ביקורת ספרותית על יומני הערפד 1 התעוררות - יומני הערפד #1 מאת ל.ג'. סמית
בזבוז של זמן דירוג של כוכב אחד
הביקורת נכתבה ביום שני, 15 ביולי, 2013
ע"י אנג'ל


ידעתי שאני צריכה להפסיק לקרוא כבר ברגע כשהגעתי לעמוד ארבע לכל היותר, וקראתי על החולצה הוורודה של אליינה, עם מכנסי הפשתן התואמות, מה שמעורב בתיאור על השיער הזהוב והמשיי, הפנים היפות והגוף החטוב להחריד שלה.
אז למה המשכתי לקרוא?
כי אני חתיכת מטומטמת!! לעזאזל!! טיפשה!!!

תתרחקו מהספר הזה. פשוט תתרחקו ממנו. הוא בזבוז של עצים, חמצן, כוח אנוש, וכסף. הוא לא שווה שום שקל ושום אגורה ואני יותר ממאושרת מהעובדה שהשאלתי אותו מהספרייה ולא עשיתי את הטעות המזעזעת בקנייה שלו. הסדרה הרבה הרבה הרבה הרבה יותר טובה.

כל כך הרבה זמן לא קראתי ספר כל כך גרוע. לא, עזבו, לא ראיתי עטיפה של ספר כל כך גרוע!! אולי מאז "קסם זדוני". הא, אולי לא, או, שעל בטוח שלא - “קסם זדוני" הוא קדוש בהשוואה לזוועה הזאת.
מגעיל. לזה קוראים זבל ספרותי.
בעצם, לא. לאלא, לא, זה לא ראוי להיקרא ספרות!!
איזו עלילה ריקה, דמויות חסרות אישיות, חוסר היגיון צרוף. אני פשוט נגעלת. זאת לא פנטזיה. לאן עוד עלילות הערפדים יכולות להתדרדר?!
כשהגעתי לדמדומים ולמאייר הפסיכית חשבתי שזה כבר הגבול, אז שמעתי על סרט על בחורה שמתאהבת בזומבי, עוד איכשהו אפשר להתמודד עם השטויות האלה, אבל אתם יודעים מה – זהו זה!! זה הגבול! לא, בעצם - חצו אותו, אנשים!! Take them to the streets and shoot them! Shoot them until they die!
כן! זה מה שנעשה לאמריקאים!! תמותו, אמריקאים!!! ולא אכפת לי שאתם מלא מדינות!! מקסימום תהיה מלחמה, ניכנע, ואתם תוסיפו לכם עוד כוכב שם על הדגל שלכם!!

אמריקאים מאכזבים אותי, ג'יי קיי בריטית, אתם יודעים מה זה אומר? הידד לבריטים!!

אז למה כל כך שנאתי את הספר הזה, אתם שואלים?
אם התיאור המושלם להחריד של ילדת השלמות שלנו לא הספיק, אז בואו נעבור על זה שלב שלב. בואו נקרא לזה "___ חטאי ספר", בסדר? במהלך הביקורת נספור כמה חטאים הצטברו ואז נחליט! D:

קודם כל; העלילה.
אליינה (המפגרת) חזרה מצרפת לעוד שנת לימודים. היא מלכת השכבה החתיכה והמושלמת. היא בלונדינית-חטובה-לובשת-ורוד (וזה לא משהו טוב) שבנים נשבים בקסמיה בקלילות.
ואז בא הבחור החדש ההוא. סטפן פריקינג סלווטורה. הוא לא שם לב אליה במסדרון, וזאת נשבית בקסמיו (ממש מקסים. התאהבת כי הוא לא הסתכל עלייך). והספר עוסק בניסיונות שלה ללכוד אותו. ואז, כשהיא כן עושה את זה (!!! איך מישהי חסרת אישיות מצליחה לעשות את זה?!) הכל מסתבך!
כי יש דבר אחד היא לא יודעת, הוא ערפד. ויש לו אח מרושע.
וזהו.
זאת העלילה.
אז הבן אדם מאוד מופתע שהצליחו למרוח את הזבל הזה על פחות ממאתיים חמישים עמודים.
#מונה חטאים עלה ל 9 נקודות#

לאחר; דמויות.
*אליינה תמותי-בבקשה-ומהר היא הדמות הראשית. פקאצה ממעלה ראשונה. מודעת לעצמה ולכוח (קסם אישי שאין לה) שלה יותר מידי. ואגב, יש לה יותר מידי כוח על אחרים. היא בלונדינית, היא חטובה, הדמות הכי מקסימה בספר (מאט) מאוהב בה. ובנים אחרים מקרקרים סביבה על ימין ועל שמאל. בואו ואתן לכם כמה ציטוטים שהראו לי שהיא מטומטמת מדרגה ראשונה. ועוד מטומטמת יהירה לחלוטין:
"רוב הבנים, הרהרה אליינה, הם כמו גורי כלבים. מקסימים כשמעמידים אותם במקומם, אבל אפשר לוותר עליהם." זהו, עכשיו בחורי סימניה מורעלים כלפיה D:
"היה תמיד חומר טרי. לא היה בן שהצליח לעמוד בפניה ולא היה בן שהתעלם ממנה, עד עכשיו.” אה, כן? אני אביא את אח שלי ואז נראה.
"מה הטעם בלהיות מלכת בית הספר אם את לא יכולה לפעמים להפעיל סמכות על הנתינים?" זהו, שהכי קרוב למלכה שתוכלי להיות זה להיות במרתפי העינויים של הארמון, מותק =.=
"הוא יהיה שלה, גם אם זה יעלה לה בחייה. אפילו אם זה יעלה לה בחיי שניהם, הוא יהיה שלה." מישהו אמר לך כבר שאת מפחידה?
ויש עוד כל כך הרבה ציטוטים, אבל אם אני אצטט את כולם כבר ינשרו לי האצבעות ואני אקבל את שיא גינס על הביקורת הכי ארוכה בעולם שארכה קרוב לחצי מהעמודים בספר.

*סטפן לא-אמין-בשיט סלווטורה הוא, כמו שאמרתי, לא אמין בשיט.
הוא הבחור החדש והמסתורי עם העבר מלא הכאב בלי שום רסיס הומור ושמחה מאחוריו. כלום. נאדה. הוא חסר אישיות, גמיש, רכיכה כשמדובר באליינה. הוא אובססיבי כלפייה רק כי היא מזכירה מישהי חשובה מהעבר שלו. שהפכה אותו לערפד, שהוא אהב. לפני כמה מאות שנים!!
הוא מתאהב באליינה תוך שנייה, וגם יודע שהיא לא המישהי מהעבר שלו.
סטפן הוא דמות שמתיימרת להיות מגניבה ואדירה, אבל כזאת שיש לה לב. אם אתם רוצים דמות כזאת, אני מצטערת, לכו לחפש ספר אחר.

*דיימון מר-אני-אהרוג-אתכם סלווטורה הוא אחת הדמויות שהכי מעניינות בספר הזה. אפוף מסתורין ואופל, מגניב שכזה.
בעיה? הוא בקושי מופיע. וכשהוא מופיע הוא נשמע כל כך מזעזע שכל תדמית הרע קורסת. פשוט להקיא מהגועל הזה. והוא עוד האנטיגוניסט הראשי!! אז כל הספר נדפק!! לא שהוא לא נדפק קודם=.=
עוד בעיה היא הקטשיות, “אני-רוצה-את-הבחורה-ואני-אהרוג-אותך-אם-לא-תתן-לי-אותה-מוחעחעחעחעחע" כן, ברצינות? אתה רוצה את הבחורה? זאת שב-ה' הידיעה? צר לי לבשר, נכון ה"אש" שאתה אומר שיש בה? כן, זוכר? אז כל מה שהשכל הקטנטן שלה יכול להכיל זה ורוד, ואח שלך, שום אש. אח שלך איכשהו הגיע לשם, אין לי מושג איך. אולי צריך מאמץ על טבעי בשביל זה. ואולי לא, כי אתה כזה חזק ומרושע ומוחעחעחע והיא לא סובלת אותך. תאמין לי, זה לא בגלל האישיות שלך, גם האישיות שלה לא מקסימה, נשבעת.

*בוני ומרדית, בובות הצעצוע של אליינה. חברות טובות, כמסופר. לא מאמינה בשיט לדבר הזה. בוני נשמעת כלבה, ומרדית כל כך שקטה שאני בקושי מתחברת אליה. שתי אלה מופיעות ברקע כי סיפור האהבה כל כך עיקרי שהן בקושי חשובות והכותבת בקושי מתמקדת בהן. בלע. ככה מפקירים חברות טובות? קשה לי להאמין.

*מאט, הדמות שהכי הכי אהבתי בספר :) פשוט חמוד. הוא אמיתי, ומתוק. ואני לא מאמינה שהוא התאהב באליינה הכלבה אוהבת הוורוד הזאת. ברצינות, איך מישהו מקסים כמוהו יכל להתאהב בה?:/
פשוט אין הערות לדמות הזאת, ורק בזכותו לא תליתי את עצמי בגלל הספר. ובאמת, זה היה קרוב.

*קרוליין. הביצ'ית של הסיפור. סוג של מיני-אנטגוניסטית שהייתה חברה לשעבר של אליינה. אתם יודעים מה? אני מחבבת אותה רק בגלל שהיא יודעת לסלוד מאליינה במקום שכל השאר סוגדים לכלבה. אומנם קרוליין מתלבשת בבגדים חצי שקופים ועם מחשוף עמוק יותר מהעמוקים בבריכה, אבל מה אכפת לי אם היא שונאת סוף סוף את הדמות המגעילה של הספר ואף אחד אחר לא. תודה, קרוליין! (אתם מבינים כמה אני נואשת?)

*משפחה קרובה; דודה משמה, בקרוב-דוד משמו, ואחותה משמה. למה אני לא זוכרת את השמות? כי הפעמים שהם מנהלים שיחה בספר אפשר לספור על אצבעות של יד אחת כששלוש מהן קטועות. הם בקושי מדברים, אנחנו לא מכירים אותם, אין לנו היכרות ראויה איתם. אין כלום. נאדה. מסתבר שלאליינה יש אחות קטנה, בת ארבע, נראה לי, שהמשפט היחיד שלה בספר הוא "את יפה.” וגם זה בחסד. אין אפילו תיאור שלה.
כשחושבים על זה, אליינה היא יתומה, וביחד עם אחותה, היא צריכה להיות מאוחדת ומגוננת. אבל היא לא. היא בכלל לא.
#מונה חטאים עלה ל 38 נקודות (וגם זה בחסד)#

תת נושא נוסף; מדד חוסר אמינות.
*אז אליינה מתאהבת במישהו כי הוא לא מסתכל עליה במסדרון.

*היא עושה הכל כדי ללכוד אותו ואובססיבית לגביו ואין לה הרבה מושג לגבי האישיות שלו.

*הוא רואה בה מישהי שהוא אהב בעבר ואובססיבי לגמרי לגביה, שזה בסדר. אבל דבר אחר זה להתאהב בה.

*אז היא מצליחה להוציא ממנו הודאה למה הוא מתנהג רוב הזמן כאילו הוא לא סובל אותה.

*הם דיברו פעמיים בקושי, ואז הם מתנשקים כשהם מדברים בפעם הראשונה בכנות.

*היא אומרת לו שהיא אוהבת אותו יום אחד אחרי שהוא מנשק אותה בפעם הראשונה.

*”אתה לא אוהב אותי גם?”
רציתי לומר - ברור שהוא לא, מפגרת!! אתם בקושי יוצאים יום!! אבל לנוכח העובדות - כן, הוא כן, אז הלכתי להקיא.

*אח שלו מנסה לנשק אותה ברגע הראשון שהם נפגשים. טוב, האח מניאק. אבל עדיין.

*מאיפה לעזאזל הוא יודע שיש בה "אש"? ומאיפה לעזאזל הוא הגיע למסקנה הזאת?! אין לה אישיות, אחי!!!
#מונה חטאים עלה ל 47 נקודות#

עוד תת נושא; תגובות מוזרות למצבים.
למשל, יש קטע שבו סטפן אומר "השתמשתי עליו בכוחות העל שלי". שזה בסדר, אבל זה לא בסדר שלא הקוראים (שיודעים בצורה עקיפה מעט) ולא הדמות הראשית יודעת איזה כוח על זה. כמובן, אנחנו לא אהבלים ויודעים שמדובר בכוח שכנוע. אבל צריך שהדמות תאמר את זה. וחוץ מזה, אם אני אבוא ואומר לכם "אני ערפד", ואיכשהו, בצורה קיצונית מאוד - תהיו רגועים ושלווים עם זה, כמו אליינה המפגרת שנרגעה אחרי שתי דקות, ואז אני אגיד לכם "השתמשתי על X בכוחות העל שלי.”
נכון שהפה שלכם יפער, כי חשבתם שהכוחות שלי מוגבלים לדברים פיזיים, ואז "איזה כוחות על?!”
אז זהו, שאליינה לא שואלת את זה!!! וזה חוזר על עצמו בכמה מקומות ומשאיר לפעמים את הקוראים באי וודאות כי אליינה כל כך מטומטמת שהיא לא טורחת לשאול כלום!
#מונה חטאים עלה ל 53 נקודות#

תת נושא אחרון בהחלט; אהבה והשאר.
אז כן, זה שם הולם לחלוטין לתת נושא הזה כי הוא מתייחס בהשוואה בכמות האהבה של הסיפור וכמה היא משפיעה ואובססיבית. תראו, האהבה הזאת מאוד מאוד אובססיבית. מופרכת בצורה מגוחכת, וגורמת לבן אדם לרצות לצחוק בקול על הדמויות.
קודם כל, הם בקושי מכירים אחד את השנייה, ופתאום, “הוווווווווו אני אוהבת אותך, נסיך ערפדי מושלם שלי.”
וכל הדביקות והצורך הבלתי הגיוני הזה להגן. הם לא מכירים אחד את השנייה. אין שום היכרות.
וחוץ מזה, האהבה מסננת לאט לאט את כל הנושאים; משפחה, חברים. איכשהו בהתחלה עוד החברות שלה הופיעו, לאט לאט אלה נעלמו מהרקע והפכו לדמויות ברות היעלמות.
אין חברה, אין משפחות, אין חיים חוץ מסטפן. סטפן, סטפן, סטפן. כל היום היא חושבת עליו.
כל. יום. מזורגג. מחדש!
דיי!! נמאס!! חלאס!! הבנו!! הוא חתיך, הוא מושלם, את מאוהבת בו!! זהו!! יש גבול, מפגרת!
#מונה החטאים עלה ל 89 נקודות -_-#

כמו שהבנתם, מונה החטאים כמעט 100 עגול. תמות, ספר!!! תמותו, אמריקאים!
בריטים שליטה!!!

זהו, אנשים. עכשיו אתה מבינים? יש גבול לכל תעלול, ופה הסופרת לא הבינה את זה. הספר הזה פתטי, עלוב, גרוע. אף פעם לא הגעתי למצב שאני ממליצה על סרט/סדרה ולא על הספר, אבל זה פשוט נכון. כל כך עדיף לכם לראות את הסדרה, לפחות אז לא תתקעו עם מחברת פקאצות הנוראה הזאת ביד.
הספר הזה חסר פואנטה, חסר אישיות, ואני באמת חוששת שלסופרת יש בעיות אישיות קשות אם היא חושבת כמו שהגיבורה הראשית שלה חושבת. אגב, גיבור ראשי הוא מישהו שנרצה להיות כמוהו, נזדהה איתו. אני לא מזדהה עם אליינה בשום צורה שהיא.
הספר הזה לא שווה מזמנכם. אפילו לא שווה קריאה. לטובתכם ולמען האישיות שלכם, כשאתם מוצאים עותק, תזרקו אותו למחזור.
זה מה שקורה כשמחברת פקאצות נוחתת על תולעת ספרים באמצע החיים, הא?
65 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אנג'ל (לפני 4 שנים ו-1 חודשים)
נהדרXD זה יהיה בידור :D
קריקטורה (לפני 4 שנים ו-1 חודשים)
חח... ועכשיו אני חושבת על זה שפשוט כל פעם לפני שאקרא ביקורת שלך אתחיל להסריט, מה שבטוח בטוח.
אנג'ל (לפני 4 שנים ו-1 חודשים)
אלו דווקא לא כוחותיי.
אלו הם כוחות הפאנגירל הגדולה שבשמיים. היא כזה, אלוהים. רק פאנגירל גדולה.
ותודה רבה על המחמאותD: אני ממש שמחה שאת חושבת ככה D:
ומזל גדול שלא לקחת אותוXD
קריקטורה (לפני 4 שנים ו-1 חודשים)
למה אי אפשר להעלות קליפים לאתר??? אם היו מזהירים אותי לפני שהייתי קוראת את הביקורת, הייתי מסריטה אותי קוראת אותה ושולחת לך. המון זמן לא צחקתי ככה, אנג'ל, את אלופה. אני תוהה מה הדרך שאני יכולה לגרום לך לקרוא כל יום ארבע ספרים ולכתוב עליהם ביקורות.
הרגת אותי עם "כי הפעמים שהם מנהלים שיחה בספר אפשר לספור על אצבעות של יד אחת כששלוש מהן קטועות." ... השנינות שלך מגניבה, אכזרית ומעולה בעת ובעונה אחת.
אגב, תודה על הביקורת. בדיוק לפני שעה הייתי בספריה ותהיתי אם הספר הזה שווה קריאה. כוחות מטאפיזיים נסתרים לחשו לי שלא. ייתכן שהיו אלה כוחותייך.
אנג'ל (לפני 4 שנים ו-5 חודשים)
הוווו תודה^^ שמחה שאהבת D:
StarryNight (לפני 4 שנים ו-5 חודשים)
הכתיבה שלך מדהימה , חדה מוחשחזת וקוטלת.
אהבתי :)
אנג'ל (לפני 4 שנים ו-7 חודשים)
חהחה בכיף.
בגלל זה... אה... "מורפיום להמונים".
love to draw!!! (לפני 4 שנים ו-7 חודשים)
דאאאא ביקורת.... שיואו אני מתה על הביקורות הקטלניות-בייחוד העצבניות, מודה באשמה-וזה כי כ"כ כיף לקרוא אותם גם אם אני מרגישה שלא כמוך על הספר אבל לא בספר ה ז ה!בספר זה אני תמימת דעים איתך.
הספר הזה הוא דיבילי ברמות.וחבל שלקח לי זמן עד שהבנתי אותו כלומר: עד סוף הספר sometimes I'm so stupid.-.- נו מילא תתמשיכי לכתוב ביקורות גאוניות מלאות סרקזם כי אני צכה את זה בחיים שלי!
וואו חפרתי, כל כך חפרתי...
אנג'ל (לפני 4 שנים ו-7 חודשים)
הידדXD הושעתי עוד נשמה אומללה!!~ אני ממש המושיע~
אגב, היא עצבנית, אבל בצדקXD
Princes Mononoke (לפני 4 שנים ו-8 חודשים)
חח אוקיי זו הביקורת הכי עצבנית שראיתי :>
אבל שכנעת אותי לא לקרוא את הספר XD
תות :> (לפני 4 שנים ו-8 חודשים)
אין על מה :)
אנג'ל (לפני 4 שנים ו-8 חודשים)
בייתי רחומה מידי בכללי D: ותודה ^_^
תות :> (לפני 4 שנים ו-8 חודשים)
או מי גאד אני אף פעם לא אהבתי את יומני הערפד אבל בזכות הביקורת שלך יש לי תירוץ! :) (ורק שתדעי היית רחומה מדיי במונה החטאים...)
אנג'ל (לפני 4 שנים ו-9 חודשים)
חהחהחה אוי LTD איזה כיףXD הצלתי אותךXD אני המושיעXD
אנג'ל (לפני 4 שנים ו-9 חודשים)
תודה, אנג'ליקה^_^
LiveTheDream (לפני 4 שנים ו-9 חודשים)
ראיתי אותו פעם בספרייה ולא לקחתי אותו רק בגלל הביקורת שלך XD
הצלת את חיי XD
❀Angelica❀ (לפני 4 שנים ו-9 חודשים)
וואי, אנג'ל, אני שפוכה, קראתי את הביקורת הזו לפחות 5 פעמים ובכל פעם נקרעתי מחדש! אפילו הקלטתי לחברות שלי בווצאפ והם נשפכו! אין עלייך...
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-1 חודשים)
תודה רבה^^ מצטערת על האורך ההיסטרי^^
מאי (לפני 5 שנים ו-1 חודשים)
הביקורת הכי נכונה וקורעת מצחוק שקראתי אי פעם. ואני חושבת שהעבודה שקראתי את *כולה* מדגישה עד כמה אהבתי את הביקורת.
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-3 חודשים)
גם אני ניחשתיXD
girl on fire (לפני 5 שנים ו-3 חודשים)
אממ... האמת יכול להיות שעשיתי אהבתי עוד לפני שקראתי את הספר :P

יש עוד ספר של הסופרת הזאת שנקרא "המעגל הסודי"- ממליצה לך בחום לא לקרוא אותו.
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-3 חודשים)
קראת אותה כבר, האמתXD כתוב שעשית פה אהבתי ממזמן.
ותודה בכל מקרהD:
girl on fire (לפני 5 שנים ו-3 חודשים)
כן...אני יודעת שזה קצת באיחור אבל... איכשהו נתקלתי בביקורת הזאת ולא יכולתי שלא להגיב:
ביקורת תותחית! הוצאת לי את המילים מהפה!
Angel (לפני 5 שנים ו-7 חודשים)
לגבי הסדרה.
העונה הראשונה פשוט מפגרת ודביקה. אבל מאמצע העונה
השנייה הסדרה מתחילה לתפוס תחת (תסלחו לי) ולהיות ממש טובה.
בסדרה אלנה היא לא מפגרת וזולה וקת'רין היא המלוכלת של הסיפור, האקסית המרושעת מהעבר. אלנה היא חמודה, היא קצת מטומטת
אבל מליא. בסדרה גם הכניסו מלא עלילה שלא הייתה בספר.הבמאי קלט שהמשולש האבה הדביק הזה לא יימשך לנצח והמציא עלילה חדשה ומגניבה עם כול הקטע של המקוריים!
ורבקה רוצה להרוג את אליינה הולולו!!
ונחשו מה? רבקה היא בריטית!
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-7 חודשים)
תודה D:
משהו בשמים (לפני 5 שנים ו-7 חודשים)
קטילת ספר של ממש... P:
שעיונת (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
בספרים וגם בסדרה
שרוני (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
בספר או בסדרה? וכן,אליינה וסטפן(בסדרה)ממש מצוקים ביחד.
בכלל,לדעתי לדיימון מגיעה מישהי הרבה יותר טובה מאליינה או קתרין.
שעיונת (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
סטפן ואליינה ממש מתוקים דיימון קשוח ולא מכבד את אליינה כמו שצריך
שרוני (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
לא,הוא ממש לא. אבל סטפן הוא חיקוי רע בכל מקרה.
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
לא שאדוארד מושלם... כן?
שרוני (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אני עדיין מעדיפה את דיימון (: סטפן הוא כ"כ חיקוי(לא מוצלח במיוחד)של אדוארד.
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
:O לא, סטפן לא צועק "בייבי בייבי בייבי הוווווווווווווווווווווווווווווווווווו"
או יותר נכון - מצייץ.
Miaka (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אף אחת לא שמה לב שסטפן הוא הגרסה הגברית של ג'סטין ביבר - רק שסטפן נראה טוב ...
שעיונת (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אני שונאת שעושים מספרים טובים סדרות טלויזיה כי זה לא דומה למקור ולפעמים המקור הרבה יותר טוב מהסדרה כי שקוראים ספר מדמיינים איך הדמויות שבספר נראות אבל ברגע שיש סדרה זה הורס וחבל כי הספרים מאוד איכותיים מהסדרה לדעתי
שרוני (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
חוץ מאיאן סומרהלדר(דיימון) אני מסכימה איתך בקשר לשאר השחקנים. טוב, הם לא חייבים להיות כ"כ יפים.
והאמת היא שהם לא כ"כ מכוערים, אבל לא ניראלי שהייתי לוקחת את רובם להיות דוגמנים או משהו.
חוץ מזה, מה שאני גם אהבתי, זה שהביאו לתפקיד אליינה/קתרין מישהי
שהיא ההפך הגמור מהדמות במראה החיצוני שלה.
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
האמת שאני שרדתי את כל הספר^_^ אבל ידעתי מהכריכה שהספר יהיה גרוע.
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
שעיונת, הספר הזה לדעתי האישית לא מושלם. יש בו הרבה לא היגיון ואת מוזמנת להסתכל כדי להבין (= זה לא הגיוני, לדעתי. אבל כל אחד בשלו.
שעיונת (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
הספר הזה ממש מושלם נהנתי ממנו מאוד וגם די שונה משאר הספרים שמדובר על בחורה חסרת ביטחון שמתאהבת ביצור על טבעי ופה הבחורה היא מקובלת . והאהבה שלה לסטפן גדולה וסוף סוף היא מוצאת מישהו שהיא אוהבת באמת ושהיא לא צריכה לקרוא אותו .אני ממש אוהבת את הספרים וראיתי את הסדרה והיא ממש שטחית השחקנים הראשיים ממש מכוערים ויש המון קטעי מין משעממת ורדודה
Angel (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
שרדת 4 עמודים?? אני היתייאשתי מהכריכה
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
זה שאין לנקוב בשמו - כבר נתתי, אתה זה שלא ראה...
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
חהחה, בכיף, לואיזי, בכיף P:
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
נ.ב- סוף סוף את נותנת כוכב אחד לספר... כל הכבוד!
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אכן, העם האמריקאי הולך ומתדרדר...

וכן, אין כמו הבריטים!
לואיזיאנה מנטש השקנאית (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אנג'י, אני שונאת אותך. כרגע מנעת ממני אוויר למשך כמה דקות תמימות עקב התקפי צחוק בלתי נשלטים!!!!
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
תודה רבה לך (: ואני שמחה שאני מצחיקה אותך!
אור (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
תמצתת באריכות מופלאה ומצחיקה את מה שאני הרגשתי לגבי הספר - ואני התייאשתי אחרי 2 עמודים בלבד.
הסדרה פשוט מושלמת. ועוד יותר בהשוואה לספר .
ואת לא מפסיקה להצחיק אותי ;]
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
תודה (=
הקוסמת (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
יפה ששרדת אותו, אני התייאשתי אחרי 10 עמ והחלטתי שגם בסדרה אני לא צופה
תמיד אוהב אותו (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
כמה כיף לראות שממפעל הביקורות שלך ייצר ביקורת חדשה !
וכן,לפי מה שהבנתי היא באמת קלישאתית באופן מזוויע,ואולי זה טוב שהגיבורה בסדרה שונה ממנה. רק מהתיאור ההתחלתי של דמותה (בלונדינית- ועוד ורודה יש רצון למצוא נואשות את פח המחזור,או המדף). הסדרה באמת עשתה חסד עם הספר הנ"ל וגרמה למעוף משמעותי(ביחס לסדרה ממוצעת משמימה). אך אני אחזור על עצמי ואומר:" שעדיף מבקר טוב אחד על פני דקת קריאת ספר מבוזבז"
הציור באמת נפלא!
Miaka (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
ציידת הלילה היא סדרה של 7 ספרים !!! איזה כיף
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
תודה רבה :D
גלית (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אנקה -בתור חובבת רומן רומנטי אני ממליצה בחום על ציידת הלילה(שלושה תורגמו עד כה) והיא לא מופרכת מכל אחות/אומנת/סוכנת חשאית שמתאהבת ברופא/מיליונר/לוחם חופש.וזה כיף.
אנג'ל-ממש כיף,תענוג צרוף,אין זעם כזעמה של תולעת ספרים מרומה....
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
תודה! ובאמת לקח לי שעות לכתוב אותה - נשארתי ערה עד ארבע לפנות בוקר P: ואז הלכתי לישון וערכתי את זה בבוקר P: ותודה!! ואני גם חושבת שהסדרה טובה.
Miaka (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
בובה זו חתיכת ביקורת !!!! בטח לקח לך שעות לכתוב אותה אני לא הייתי מתקרבת לספר הזה גם אם הוא היה הספר היחיד בספרייה ,אבל אני חייבת להודות שהסדרה ממש טובה.
למרות שאני שונאת את איליינה מאוד !
אבל דיימון וסטפן ממש מקסימים :)
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אנקה - זה היה ספר ברירת מחדל=.= לא היה דברים אחרים בספרייה ><
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
טל - תודה (:
שרוני (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אנג׳ל כדאי לך לקרוא ולראות את הספר/סרט ראיון עם ערפד.
שם יש ערפדים אמיתיים ולא מנצנצים/תלותיים/מפגרים.
אנקה (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אנג'ל חביבתי, למה את מצפה מספר על ערפדים ?? למה ?? לא מבינה איך כל הערפדיאדה הזאת לא יצאה לכם מכל הנקבוביות בעור. ואני שואלת עד מתי ?
שלא תתפלאי שאת מתפלצת מקריאת המשעממים האלו. אלפי ספרים מעניינים יותר מחכים לך על מדפים. או איך אומרת ורדה הכוהנת הגדולה : ת ז ר ק י א ו ת ו !!!
tals (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אני כל כך אוהבת את הביקורות שלך :) הספר נמצא כרגע על מדף הספרים בחדר, עוד לא הגעתי אליו, אבל הסדרה מדהימה :)
ואני לא חושבת שהסופר בהכרח רוצה להיות כמו הגיבור. הוא יכול גם "לבנות" דמות שהוא סתם חשב עליה.
שרוני (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אבל אולי במקרה הזה הסופרת הקצינה את אליינה בלי כוונה. אי אפשר באמת לדעת(:
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
כן, אבל פה זה גם לא מעביר שום מסר. כמו שאמרתי, הספר ריק מערכים =.=
שרוני (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
לא תמיד עושים קריקטורות בישביל להצחיק. לפעמים זה כדי להעביר מסר מסויים.
נניח בסרט: ״צ׳ארלי בממלכת השוקולד״ הילדים הרעים והמבוגרים מוקצנים
בכוונה כדי להעביר איזשהו מסר(ולפעמים זה גם מצחיק על הדרך).
(:
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
למה שיעשו את זה בכוונה? זה לא מצחיק
שרוני (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
גם בספרים אחרים יש דמויות ראשיות שהן סוג של קריקטורה או סטריאוטיפ מוגזם.
כרגע לא עולות לי כ"כ דוגמאות(חוץ מדמדומים וסדרת בניי האלמוות).
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
כן, אבל פה זה קצת מוגזם, לא? O_O וזה, כלומר, דמות ראשית O_O
שרוני (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אני חושבת שגם בספר רציני וכואב אפשר להכניס סאטירה, הומור עצמי וקריקטורות.

אבל אני לא קראתי את כולו(האמת שרק ההתחלה גרמה לי להפסיק לקרוא)
אז אין לי באמת מושג.
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
לא עושים דמות ראשית כקריקטורה כשהספר מתיימר להיות רציני וכואב.
שרוני (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אולי הסופרת עשתה את אליינה כקריקטורה בכוונה?
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
תודה רבה!
חהחה, נראה לי שאולי נבוט שעליו יש פונט בגודל חמישים! D:
עולם (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
קטילה אכזרית. קיבלתי את הרושם שלא כדאי לסופרת להתקל בך בסימטה חשוכה, כי את תהלמי בה בפונט בגודל 50.
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
ושרוני, כמעט קלעת לגמרי (: העובדה שלעצמה שהיא מנצלת אנשים מופרכת.
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
תודה, בלו סקיי! D:
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
נערה עם קעקוע דרקון - כן קראתי אותו עד הסוף. אבל לדעתי אליינה הרבה יותר גרועה מהשאר :/ היא כבר מוקצנת מידי.
שרוני (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אני חושבת(ממה שקצת קראתי וממה שאנג'ל כתבה) שאליינה היא שטוחה ורדודה בגלל:

א) היא מושלמת מידיי מבחינת המראה החיצוני. סוג של מרי סו.

ב)היא יותר מידיי נצלנית(לפי מה שהבנתי).

ג)היא מתאהבת ביותר מידיי מהירות במישהו שלא מבחין בכלל בקיומה(אבל זה כבר קורה/קרה להרבה מאיתנו).

ד)אני חושבת שהסופרת לא הוסיפה לה עומק(ממה שהבנתי).
כן, רוב הדמויות הראשיות בספרי נוער הן(רובן)חסרות עומק, אבל אני מצאתי(מהמעט שקראתי בספר)הרבה יותר עומק בהרבה דמויות אחרות מאשר באליינה בספר.
Blue-Sky-Girl (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
חחחחח אנג׳ל את גדולה!
הצאת לי את המילים מהפה.
זה ספר שצריך לשים אותו במקום שלא יוכלו לקרוא אותו לעולם מרב שהוא נוראי!
רק הפעם אני אומרת: יחי סדרות הטלוויזיה והבמאים!
נערה עם קעקוע דרקון (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
גם אני לא אהבתי אותו.
אבל הצלחתי להגיע לפרקים האחרונים.
באופן מפתיע, אני לא חושבת שאליינה רדודה או שטחית יותר מדמויות של נערות אחרות בYA PNR, אבל בכל זאת...
שרוני (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
ד"א-אולי הסופרת בחרה בכוונה לכתוב את אליינה כדמות שטחית, ביצ'ית, פלרטטנית ועוד תכונות רעות שציינת,
אבל יפה ומושכת(בקיצור כליל השלמות) כי זאת בעצם אמורה להיות אירוניה וביקורת מסויימת על התרבות האמריקאית.

מצד שני, זה ספר ערפדים אז אולי התאוריה שלי לא כ"כ נכונה.....
טל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
פעם הבאה יש דברים שלא מתפשרים עליהם... זה בהחלט אחד כזה אבל לפחות צחקנו קצת :-)
שרוני (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אם קתרין בספר היא שוחרת שלום אז ממש עיוותו את הדמויות של אליינה וקתרין בסדרה!

אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אליינה, בהרבה. הרבה הרבה הרבה יותר גרועה. אין מקום להשוות. אוור לפחות לא יהירה. ואוור יותר גרועה מבלה, אז התשובה משתמעת (=

קתרין קיימת גם בספר, בפלאשבקים, והיא לגמרי שונה. שוחרת שלום שכזאת.

ותודה (:
שרוני (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
קודם כל, ביקורת מעולה (: קראתי קצת מהספר ואליינה של הספר ממש שונה ב180 מעלות
מאליינה של הסידרה(למרות שאני לא מתה על אליינה מהסידרה, היא יותר נחמדה, פחות מושלמת ויותר סימפטית מאליינה בספר).

לפי התיאור שלך, אליינה נשמעת בדיוק כמו קתרין(אם היא קיימת גם בספר).

אני חייבת לשאול: אליינה יותר מטומטמת מאוור ומבלה?
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
חיחי כן. אבל לפחות השתלמה לנו ביקורת מבדרת (=
fairy tale (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אני הזהרתי אותך! ואמרתי בפירוש שזה יהיה ספר מושלם לקטילה!
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
:O לא הייתי בטוחה, אבל נציל את פטריק נס!! הוא אדיר. ותודה!! D:
Rowan Jin (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אחת הביקורות הכי טובות שלך! בכיתי מצחוק! ואת לגמרי לגמרי צודקת.
חיחי^^ בטח אם לאליאנה היה רעש אז זאת היתה מערבולת של 'סטפן סטפן סטפן סטפן ורוד ורוד ורוד'.
ופטריק נס הוא אמריקאי וה'כאוס המהלך' שלו אדיר. אז תמיד יש את היוצא דופן, אנג'ל.
עשית לי חשק לעשות ביקורת קוטלת על הספר הזה. גגרררר.
שוב, ביקורת מדהימה!!
Rowan Jin (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אחת הביקורות הכי טובות שלך! בכיתי מצחוק! ואת לגמרי לגמרי צודקת.
חיחי^^ בטח אם לאליאנה היה רעש אז זאת היתה מערבולת של 'סטפן סטפן סטפן סטפן ורוד ורוד ורוד'.
ופטריק נס הוא אמריקאי וה'כאוס המהלך' שלו אדיר. אז תמיד יש את היוצא דופן, אנג'ל.
עשית לי חשק לעשות ביקורת קוטלת על הספר הזה. גגרררר.
שוב, ביקורת מדהימה!!
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
תודה, ג'ן !! D:
אנג'ל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
תודה, מילים :) וכבוד לי! D:
ג'ן (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
התפוצצתי מצחוק... אני מסכימה עם כל מילה. וכאן יש המון מילים להסכים איתן! כל הכבוד, אנג'!
מילים (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אנג', אהבתי, גיחכתי חמש דקות בזכותך

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ