תקציר הספר
ברוכים הבאים לשבע הממלכות - ארץ מופלאה של מסתורין, גבורה וסכנה.
ביטרלו בת השמונה-עשרה מוכנה לקבל את השלטון במונסי לידיה. היא הוכתרה למלכה כבר בגיל עשר, ויועציה ניהלו עד כה את ענייני הממלכה. ביטרבלו האמינה שההתנקשות באביה, המלך לק, שמה קץ להשפעתו הנוראה. אבל כשהיא מתגנבת בלילות אל מחוץ לטירה ומתחילה להסתובב ברחובות בתחפושת, היא מבינה עד כמה טעתה.
מה תגלה ביטרבלו מעבר לחומה? האם תמצא שם את מפתחות השלטון ואולי את זה שמחזיק את המפתח ללבה?

"ביטרבלו היא גיבורה אדירה, קשוחה ושוברת לב." קירקוס

קריסטין קאשור בוראת בספריה עולם פמיניסטי, תוך כדי הסיפור: בתחילתו העולם הקיים הוא שוביניסטי ופטריארכלי בדומה לעולם שבו אנו חיים, והוא משתנה תוך כדי העלילה. כך מראה ומנכיחה הסופרת לקוראות והקוראים הצעירים (והמבוגרים) אלטרנטיבה בת קיימא.

הסופרת האמריקנית קריסטין קאשור היתה תולעת ספרים בילדותה והיא בעלת תואר שני בספרות ילדים. קאשור מספרת על עצמה: "גדלתי בכפר קטן בפנסילבניה מוקפת פרות, אסמים ומראות טבע נפלאים מראשי הגבעות. גרתי בבית ישן ורעוע עם ההורים שלי ועם שלוש אחיותי ולהקה שלמה של חתולים, וקראתי, קראתי, קראתי... קראתי כשציחצחתי שיניים, קראתי כשקצצתי פטרוזיליה, הדבר הראשון שאליו הושטתי את היד בבוקר היה ספר; שני המקומות היחידים שבהם לא קראתי היו המכונית והמיטה. ומה עשיתי אז? את הדבר היחיד שאהבתי אפילו יותר מלקרוא: חלמתי בהקיץ. וכך, בלי להרגיש, זרעתי את הזרעים. לקרוא ולחלום בהקיץ זאת הכנה מושלמת לכתיבה."


רשימות קריאה בהן מופיע ביטרבלו - שבע הממלכות - שבע הממלכות #3
ספרים שקראתי | קוראת בקפה בת 20 מחור בצפון רשימת הקריאה עודכנה שלשום

ספרים שאהבתי | SHIRA בת 16 מאיפשהו רשימת הקריאה עודכנה לפני 4 ימים

התחילה לקרוא לפני שנה ו-2 חודשים


התחילה לקרוא לפני 3 שנים
רק קניתי!
XD
התחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-10 חודשים


התחיל לקרוא לפני 4 שנים ו-10 חודשים


לקט ספרים מאת קריסטין קאשור
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של קריסטין קאשור


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ