ביקורת ספרותית על וולף הול - טרילוגיית תומס קרומוול #1 מאת הילרי מנטל
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 10 במרץ, 2019
ע"י סימנטוב


אני חושב השאלה הראשונה שבאה לך בראש אחרי כזה ספר זה למה הסופרת פה לקחה את האיש הזה שקראו לו תומס קרומוול ושהיה היועץ ועוד כל מיני תפקידים אצל הנרי השמיני וכתבה את הספר עליו ולא על מישהו אחר שהיה יותר מפורסם. נגיד המלך בעצמו או האישה שאהב או האישה שלא רצה אותה יותר. ביחוד בגלל שזאת סופרת אני שאלתי את עצמי את השאלה הזאת כי היתה יכולה לכתוב את הכל מהמבט של האישה (ולא בגלל שזה יום האישה הבינלאומי אני אומר את זה).

אני חושב שיש לי תשובה. הזמן שהספר כתוב עליו זה זמן קריטי. זה הזמן שעוזבים את ימי הביניים והולכים לזמן החדש והסופרת לקחה פה איש שהיה מפורסם רק חצי קלאץ' והלבישה עליו את הדמות של העת החדשה יעני הוא לא אכפת לו כל כך מהדת והוא עושה עסקים ויש לו יוזמה והוא מכבד את הנשים וגם לא אכפת לו מכל התארים שהוא בעצמו בא ממשפחה עניה אבל בכל זאת הוא גבר שבזמנים ההם רק ככה היה יכול להיות ליד איפה שמקבלים את כל ההחלטות. הוא בדיוק ההיפך מדמות שהיא יותר מפורסמת שקוראים לה תומס מור שזה טהרן קתולי והוא שהיה האיש הכי חזק בזמנים הישנים.

כל הסיפור מאד מעניין. מי שראה את הסדרה שושלת טיודור או את הסדרה וולף הול או שקרא על הנרי השמיני או על ההתחלה של הכנסיה האנגליקנית מכיר את הסיפור הזה שמרוב שהוא אמיתי קשה להאמין שככה היה. והיא כותבת את זה כמו סידרה יעני יש הרבה סיפורים וכל פעם באה סצינה של סיפור אחר אבל בסך הכל זה כמו שצריך להיות רומן היסטורי יעני מספרים את הסיפור שמאחורי ההיסטוריה עם כל האנשים והתכונות שלהם והיחסים בין אחד לשני.

אני מאד אהבתי לקרוא את זה שהיה מעניין ועשיר ולא יכולת לדעת מי מהאנשים שסיפרו עליהם אמיתי ומי המציאו אותו שאת כולם היא בונה ככה שהם נראים אמיתיים. אני רק אומר הלואי שהיו מלמדים ככה היסטוריה שאז אולי כולם היו הולכים לומדים חמש יחידות היסטוריה והיו נהיים בני אדם במקום שישלחו אותם שילמדו רק מתימטיקה כאילו זה הדבר הכי חשוב בעולם.
21 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אנקה (לפני 3 ימים)
אם גם באלסקה יש זוהר צפוני בחורף אז זה כמו איסלנד. אם כי תמונות מאלסקה אף פעם לא נראות כל כך טוב כמו תמונות של איסלנד מהחורף או מהקיץ.
בהחלט שיחק אותה סימנטוב.
מר-סנוב-מושבע-שאף-פעם-לא-עונה-למגיבים-לביקורות-שלו.
פואנטה℗ (לפני שבוע וחצי)
א', טרחתי ובדקתי אז מסתבר שזה איסלנד ולא אלסקה אבל שתיהן מתחילות ב- א' והופכות אותך לארטיק.
נ.ב. הוא כתב שאישתו לוקחת אותו אבל סימנטוב ידוע כפמיניסט אמיתי ולא כזה של פעם בשנה ביום האישה...
https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=107516
אנקה (לפני שבוע וחצי)
פ' מה ז"א אלסקה ? סימנטוב טייל באלסקה ?
פואנטה℗ (לפני שבוע וחצי)
ומי שלומד 5 יחידות היסטוריה נהיה בן-אדם על בטוח?
מדגם מייצג? ראיון טלפוני או שאלון עצמי?

נ.ב. לא סיפרת כלום על אלסקה. לא יפה.
עמיחי (לפני שבוע וחצי)
סקירה מצוינת.
אנקה (לפני שבוע וחצי)
אהבתי את התובנה בפסקה האחרונה. הלוואי וכולם היו יכולים ללמוד 5 יח' מתימטיקה בכלל.

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ