ביקורת ספרותית על המבשר - פקד קונרד סייר #10 מאת קארין פוסום
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 7 באוגוסט, 2017
ע"י גל


טוב זה ספר מתח מהיר, וכזו גם הולכת להיות הסקירה. כשמתחשק לי לקרוא ספר מתח מאוד חשובה לי השורה התחתונה בביקורות, אז הפעם אנסה לספק בעצמי אחת כזו, שאולי תועיל למי שמתלבט.

אני לא קורא המון מתח, אבל פעם ב.. מתחשק לי לצלול לאיזה עלילה סוחפת. אולם, בז'אנר הזה פעמים רבות אני לא צולח את העמודים הראשונים. אם אני קורא מתח אני מצפה ל"בידור" כבר מהרגע הראשון. אני חסר סבלנות יחסית לספרים אחרים. יכול להיות שהפסדתי ככה כמה ספרי מתח שהתפתחו למשהו ענק, אבל לפחות ספרי המתח המעטים שכן קראתי עד סופם היו כאלה שלא יכולתי להוריד מהיד ושנקראו בנשימה אחת.

וזה קרה עם הספר הזה.

למען האמת, הרגשתי שהכתיבה הייתה מאוד תמציתית ופשוטה. כך גם תיאורי השיחות ותיאורי הדמויות. אבל הרעיון שעמד בבסיס הסיפור והדמויות היה חזק ויפה, חכם ונוגע, ולקורא מתאפשר ליצוק יותר תוכן לדמויות ולהתרחשות. "להשלים את החסר". כנראה שבגלל זה כתבו עליו אחרים (הביקורות באתר, קודם של אפרתי ואז אלה שבאו אחריה, הביאו אותי לחפש אותו על המדף), שמשהו בספר הזה נשאר איתך. כנראה שזה מה שהענקת לו בזמן שקראת.

אז אני מחזיר את עצמי לשורה התחתונה- בסה"כ די חיבבתי. נכון, קראתי כאלה שהצליחו טוב יותר להחזיק אותי במתח ולדחות את שעת השינה עוד קצת ועוד קצת, "עד לסוף הפרק הבא". אבל פה המתח משתלב עם הרעיון, וכנראה שמשהו במטלת ה"השלם את החסר" מצליח לפצות, או לפחות לייחד את הספר הזה. חייב לומר שאיפשהו בשלושתרבעה הספר כבר חשבתי שעליתי על הגל של איך הוא הולך להתקדם, ואת מה ש"השלמתי" לעצמי אהבתי יותר מאת מה שקיבלתי בסוף.

**לא בדיוק ספויילר, אבל התראה למחמירים**

מאוד אהבתי את העובדה שאתה הולך ומתקדם בקריאת הספר, ולא מתרחשת איזה טראומה גדולה. במקום, אתה נתקל בתעלולים כאלה ואחרים, קונצים. נדמה שהדמויות "יצאו בקלות" יחסית לדמויות בספרי מתח אחרים. במקום רצח- רק מודעת אבל סתמית. נשמע פשוט, נשמע כאילו החיים פשוט ימשיכו כרגיל.

האמנם?

.
.
.
.

השורה התחתונה: מעביר כמה שעות בכיף, נהניתי.
19 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
חני (לפני שנה ו-5 חודשים)
נשמע שהתעלולים לא הפריעו לחיים וההפך. מפיך זה נשמע כמו ספר תעלולים והפתעות שכיף לקרוא.
גל (לפני שנה ו-5 חודשים)
תודה לכולם :)
דני בר (לפני שנה ו-5 חודשים)
אכן, כמו שאורית זיתן כתבה, אם כי אני לא חובב ספרי מתח.
אורית זיתן (לפני שנה ו-5 חודשים)
יפה, אז עם הביקורת שלך יחד עם זו של אפרתי, אין מנוס אלא לקרוא :)

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ