דני בר

דני בר

בן מתל אביב

נולד בטבריה והתחנך בכפר הנוער בן שמן. לאחר שרות צבאי בגולני, הצטרף לשב"כ ומילא שורה של תפקידים מבצעיים בארץ ובחו"ל.
פרש לגמלאות אחרי 24 שנות שרות וחזר לכפר הנוער בן שמן והפעם כדי לנהל אותו, תפקיד אותו מילא במשך למעלה משבע שנים מתוך תחושת שליחות ורצון להקנות לדור הצעיר ערכים הומניים וחברתיים.
הספר הראשון שלו "שהיד" יצא לאור ב 2003 , זכה לחשיפה גדולה בתקשורת והפך לרב מכר. בימים אלה הוא שוקד על הוצאת המהדורה החמישית !!
ספרו השני, "החצר הפנימית" ספר מתח-ריגול שעלילתו מתרחשת בכפר הנוער בן שמן בשנת 1939. רומן היסטורי המבוסס על סיפור אמתי ומתחקה אחר עקבות המרגל שפעל בכפר והסגיר לאנגלים את מצבורי הנשק הרבים שהוסתרו במקום.

קישור לכתבה על הסופר והספר: http://www.magazin.org.il/inner.asp?page=234672

קישור לראיון ברשת א' ובו הוא מדבר על הספר:
http://www.youtube.com/watch?v=9ZVGk1PyVnM

בימים אלה הוא שוקד על כתיבתו של הספר השלישי, ספר ריגול-מתח שעומד לצאת לאור במהלך 2017.» דירג 27 ספרים
» כתב 28 ביקורות
» יש ברשותו 16 ספרים
» מוכר 0 ספרים
» נרשם לסימניה לפני 7 שנים ו-6 חודשים
» ביקר לאחרונה בסימניה לפני 21 שעות
» קיבל 220 תשבחות לביקורות שכתב

» כל ההתכתבות שהיתה ביניכם

» סופרים מועדפים

» מדף הספרים (4 מתוך 16)
ביקורות ספרים:

מוצגות 6 הביקורות האחרונות מבין 28 הביקורות שנכתבו. הצג את כל הביקורות

במהלך עבודתי יצא לי לשהות ברומא ארבעה חודשים, מרבית הזמן לבד. כיוון שמרבית העבודה התרכזה בלילות, מצאתי את עצמי משוטט בימי... המשך לקרוא
25 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני חודש


סופר רציני. ספר רציני- וכך יש להתייחס אליו. הוא רציני בנושא שלו, בכתיבה שלו, הוא מעמיק ויסודי עד כמעט לקו השבר שאחריו קשה ל... המשך לקרוא
26 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני חודש


קובץ מיצירותיו של חיים גורי, אם תרצו "כלבו-חיים גורי" : שירים, סיפורים קצרים, קטעי ראיונות, וגם איורים של אמנים שונים. קראתי... המשך לקרוא
17 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני חודשיים


גילוי נאות- אלון הוא חבר טוב שלי, ואנחנו הולכים יחד ביד ביד כבר כמעט ארבעים שנה, מהיום שבו הגענו צעירים וחדורי להט, וגם ציו... המשך לקרוא
15 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני חודשיים


לא ידעתי שהספר הזה יושב על מדף הספרים שלי ורק במקרה נתקלתי בו, אולי קיבלתי אותו פעם במתנה, הוא מסוג הספרים שקונים במתנה, ול... המשך לקרוא
17 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני חודשיים


כשבאים לכתוב ביקורת על ספרו של אהרן אפלפלד ראוי, לטעמי, לעשות זאת בתחושה של "של נעליך מעל רגליך"..איך אפשר לבקר ספר של מי שכ... המשך לקרוא
17 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני חודשיים
מוצגות 6 הביקורות האהובות האחרונות. הצג את כל הביקורות האהובות

פולין. ורשה, סנדומייז'. שלוש פעמים ביקרתי בפולין - גם בוורשה - לא' לא מצליחה לראות בה יעד לטיול. בילוי בטח שלא. שלושת הפעמים... המשך לקרוא
20 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני 22 שעות


ספר מקסים! על אהבה, תשוקה, זוגיות ושחיקה. כל כך נהניתי מהקריאה, ממליצה בחום! מסופר על זוג צעיר, ניקולה וסופיה, שהתאהבו במב... המשך לקרוא
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני 23 שעות


מה יעשו ספרי המתח כשיגמרו כל הרוצחים המעניינים? כשאני אומרת "מעניינים" אני כמובן לא מתכוונת לגברים שרוצחים את בנות הזוג ש... המשך לקרוא
14 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
אתמול


רוב הזמן אני דווקא אוהבת את הבועה שלי. אני אוהבת את העובדה שהחיים שלי נוחים, שיש לי בית עם המשפחה שלי וחדר משלי שבו אני מסת... המשך לקרוא
9 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
אתמול


לאחר שסיימתי לקרוא בספר, החלטתי שאני רוצה לדעת יותר אודות סילביה פלאת׳. זה קורה לי כשאני נפעמת מאותה יצירה, כשפתאום אוז... המשך לקרוא
13 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
אתמול


פעם ראשונה שלא הצלחתי להניח את הספר מהיד, וסיימתי לקרוא בו תוך שבועיים (שזה הישג גדול) ספר טוב מאוד המתאר את הסכנה בהתמכר... המשך לקרוא
11 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
אתמול


דני בר עוקב אחרי
עוקבים אחריו
מתוך הפורומים:
טוקבקים על ביקורות ספרים:
פינת היצירה:

מוצגים הסיפורים והשירים האחרונים בלבד. הצג את כל הסיפורים והשירים

מלחמת לבנון הראשונה.
אני חייל מילואים צעיר על ציר ביירות- דמשק, שוכב לצד הכביש, בפאתי העיירה בחמדון, וממתין שחיל האוויר יסיים את התקיפה על מתחם סורי מבוצר, לפני שנסתער עליו.
התקיפה מסתיימת.
זזים.
אנחנו עולים על המתחם ובמהלך הסריקה נתקלים בחמישה חיילים סורים שנהרגו. מדיהם ירוקים, שונים מאלה של חיילי הקומנדו בהם נתקלנו עד כה. החמישה שכבו צפופים, אולי חיפשו ברגעיהם האחרונים ביטחון אחד בחברו ולא מצאו.
אחד מהם צד את עיני. הוא היה צעיר מאוד, אולי טרם מלאו לו 18, פניו היו פני ילד רכים, חלקים, אפילו חתימת שפם לא הייתה לו, ומבט האימה עדיין ניבט בפניו. בכיס חולצתו מצאתי מכתב. שמרתי אותו בחגור שלי, ובערב, כשכל אחד התכנס לתוך עצמו, מלקק את פצעי היום החולף, שלפתי את המכתב וקראתי אותו לאט לעצמי, אחר כך לחבריי.
חשכה מסביב, דממה, חיילי הקומנדו הסורי מחופרים ממול, מתח גדול ודריכות ורק אור הפנס מרצד על המילים.
המכתב נכתב בכתב ערבי קריא, אם כי היה ניכר עליו שנכתב בחפזה.
זה היה מכתב עצוב, פתאום הוא לא היה חייל אויב, אלא נער מאוהב. היה לו שם, היו לו פנים, פנים יפות, וגם ארוסה שחיכתה בבית. ויותר מכל, היו לו הורים שלבטח דאגו לו ולא ידעו שעולמם נחרב, ממש כאן, ממש עכשיו.
שמרתי את המכתב שנים רבות מתוך תקווה שיום יבוא ואשלח אותו אל משפחתו בסוריה.
זה לא קרה!!
המכתב שכב בארגזים שנדדו אתי על פני ימים וארצות- ונעלם!!! צחוק הגורל, אתו נעלם גם מכתב נוגע ללב שכתב לי אבי ז"ל במהלך המלחמה. על גיוסי למילואים נודע לו במקרה משני אחיי שהיו שם, לא רחוק ממני, אני ניסיתי לחסוך ממנו את הדאגה.
כמה סמלי, משני צדי המתרס, חולקים דאגה דומה, אבא שלי, ואביו של החייל הסורי שהמילים שכתב בנו לא הרפו ממני כל אותן שנים וכך בערך כתב:

"מי שימצא את המכתב שימסור אותו למשפחתי.
אהובתי, האויב קרוב, אנחנו כבר שומעים את היריות שלהם. אני יודע שעוד מעט לא אהיה בין החיים. ברגעים אלה אני חושב עלייך, על שערך השחור והחלק ועל עינייך היפות.
אהבתי אותך וחיכיתי שאחזור ונתחתן. חביבתי, אני מתחנן אלייך שאחרי מותי תינשאי ותחיי חיים מאושרים.
אני חושב על אבי, הוא זקן וחולה ולבו לא יעמוד בכאב של הבשורה. אנא ממך, היי לצדו אחרי שיודיעו לו, נחמי אותו, אל תעזבי אותו לרגע.
גם אמי..
אני נאלץ להפסיק עכשיו...."

נכתב לפני חודשיים
שנים רבות נטועים שורשיי עמוק באדמתה המדממת של גבעת התחמושת.
רבים ממשיכים לפקוד אותי גם היום. צעירים נלהבים , או לובשי מדים שלהט תמים בעיניהם וגם אחרים, שונים בתכלית, שמבטם נוגה, עיניהם מושפלות, גוום כפוף , ושיבה צעירה זרקה בשערם. לרגע נדמה לי שכבר ראיתי את פניהם כאן, בתוך אותן תעלות, אז- לפני כמעט חמישים שנה, בין ענני האבק והעשן שהיתמר מעל הגבעה.
אני בטוח שהיו אלה הם, וזיכרוני אינו מטעני- כך היה לפחות בטרם זקנתי. שורשיי ינקו בין פיתוליהם פנים ושמות רבים ויש והם שולחים לצמרתי אות , כמו אומרים, זוכר? זה הבחור שרץ בתעלה המרכזית, פניו מיוזעים, גבו שפוף, ולבו הולם מפחד. זוכר?
ב -יוני 1967, הייתי עדיין עץ נישא ורם, וכדרכם של עצים צעירים, הייתי יהיר ובוטח, ובעיקר מבקש לכבוש את היער כולו. מאז נוספו הרבה טבעות לגזעי וכמו כל אלה שחלפו כאן תחתיי באותו לילה, כבר איני צעיר בימים, ובמחטי זרקה שיבה.
אני דור שלישי במקום.
היו אלה האנגלים, חניכי בית הספר לשוטרים, שנטעו אותי כאן וגזרו עליי להיות שחקן על במת הדמים הזו.
יום אחד הם קמו ועזבו, קולותיהם נדמו, גם שפתם נשתכחה ממני ואת מקומם תפסו חיילי הלגיון הירדני, כאפיות אדומות לראשיהם, צעירים ונלהבים. עד מהרה רכשתי לי חברים חדשים, למדתי את שפתם וגם את אורחותיהם.
הכרתי את כולם.
את עיסא, שאירס זה עתה את בת דודו ובכל ערב הצטנף כאן בצלי, הביט בתמונתה בטרם נישק את עיני הפחם ותחב אותה בחזרה לכיסו, את ראוף שהיה קצר רוח ונרגן , וגם את ריאד שמידי בוקר הטיל את מימיו על גזעי, עד כי היה ירוק תמיד והעיר עליו את קנאתם של חבריי .
אבל שונה מכולם היה מחמוד , מפקדם, שקומתו הייתה זקופה, קולו חד ושפמו עבה, וניכר היה כי יראו מפניו, או ממקל החזרן שאחז בידו.
ובערבים, דלקה מדורה על הגבעה ולאורה המרצד רקדו את ריקוד הדבקה והניפו מעל ראשיהם חרבות ארוכות או ישבו דומם והאזינו לשיריה הנוגים של אום כולתום.

לילה אחד החריד רעש גדול את צמרתי. מתחתיי ראיתי את ריאד וחבריו מתרוצצים בין התעלות וקולותיהם רמים וחדים. זעקות פילחו את הדממה ואש ליחכה את ענפיי.
גזעי נרעד בפחד, זרים היו לי הקולות החדשים שמילאו את המקום ומאיימים. וכמו לא די בכך, קליעים חמים הכו בי ללא רחם.
ראשון היה זה עיסא שכרע למרגלותיי ולא קם עוד.
ואז ראיתי אותם צצים מתוך החשכה. ראשיהם מכוסים כובעי פלדה, ועמוד האש הולך לפניהם. דדי הלך בראש, שני לו יורם ובסוף מאיר מלמודי שרגע קצר אחר כך נכנס לתעלה ונעלם מעיניהם. שמעתי את הקולות הקוראים בשמו, אבל ידעתי כבר שיישארו מיותמים.
גם ניר ניצן חלף על פני ועשרה לוחמים בעקבותיו. נפעמתי ממנו. כמה נחוש ובוטח היה באותו רגע. הוא וחייליו נעלמו בתוך התעלה המערבית ומשם ראיתי רק את ראשיהם נעים באטיות ומתקדמים במעלה הגבעה ורק מספרם הלך והתמעט.
לא הרחק מהם ראיתי את ישראל צוריאל מכלה את תחמושתו ומזנק לתוך התעלה ואחריו יוצא מתוכה עלם חמודות, פני תינוק לו, ושיערו הבהיר מבהיק בחשכת הליל. נפשי יצאה אליו, רציתי לצעוק לו: איתן, חזור!!! אבל הוא המשיך , יורק אש לפניו עד שנפגע ונפל לתוך התעלה. לימים כשבנו הגיע לראשונה עם אמו אל הגבעה, שיערו הזהוב מתנופף ברוח הקרה, רציתי לעטוף אותו בענפיי ולומר לו: לו רק שמע אביך את זעקתי, היה אתך כאן היום, אוחז בידך הקטנה.

הם נפלו למרגלותיי בזה אחר זה, כאפיות אדומות וכובעי פלדה התערבבו זה בזה, אוהבים ואויבים זה לזה ודמם ניגר אל שורשיי.
רציתי לצעוק די ! עצרו! כולכם בניי ! אבל קולי לא נשמע.
רק מחטי דמעו.
מאז איבדתי את עלומיי, קומתי לא יכלה עוד לשאת את הכאב וכרעה תחת משאו הכבד.
ורק קרני השמש השוקעת נאחזו בסבך צמרתי כמו קרני האיל שהקריב אברהם לעולה תחת יצחק, בנו.
ובבוקר ההוא, לא היה איל בסבך צמרתי.
והם היו העולה.
נכתב לפני חודשיים
3.
נכתב לפני חודשיים
רשימות קריאה:
# שם הרשימה פרטיות כמות ספרים מספר צפיות עודכנה לאחרונה
1. ספרים לקריאה- דני אישית 2 38 לפני חודש

» סך הכל 2 ספרים ב-1 רשימות.

הקוראים:


הביקורות האחרונות של דני בר שקיבלו שבחים
# הספר הביקורת המשבח מתי שובחה
1. האי של סופייה (סופיה) / ויקטוריה היסלופ קראתי את הספר במהלך חופשה ב... המשך לקרוא שירג לפני שבוע וחצי
2. חִבּוּק (חיבוק) - רישומים: מיכל רובנר / דויד גרוסמן לא ידעתי שהספר הזה יושב על מ... המשך לקרוא ערגה לפני שלושה שבועות
3. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא סנטו לפני חודש
4. אלות מכושפות - מסע חושני אל נפלאות המדבר / אלון נבות גילוי נאות- אלון הוא חבר טוב... המשך לקרוא שרהל'ה לפני חודש
5. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא זה שאין לנקוב בשמו לפני חודש
6. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא לי יניני לפני חודש
7. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא צילה לפני חודש
8. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא יוסי משה 0525454399 לפני חודש
9. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא מלכה לוין לפני חודש
10. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא אפרתי לפני חודש
11. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא חגית לפני חודש
12. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא צב השעה לפני חודש
13. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא עמיר לפני חודש
14. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא רץ לפני חודש
15. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא בת-יה לפני חודש
16. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא רויטל ק. לפני חודש
17. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא שרהל'ה לפני חודש
18. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא אלון דה אלפרט לפני חודש
19. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא שאולי לפני חודש
20. חִבּוּק (חיבוק) - רישומים: מיכל רובנר / דויד גרוסמן לא ידעתי שהספר הזה יושב על מ... המשך לקרוא הנסתרת לפני חודש
21. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא dina לפני חודש
22. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא אוקי (אורית) לפני חודש
23. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא איריסיקה לפני חודש
24. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא כרמליטה לפני חודש
25. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא אירית לפני חודש
26. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא מסמר עקרב לפני חודש
27. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא yaelhar לפני חודש
28. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא חני (דולמוש) לפני חודש
29. מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור / רוס קינג במהלך עבודתי יצא לי לשהות ב... המשך לקרוא מחשבות לפני חודש
30. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא Mira לפני חודש
31. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא מלכה לוין לפני חודש
32. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא IRomi לפני חודש
33. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא סוריקטה לפני חודש
34. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא רץ לפני חודש
35. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא קצר ולעניין לפני חודש
36. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא זה שאין לנקוב בשמו לפני חודש
37. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא עמיר לפני חודש
38. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא tuvia לפני חודש
39. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא אברהם לפני חודש
40. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא כרמליטה לפני חודש
41. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא שאולי לפני חודש
42. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא מיכל לפני חודש
43. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא yaelhar לפני חודש
44. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא אפרתי לפני חודש
45. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא בת-יה לפני חודש
46. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא חגית לפני חודש
47. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא אלון דה אלפרט לפני חודש
48. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא חני (דולמוש) לפני חודש
49. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא צב השעה לפני חודש
50. הנאום‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬משה / מיכה גודמן סופר רציני. ספר רציני- וכך י... המשך לקרוא יונתן בן לפני חודש©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ