ביקורת ספרותית על לפני שאפול - מהעולם האמיתי # מאת לורן אוליבר
הביקורת נכתבה ביום שבת, 25 בינואר, 2014
ע"י שמחה


אני אפילו לא הצלחתי לסיים את הספר!
למען האמת, זו פעם ראשונה שזה קורה לי... הספר (לפי דעתי) היה פשוט לא מעניין!
קודם כל, נתחיל מהכריכה, כתוב שזה "ספר מהחיים האמתיים" אני מסכימה עם חלק מהעניין, הספר היה שיטחי ופשוט...ל א מ ע נ י ן !
ועכשיו הבעיה עם החלק של "ספר מהחיים האמתיים" כי אני פשוט לא מבינה איך בדיוק היה לה 7 הזדמנויות לפני שהיא תמות?? אולי יש דבר כזה ופשוט לא ידעתי... אולי היא חצי חתולה עם שבע נשמות... לאיודעת, ניסיתי לחשוב על כל רעיון אפשרי שהספר הזה אמיתי, ולא הצלחתי... אבל שלא תבינו לא נכון!! אני לא באה להעליב או משו, ואני ממש מקווה שיש אנשים שנהנו מהספר, ואם מישו נהנה, שיסביר לי!! באמת! מעניין לי! כי אינלי מושג, ואני (לפחות) הרגשתי שעבדו עלי!!
עכשיו, בנוגע לדמויות, אם הבנתי נכוו, הספר על ילדה עם חיים מושלמים, עד שיום אחד, הופך ליומה האחרון, ולפני שנמשיך, למה מסבירים לי לפחות 50 עמודים על החיים המושלמים?!?! רוצה שקל?!?! ממש לא מעניין אותי איך את קמה בבוקר, נוסעת עם חברות שלך וזה שמותר לך לעשות גרעפסים בגלל שאת מקובלת!!!
אני חושבת שכבר הבהרתי את הנקודה שלפי דעתי הספר חסר תועלת, ואני לא צריכה להמשיך לחפור לכם עלזה...
אני רק רוצה לקוות שבאיזשו מקום היה איזשו מוסר השכל, משו מעניין ולא שטחי... אם ישלכם זמן ואתם סבלניים ולא מצעצבנים על ספר שכזה, אתם מוזמנים, ובדרך תספרו לי אם היה מעניין :-)
4 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
יעל (לפני 3 שנים ו-10 חודשים)
תשמעי מה יש לי להגיד... טוב, אז ככה, ליפני שנה וקצת התחלתי לקרוא את הספר ו... לא הצלחתי לגמור אותו כי הוא שיעמם אותי מאוד, בדיוק כמו שאת אמרת! ליפני כמה שבועות חזרתי אליו, רציתי לתת לספר הזדמנות נוספת. בפעם השנייה, לא יכולתי להפסיק לקרוא! הוא היה מדהים מהעמוד הראשון עד לאחרון! אני אוהבת אותו מאוד! תחשבי על זה... או שהוא לא מתאים לך, או שאולי זה עוד לא הזמן בשבילך לקרוא אותו. נסי לחזור אליו מאוחר יותר, עוד כמה חודשים, חצי שנה, שנה ואולי יותר! בהצלחה, מקווה שבסוף תיקראי אותו ותהני!
אנג'ל (לפני 4 שנים ו-10 חודשים)
תראי -
זה לא שהיו לה שבע הזדמנויות לפני שהיא תמות. היום האחרון שלה חזר על עצמו בלופים כי היה בו משהו שגוי, לא נכון. אז היא תיקנה אותו. בכריכה ציינו שבע כי בסופו של דבר היו שבעה ימים, אבל זאת הייתה טעות מצידם. בכל מקרה, בחלק הזה של הסיפור לא היה ממש הסבר כלשהו. כמו, נגיד, ב"עצמות המקסימות" לא היה הסבר למה. היא עצמה לא ידעה למה.

בכל מקרה, העובדה "מותר לך לעשות גרעפסים בגלל שאת מקובלת" לא קשורה לזה. זה קשור לעובדה שהיא מקובלת - אז היא שונה. ובמובן כלשהו, היא לא הייתה טובה יותר מאף אחד אחר.
והחיים המושלמים שלה היו סוג של מכה, אירוניה; כי היה לה הכל, ואז היא מתה. ב"בום" אחד ענקי.4 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ