ביקורת ספרותית על להסתבך איתך - סדרת מסובך #1 מאת אמה צ'ייס
ספר לא משהו דירוג של שני כוכבים
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 12 באוקטובר, 2017
ע"י שמחה


אכתוב בקצרה בעיקר כי חברותי לז'אנר כתבו במדויק מה שהרגשתי (עם זאת יש לי מה להוסיף).
לא אהבתי, הספר שכתוב כמונולוג מתמשך של ה"גיבור" עם "הקוראות" מנסה לגרום לנו להתחבר לדמות הראשית. משימה בלתי אפשרית, כשגיבור הספר כל כך מתנשא, בטוח בעצמו ואגואיסטי (עוד לא אפתח את נושא השוביניזם). כמובן שהוא מנסה לתרץ את זה בחינוך שקיבל או כל השטויות האחרות שמצוינות בו.
ה"גיבורה" שבה דרו מתאהב (למרות שקשה לי לקרוא לה גיבורה כשחסר לה כל כך הרבה עמוד שדרה) לא מתוארת יותר מדיי חוץ מקטנה, חמודה, (וסליחה על התיאור) בעלת "עכוז" נאה. (נשבעת שהעכוז שלה צוין בספר יותר מדיי פעמים)... צר לי שהסופרת לא הצליחה למצוא מעלות טובות יותר בנסיון לתאר אותה.
באמת שניסיתי להחזיק מעמד עם העלילה הצפויה, והתיאורים הדלים, אבל זו הייתה משימה קשה שלאחריה בעיקר הרגשתי שבזבזתי את הזמן שלי באוטובוס על משהו לא מועיל. בלי לכתוב יותר מדיי, אסיים ואומר שרוב הדמויות דלות, חסרות תיאור ושדרה, וכמה עצוב לי על הסופרת שהצליחה לגרום לי להתעצבן כל כך, ואני חושבת שהיא לא הבינה כמה שם רע היא מוציאה לנשים, שבהתחלה מתוארת (כולן פרט לאחת) כנמרחות ותלותיות. היא בעצמה אישה, איך היא יכולה להוציא ספר כזה ולהתגאות בו? הכי עצוב לי שאני יודעת שזה הופך להיות עיקר הז'אנר, מין בתיאורים שונים ומגוונים ובחפירות רק כדי לייצר טרילוגיה ולהרוויח כסף, וזה לא בהכרח רק בספר הזה.
לא ממליצה :(
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
michalro (לפני שנה)
בדיוק3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ