ביקורת ספרותית על קומה רביעית בלי מעלית מאת זיו כהן
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 2 ביוני, 2013
ע"י Anastacia


ואו במה להתחיל? קודם כל לחזור לסניף צומת ספרים ולדרוש את הכסף שלי בחזרה.
מזל שהספר היה במבצע כי "מחיר מומלץ- 98 ש"ח" הצחקתם אותי כמעט כמו דירה ברוטשילד ב6000 ש"ח
שלב שני, אני ממליצה לפטר את העובד שהמליץ לי עליו ולדרוש פיצויים על עוגמת נפש.

אם נתיב הוא דוגמא לגבר ישראלי ממוצע אז מה אני אגיד... פאק איט- מרגע זה אני לסבית!

חלק אהוב בספר:
לילך: מראה חיצוני זה כל מה שמעניין אתכם הגברים
נתיב: לא כולם (היה מוכן להשליך את עצמו מתחת לגלגלי האוטובוס ולחתוך ורידים מהמחשבה של לשכב עם בחורה שמנה)
(היה בשוק מזה שנתנו לבחורה לא יפה במיוחד לעבוד כמלצרית ולא קברו אותה בשטיפת כלים)

לסיכום- מצטערת שנתתי צ'אנס לעוד wanna be אילן הייטנר

תוספת עריכה- אחרי שראיתי תמונה של זיו כהן פה באתר. מסתבר שהוא היה בכבודו ובעצמו אותו עובד צומת ספרים ומכר לי את הספר של עצמו. כל הכבוד זיו.
24 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
לא מניה ולא מקצתיה (לפני שנתיים ו-4 חודשים)
נו ולי קנו את הזבל הזה ועוד קראתי אותו , אפשר להכתיר אותי כמזוכיסט. האמת את צודקת, זה זבל אמיתי.
טל-יה (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
ואוו אתם לא מרגישים שקצת עפתם עליו? ואוו אני ממש בשוק , עפתם עליו ממש לא בצדק
א. זו אכן זכותו להגיב על טוקבק- ככה עובד האינטרנט (והעולם כולן)- אתה אומר משהו ואתה לוקח בחשבון שיתכן ותהיה לזה תגובה
ב. הוא סהכ רשם סטטוס בפייסבוק לשם השעשוע (אכן היה משעשע, כרגע חיפשתי אותו בפייסבוק וצחקתי מהתגובות)
הוא לא ציין מי היא או היכן ניתן למצוא את הטוקבק כדי לדעת מי היא,
לעומת זאת היא סילפה את דבריו והכפישה את פניו ברבים תוך ציון שמו. היא צריכה להתבייש והתנהגה בצורה מחפירה
עולם (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
מאורית, נטעלי ולי - כל מילה בסלע.
לי יניני (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
היי, אז גם לי היתה בעיה עם סקירה על הספר תא 21 דעתי נכתבה כאן ובאתר נוסף שאני מאוד אוהבת:האתר של נוריתה. הייתי מופתעת מההודעה שהתקבלה בהודעה הפרטית אלי באמצעות הפייסבוק. היות ואני לא נוהגת לפרסם דברים בשמו של אחר ללא אישורו אני לא אפרט כאן את הנכתב. אך מרוח הדברים הבנתי שכדאי לי מאוד להשקיע את זמני הפנוי (שאין לי) לטובת ספרים אחרים וסופרים מכובדים אחרים שיכבדו את דיעותיי האחרות משלהם. יש לציין שאת רוב הספרים שאני קוראת אני אוהבת ואם אני פחות אוהבת אני משאירה את ההחלטה לקורא.
התוצאה של תגובת בעל ההוצאה גרמה לי אכן להחזיר את הספר קומה רביעית בלי מעלית לחנות ועוד 2 ספרים נוספים שרכשתי לפני שבוע ושייכים להוצאת סלע. לעת עתה אני לא רוצה לקרוא ספרים של הוצאת סלע אלא מכן העומדים בראשה ישכילו לקבל גם חוו"ד שאינם עולים בקנה אחד עם דעתם. הרי ידוע שאין שני נביאים מתנבאים בסגנון אחד... נכון? שבת שלום ואני פונה לערימת הספרים שלי הנהדרת שממתינה לי ואתם יודעים מה? בכל הערימה אין אפילו ספר אחד של הוצאת סלע... :-)
נטעלי (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
אל תיתמם - התנהגת בצורה מחפירה. לכתוב הודעה אישית לקורא שלא אהב את ספרך לרמוז לו שמתנהל עליו דיון בדף הפייסבוק שלך (שהוא פתוח לכל ולכן זו הזמנה ישירה לגלית לקרוא את מה שכותבים עליה) שבו הוא יכול לקרוא את הדברים הנמוכים שנכתבו עליו ובעידודך (כולל ירידות על הסטטוס הזוגי שלו, שזה אגב שקר מוחלט), לשלוח אותו לרופא, לכנות אותו מטומטם ולהתלונן על זה שהוא העז להביע את דעתו לאחר שקרא ספר או שניים שלך במקום להסתפק בקריאת שלושים עמודים (מוזר, רוב הסופרים מתלוננים על מבקרים שלא טורחים לקרוא את כל הספר ואז חורצים דעה) - זו התנהגות מביכה ומבזה. אין תמה שהדבר שהכי מפריע לך פה זה שהדיון הפך לציבורי, שכן נראה שהרבה יותר נוח לך לשדר תדמית של איש חביב ונעים הליכות, שלא תפריע למכירות שלך, ובמקביל לעקוץ בהודעות פרטיות ובדף הפייסבוק שלך, הגלוי לעיני כל. אפשר לחשוב מה היא כתבה על הספרים - שהם בזבוז זמן טוטאלי! הרי כל מי שמעניק כוכבית אחת לספרך אומר את אותו הדבר בדיוק. אולי יש לך גם טענות כלפי האתר שמאפשר להעניק ניקוד שכזה? בקיצור, זה מובן שנפגעת מהביקורת השלילית וזה באמת לא נעים אבל נחש מה? אין אף יצירה בעולם שזוכה לאהדה גורפת מקיר לקיר - אולי רק בצפון קוריאה יש קונצנזוסים כאלה. התנהגות ראויה היתה להתעלם ולא להתנגח במי שקיבל את המלצתך בחנות הספרים, קנה את הספר והתאכזב. זה חלק מהמשחק ולא כולם יאהבו את היצירות שלך, זכותם! שבת שלום.
מאורית (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
אני בשוק!! חולם מלא מסתבר שזה שוק. עם שורוק.
מה קורה כאן????
מותר לא לאהוב ספר ואף להשמיע. וזיו... סופר... דרך ארץ ...
גם אם היא מנוסחת לפי מה שקראתי בתגובתך , אינה יאה כלל לכינוייך.
אלון דה אלפרט (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
זיו, זה אחלה פרק ראשון לספר הבא! "אם יותר משני אנשים וכו". ובהצלחה בשבוע הספר!
סלע ספרים (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
טוב, אז כמובן שאני יכול לתת לדיון הזה להתנהל בלעדי, אבל בגלל שיש פה מישהי שהרוויחה ביושר מילה כל מילת גנאי שהייתי משתמש בה - רק אדם משועמם מפרסם שיחות פרטיות ומשבש אותן כראות עיניו כדי שיוכל לצעוק "תראו מה עושים לי" בניסיון למשוך תשומת לב - אני אבהיר משהו.

אין לי, מעולם לא הייתה לי וגם לא תהיה לי בעיה עם אנשים - גם אם הם מסתתרים מאחורי שמות כיסוי ומרגישים גיבורים גדולים מאחורי מקלדת - שלא אוהבים את הספרים שלי, את סגנון הכתיבה שלי ואת ההתנהלות שלי. זכותם. יותר מזה, אם כולם היו אוהבים את הספרים שלי, לא היה לי לאן לשאוף. אז כמו שיש כאלה שמפרגנים ואוהבים ומחכים לספר הבא, יש שחושבים שזה נחות, עלוב, בזוי, רדוד וסליחה עם החמצתי תואר כלשהו שהוצמד לספרים שלי. לשמחתי, יש יותר שאוהבים את מה שאני עושה ממספרם של אלה ששונאים את מה שאני יוצר.

אז כן, הגבתי בהודעה פרטית לאחת הכותבות כאן - גלית - בהודעה צינית ומשועשעת שבעיניה הייתה השתלחות, נאצה ואיום. אני מאיים. שכה יהיה רע לבת שאין לי. הייתי בלהקה צבאית, עיתונאי ודייל אוויר. הכי עולם תחתון שיש.

אז מה כתבתי לה? המלצה - די בהומור - שכדאי לה לראות רופא כי התגובות שלה איטיות. לרגע לא כתבתי משהו על השיפוט הלקוי שלה ועל חוסר חיבתה לספרים שלי, אלא מכיוון שנראה לי מוזר שמישהו צריך לקרוא יותר משלושים עמודים בספר - והיא עוד קראה שניים בשלמותם - כדי להבין שהם בזבוז זמן טוטאלי. מכיוון שהטוקבק הזה שעשע אותי שיתפתי אותו בפייסבוק שלי ואכן לא מעט אנשים חשבו שיש לה בעיה בהבנת הנקרא (שכנראה קיימת לנוכח זה שהיא הפכה הודעה משעשעת להודעת נאצה).

אז אולי יש לי ציפיות גבוהות מקוראי ספרים שיבינו מהר יותר ממנה מתי מדובר בבזבוז זמן ולא יקראו סדרת ספרים כדי להגיע למסקנה הזאת. מצד שני, אולי אני מצפה ליותר מדי מאנשים. יש גם כאלה שקליטתם איטית ועלינו לדעת ללמוד לכבד את החריג. מבטיח להשתדל להבא.

אז מצטער להרוס לכם את המסיבה ועוד יותר מצטער שחדרתי למרחב הפרטי שלכם, שבו אתם משתפים אחרים בחוויות הקריאה שלכם, ממליצים וקוטלים. תענוג. אני קורא ולומד לא מעט. הלוואי והיה לי את הזמן להיות חלק פעיל בזה.

אז שוב, אין לי בעיה לקבל ביקורות גרועות. אני לא נפגע מהן ולא כועס גם כשהן מגיעות מאנשים ללא שם ופנים, ומכאלה שבכלל לא קראו ולא יקראו. זה לא משפיע עליי - וברור שהרבה יותר כיף לקרוא ביקורות מפרגנות - כי זו זכותכם. אני לוקח הכול באיזי ובכיף ומעולם לא התיימרתי לקלוע לטעמם של כולם. רק מה, כמו שזכותם לכתוב, זכותי להגיב בדרך שהגבתי - משועשע עד עמקי נשמתי. אפילו רשמתי לאותה גלית את זה בנושא של ההודעה. חבל שהשעשוע הזה התפתח למימדים מפלצתיים בגלל מישהי שלא מסוגלת להבדיל בין הודעת נאצה לבין תעלול שכל תכליתו היה לרומם ולשעשע את חברי הפייסבוק שלי. מה לעשות, אני לא חושב שבגלל שכתבתי ספרים אסור לי להשתובב ואני צריך לשמור על פאסון. זה אני, לטוב ולרע. לא מכריח אף אחד לאהוב אותי ובטח לא את ההומור שלי.

אה, וכן. קראתי לה מטומטמת בהודעה השנייה ששלחתי לה. לא בגלל דעתה על הספרים שלי, אלא בגלל שרק בחורה לא חכמה במיוחד שכנראה זקוקה לתשומת לב וחיזוקים, רצה לפרסם הודעה פרטית עמוסה בציניות והופכת אותה למסע רדיפה ונאצה (כולל זה שהיא חתכה חלק ממנה, כולל זה שבו החמאתי לה על טעמה המשובח בספרים וציינתי שכמותה גם אני אוהב את רם אורן). בהחלט ייתכן שהמילה הזאת לא הייתה במקום והייתי צריך להשתמש במילה מעודנת יותר שמצד אחד תחמיא לה ומצד שני עדיין תעביר לה את המסר. יש מילה כזאת בעברית?

שתהיה בריאה, הכי חשוב. כל השאר שטויות.

זיו כהן,

נ.ב.,

עדיין מחפש את "שלל הקללות" שכתבתי לה, כפי שהיא טוענת (היא פרסמה את ההודעה והיא חשופה לעיניכם). אולי מישהו מכם יעזור לי למצוא אותן? פרס מובטח למוצא הישר ואני מתחייב שזה לא יהיה הספר החדש שלי. בכל זאת מדובר במשימה קשה, אז הפרס חייב להיות שווה :)
חמדת (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
איזה יופי ....יש לנו דיון סוער וערכי באתר לכבוד שבוע הספר .חבל רק שהספר - כנראה גרוע .
עולם (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
אחלה סלון, אפרתי, הלואי על כולנו!
עולם (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
אאוץ. מר זיו כהן - אם אתה קורא, אז רציתי לומר לך כך. זכותם של קוראים לא לאהוב את ספריך ולכתוב זאת. וזכותך להיפגע מכך, כמובן, וזה אפילו טבעי. אבל לכתוב ספר פירושו לעלות על במה ולהיות מוכן לקבל גם את תשואות הצופים (אם התמזל מזלך) וגם, לפעמים, קריאות בוז. כמו ששחקן תאטרון שקוראים לו בוז אינו יורד להתנצח עם הקהל (ואם יעשה כך זו תהיה ההופעה האחרונה שלו), כך גם סופר צריך לכבוש את יצרו במקרים כאלו. מי שאינו עומד בחום התנור, אל יכנס למטבח. שיהיה בהצלחה.
אפרתי (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
עולם, איך הסלון שלי, יפה, אה?
עולם (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
אפרתי - הכתם האדמדם שהופיע על המסך שלך זה הסומק שגרמת לי...-:)
נטעלי (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
גלית, אותי שכנעת לגמרי - בינתיים התגובות שלו רק מחזקות את מה שכתבת על ספרו ואפשר לחשוב מה כבר כתבת! בסך הכל הבעת דעה קצרה ועניינית - גועל נפש שהוא יורד לרמות כאלה נמוכות ומיזוגניות (אה, את בת 33 ואין לך תמונה עם תינוק או עם בן זוג? את ודאי רווקה ממורמרת! איזה היקש לוגי מבריק).
אני חושבת שזה היה המינגוויי שחידד כי ישנו הבדל עצום בין כתבן (מי שיודע לכתוב/ לרשום - writer) לבין סופר (author). ובעולם עמוס כתבנים כמו עולמנו צריך לבור את המוץ מהתבן ולהתמקד אך ורק במעולים שבהם - תודה על האזהרה ואל תפסיקו להזהיר כדי שאחרים לא יפלו במלכודות הדבש שטומנים אנשים כאלה למבקרים תמימים בחנות :) אוהבת מאוד את האתר הזה ואת הכותבים בו.
אפרתי (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
גלית, אני נדהמת!!! רמת התחביר מעידה עליו שהוא סופר מופלא! (גם שגיאת כתיב יש שם), קחי את דברייך בחזרה ואם את רוצה צומת לב, אנחנו פה.
גלית (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
טוב, הייתי חייבת לשתף בהודעה המקסימה שקיבלתי:
"חזרתי, קראתי ואת אכן יותר מטומטמת ממה שחשבתי בהתחלה

ראשית, לא כתבתי לך הודעת נאצה, שנית כתבתי לך הודעה פרטית והיא הייתה אמורה להשאר כזאת, שלישית - ממש לא מזיז לי שלא אהבת את הספרים שלי. זכותך כקוראת ואני אפילו מכבד ומעריך שעל כל אלף אנשים שאהבו תצוץ מישהי כמוך - ולסיכום - זכותי המלאה להגיב לך על משהו שכתבת נגדי, רק שבעיית הבנת הנקרא שלך כנראה חמורה עוד יותר ממה שחשבתי. לקח לך שני ספרים להבין שאני בזבוז זמן טוטאלי, שזה אכן מצריך בדיקה רפואית. בן אדם נורמלי קולט על ספר את זה אחרי שלושים עמודים, לא מסיים לקרוא אחד ואז קורא עוד אחד של אותו סופר כדי להגיע למסקנה הזאת. בגילך הייתי מציעה לך ללכת להיבדק. חבל, זה עלול להחמיר ואת עוד עלולה למצוא את עצמך עם עוד אחד בטעות.

וכמו שכתבתי לך בהתחלה - השתעשעת על חשבוני בסימניה, אני השתעשעתי על חשבונך בפייסבוק. אני לא אחראי למה שהעוקבים שם אחרי כתבו בתגובות, אם כי לנוכח התנהגותך, כנראה שהם לא טעו במיוחד לגבייך.

אני מבין שבאמת משעמם לך בחיים/את זקוקה לתשומת לב. קחי עצה, נסי לכתוב משהו, מי יודע, אולי תצליחי לכתוב יותר מפסקה."
גלית (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
תודה לכולכן... בינתיים זכיתי לעוד שלל קללות באימייל. אין ספק שהוא אדם מאוד מיוחד, לא בריון, עדין מאוד ובעיקר, תמיד יודע לענות לגופו של עניין. רמה גבוהה בהחלט.
מירב (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
אחלה סיפור לשבוע הספר :)
שין שין (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
גלית, אני איתך. איזה ביזיון. קשה להאמין.
בלו-בלו (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
הצחקתם אותי עולם ואפרתי קראתי 3 עמודים בצומת ונוכחתי שזה זבל צרוף.
חוץ מאיומי אקדח שום דבר לא היה משכנע אותי לקרוא עוד...
ועכשיו מסתבר שהוא גם איש מקסים בנוסף לסופר דגול.
זה קרה לי עם ספר אחר שאחרי ביקורת שלי באתר הסופרת שלחה לי הודעה נרגזת איך העזתי לא לאהוב את הספר שלה.
בלו-בלו (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
הצחקתם אותי עולם ואפרתי קראתי 3 עמודים בצומת ונוכחתי שזה זבל צרוף.
חוץ מאיומי אקדח שום דבר לא היה משכנע אותי לקרוא עוד...
ועכשיו מסתבר שהוא גם איש מקסים בנוסף לסופר דגול.
זה קרה לי עם ספר אחר שאחרי ביקורת שלי באתר הסופרת שלחה לי הודעה נרגזת איך העזתי לא לאהוב את הספר שלה.
גלית (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
:)) ברור שכן!
Bring Them On!
אפרתי (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
ואת שלי לא אהבת מאוד??? צפי לזיו כהן וחבר מרעיו.
גלית (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
תודה, אפרתי ועולם! תודה על ההזדהות ועל התמיכה :) אתמול הייתי קצת בהלם, היום אני בעיקר משועשעת מהעניין.
עולם - אהבתי מאוד!!! :)
אפרתי (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
אתה משהו, עולם, אין עליך! :-)
עולם (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
כנראה שמספר הקוראים של ספריו מאפשר לו להעניק טיפול אישי לכל קורא וקורא. קחו את זה בחשבון אם וכאשר תקנו מספריו. מבצע בסטימצקי! אחד פלוס שניים! קנו ספר אחד מאת מחבר זה וקבלו חבילת אבטחה הכוללת שני מאבטחים וביטוח-חיים מורחב!
אפרתי (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
גלית, אם אחזק את ידך (לא קראתי, אבל לא אקרא) גם אותי הוא ישמיץ בפייסבוק??? אז שיהיה לו לבריאות. תמשיכי לכתוב את דעותייך. אנחנו איתך.
גלית (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
אז מסתבר שהסופר קצת מתקשה לקבל ביקורת, אז רציתי לצרף גם כאן את מה שכתבתי לו, לאחר שפנה אליי גם כאן וגם פרסם בפייסבוק את מה שכתבתי, לרבות ירידה לפסים אישיים.

בשבועות האחרונים אני משתתפת פעילה יחסית באתר "סימניה" לביקורות על ספרים, כותבת ביקורות ומעת לעת גם מגיבה על ביקורות של אחרים. לפני מספר ימים נתקלתי בביקורת על ספרו החדש של זיו כהן, "קומה רביעית בלי מעלית". כותבת הביקורת קטלה את הספר ואני תרמתי את חלקי בתגובה וכתבתי שאחרי סדרת ספרי "נגמר העוף" שלו, אני לא מתקרבת יותר לספרים שלו כי יש מספיק ספרים טובים בעולם והספרים שלו הם בזבוז זמן טוטאלי.
(חשוב לציין שאני עצמי אמנם טרחתי ובזבזתי את הזמן על ספריו, למרות שהמליצו לי שלא לעשות זאת, רק בגלל מסע יח"צ אגרסיבי שהוא עושה מטעם עצמו בחנויות הספרים.)
אתמול קיבלתי ממיודענו, הסופר הנכבד זיו כהן, הודעת נאצה באתר שבה הוא המליץ לי בין השאר לגשת לראות רופא בגלל כושר השיפוט הלקוי שלי, וגם הוסיף שהוא פרסם את מה שכתבתי בפייסבוק ושהוא רוצה לחסוך ממני את מה שכתבו עליי שם האנשים. ברור שמיד חיפשתי את הדף שלו בפייסבוק ומצאתי את מה שכתב.
אז רק רציתי לענות לסופר הנכבד:
לא כל אחד מוכרח לאהוב את הספרים שלך. ואכן, בזבזתי את הזמן על שניים מהם (ולא על כל הסדרה, כפי שאולי הבנת), וזה אכן היה בזבוז זמן טוטאלי: רדוד, שטחי, מטופש. אפילו שמות הספרים מטופשים. כן, אני לא מתביישת להגיד את זה. זו דעתי האישית והסובייקטיבית, וכמה נפלא שאנחנו חיים במדינה דמוקרטית שבה מותר לי לחוות דעה על סופר בלי להיזרק לצינוק. אפילו לא שרפתי את הספרים, כולה הבעתי דעה, ובצורה קצרה, עניינית ושאינה פוגענית, לגופם של ספרים ולא של סופר, להבדיל מהתגובה שקיבלתי ממך.
שנית, איזו סיבה יש למי שמחשיב עצמו סופר להשתלח כך באנשים שמבקרים את הספרים שלו? לא מתארת לעצמי את אמיר גוטפרוינד או את אשכול נבו שולחים לי הודעות נאצה כי לא אהבתי את ספרם האחרון (אגב, דווקא אהבתי, אבל נניח...)
דבר שלישי, כנראה שבעיניך כל מי שלא אוהב, או נכון יותר, כל מי שלא אוהבת את הספרים שלך היא רווקה ממורמרת. אז אני נשואה באושר, תודה ששאלת. ואני רק יכולה לאחל לך למצוא אהבה כמו שלי, כי ברור מי מבין שנינו הוא הלוקה במרמרת. אה, ועוד משהו - אני אפילו לא אקס דיילת באל על שקיצצו אותה... אבל העיקר שהדמיון של כולכם בתגובות עבד שעות נוספות.

לסיכום, מר זיו כהן היקר, אני מאחלת לך שבוע ספר מקסים. בהצלחה במכירת הספר החדש.
אגב, את זיו כהן תוכלו כנראה למצוא בדוכן של "סלע ספרים" (או בחנויות הספרים, ניגש אליכם כאחד המוכרים בחנות.
לי יניני (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
אחרי מה שקראתי כאן בא לי להחזיר את הספר לצומת ספרים
גלית (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
אחרי סדרת ספרי "נגמר העוף" שלו, נשבעתי לעצמי שאני לא מתקרבת יותר לספרים שלו. כשיש עולם שלם של ספרים נפלאים, לקרוא ספר שלו זה בזבוז זמן טוטאלי.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ