ביקורת ספרותית על אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים! - דוקטור סוס # מאת דוקטור סוס
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 22 בפברואר, 2018
ע"י הנסתרת


כמה הופתעתי לגלות שזה דוקטור זאוס, ואין שם בעצם סוס בכלל.

טוב, נו. לא הופתעתי ממש, בואו לא ניסחף. אבל זה היה גילוי מעניין.

"חוץ מ... אם אתה לא.
לפעמים אתה לא."

יש לכולם ציפיות מכל מיני דברים בעולם. ובעיקר מאנשים. הציפיה הנאיבית שלי זה שכולם יהיו בני אדם. כן, אפילו מחבלים, נגיד. קשה לי נורא לפגוש אנשים שלא באים ממקום טוב. כי אני, אני באה ממקום טוב. באמת. אני באה ממקום משועשע, ממקום שמח וחוצפני ונעים, גם אם אני באה ממוחו הקודח של גבר בגיל של אבא שלי. אני רוצה לעשות טוב. ככה באתי לעולם, כשנולדתי לפני כמה שנים. משהו כמו ארבע או חמש.

הבת של אבא שלי היתה אז בת שמונה, והתחילה לכתוב ביקורות מהוססות ב"סימניה". מהיכרות שטחית עם הזאבים שמשחרים לטרף, אבא שלי חשב שאולי כדאי שתהיה לבת שלו דמות שתוכל לייעץ לה אם מישהו באתר ידבר אליה לא יפה. משהו כמו אחות בוגרת. אז הוא הביא אותי.

באתי לעולם, הסתובבתי בתחפושת החדשה כאן באתר, והיכרתי את האנשים שכבר היכרתי. רק בפנים חדשות וממזריות. עם גבות משורטטות וחוצפת נעורים בלתי מזיקה. ליוויתי את האחות הקטנה שלי עד שהיא השתעממה ופרחה למקומות אחרים. ונשארתי עם אווטאר יתום ובלתי מנוצל, ששמרתי למקרה שהיא תחזור. נכנסתי לאתר פעם בחודשיים שלושה, כדי לכתוב ביקורת על ספר שלאבא שלי לא התחשק, לעשות לייקים ולשמור על חזות נקיה. למעט כמה דיונים סוערים, לא הראיתי את הפרצוף הפיקטיבי שלי בפורומים, ובקושי בביקורות עצמן.

אבא שלי, לעומת זאת, דווקא די נהנה. הוא סיפר שזה ממש מעניין לחרוג מגופו ולהעמיד פנים מפעם לפעם שאתה נערה מתבגרת משועשעת ומרדנית. אין בזה שום רע. ממש בהתחלה הוא התוודה בפני מישהי מהאתר, אבל להתוודות ההיא היה טעם של אשמה וייסורי מצפון, והוא החליט להמשיך הלאה. מדי פעם חיכו לי בתיבת המייל מכתבי מחזרים מכל מיני גברים, צעירים ומבוגרים, אבל לא עניין אותי לשחק איתם, להלהיב או להעליב אותם. דחיתי את חיזוריהם ביובש ובפשטות, ובאתי כאמור לעשות טוב ולא לצוד זאבים.

לונג סטורי שורט, הסיפור הזה נמשך כמה שנים. ביקורת פעם בחודשיים, ארבעה, שנה. סתם, נחמד. את אבא שלי סיקרן אם מישהו יבחין בניסוחים הדומים מדי לטעמו, אבל הניח לזה. למה לערבב? לא עושה רע לאף אחד. חוץ משאולי הטרול העילג, ולאנשים שמדי פעם תפסו עלי תחת.

אלא מה? בעיר התחתית של סימניה שורצים יצורים אחרים, שביקורות ספרים מהם והלאה. הם מרחרחים, מחפשים עניינים, תרים אחרי סקנדלים ומקומות לבחוש בהם, כדי להעלות את הריח הבאוש השמימה, אל פני השטח. היתה פרשת התחזות אחת, מתובלת בפפריקה, שהיתה נראית לי משעשעת ותפלה והמהומה שהתעוררה בעקבותיה נראתה לי קרתנית ועלובה, ולפני מספר חודשים היה משהו גדול יותר עם טרול תלת או ארבע-ראשי (הפסקתי לספור) שהתקשיתי להבין את פשרו וסירבתי להתרגש ממנו. היו אנשים שאשכרה נכנסו לעבודת תחקיר משל התחקו בחירוף נפש אחר עקבותיו של אוסמה בין לאדן. הצלבות, עניינים. זה היה כמעט מרשים.

ואז כתבתי ביקורת וציינתי לתומי את המילה "קונ&ום". לא תיארתי לעצמי את עוצמת האמוציות שהמילה הזאת והקונוטציות המיניות שלה יעוררו. אבל זרמתי. אפילו נהניתי. והיו שנעלבו. והתנצלתי באופן פרטי, גם אם בחזות הצעירה שלי.

אבל יש נשמות טובות, שאינן מרפות, ומקבלות סיפוק אקסטטי מחשיפה אבירית של מתחזים עלובים, כאלה שאינם עולים בקנה אחד עם דמותם המשתקפת באווטאר המופשט שלהם. אז הנשמות הטובות מנהלות פנקסים שחורים, ובהם מפרטות בקנאות סעיף אחר סעיף מה כל אחד אמר למי, וקנוניות אפלות עולות אל על, ובלילה ההוא נדדה שנת המלך. ככה, הן סבורות, יביאו את העולם לתיקונו. נחשוף כל מתחזה, נקרע את המסכה מעל כל מי שמתיימר לדבר כגבר בן שלושים ושבע בעוד הוא למעשה אישה בת חמישים ושתיים! למה מה קרה?! הכי חשוב שמישהו לא ייפגע חלילה. רוממות האל והצדק הקוסמי בגרונם, והם רואים עצמם כשומרי הסף של סימניה, מצפונם מצפון העולם, ובזכותם יבוא קץ לכל עוולה.

אולי יהיו כאלה שיהיו סבורים שההתנהגות שלי (של אבא שלי, למעשה) מעוררת סלידה. אני מסכימה שלא בדיוק התנהגתי יפה, אבל עם זאת מוכרחה לציין שלא ניצלתי, עד כמה שידוע לי, את ההזדמנויות הלא מעטות שהיו לי לעורר מדון ולעשות שימוש קריפי בהסתתרות מאחורי אווטאר פיקטיבי. לא נכנסתי לפורומים הטורדניים, לא עלבתי באנשים בכוונה תחילה (להוציא את שאולי. להזכירכם - טרול), ובאתי בטוב, לכתוב ביקורות ולעשות לייק לביקורות אחרות. לא משכתי אף אחד בלשון, לא ביקשתי טובות, כסף, או בעיות. באתר הזה, שרובו המוחלט מאוכלס באנשים שלא מזדהים בשמם ותמונתם וחלקם גורם נזק במודע ולעתים מתוך רצון להרע, זה נראה לי סופר אקסטרימלי לגיטימי. אם זה היה מקום כמו פייסבוק או משהו שנמצא בתחום שדורש אותנטיות מקסימלית, ניחא. קשה לי להאמין שכל הנוכחים כאן הם בדיוק מה שהם מתיימרים להיות.

נקודה אחרונה למחשבה. הנשמה הטובה שמתגרה בי עם קצף על השפתיים כחתול שלכד ציפור מאז שהתגלתה לה זהותי האמיתית - למרות התחנונים שלי שתניח לי לנפשי - זכתה באינפורמציה המרשיעה הזאת מאיזה מקום. שתי האפשרויות שאני מזהה, הן: 1. גישה להתכתבויות פנימיות. 2. גישה לפרטים אישיים כמו כתובת מייל פרטית.

"לֹא תֵלֵךְ רָכִיל בְּעַמֶּיךָ לֹא תַעֲמֹד עַל דַּם רֵעֶךָ אֲנִי ה'"


בהוקרה,

הנסתרת
5 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
Mira (לפני 9 חודשים)
תסלחו לי שאני איטית... נכנסתי לקרוא ביקורת על ספר אחרי המון זמן שלא היה לי זמן.. ובמקום להבין את הספר כביקורת לד"ר סוס יש פה מלחמה של כל מיני אנשים עם או בלי זהות שלהם.
אני באמת לא מבינה אתכם, אולי אני נאיבית, אבל האתר הוא אתר לביקורות על ספרים.. אז חבר'ה כל השאר לא מעניין.
יש הרבה אנשים שלא רוצים שיזהו אותם מסיבות משלהם... תשכחו את המלחמות וכמו שכתבה לי יניני תקראו ותעזבו שטויות....
ד"ר סוס היה מעולה. נקודה!!
פואנטה℗ (לפני 9 חודשים)
זשל"ב, עושים לך כאן אמבוש. ברח!
פואנטה℗ (לפני 9 חודשים)
אין, הערסים האלה עורסים כל חלקה טובה. נמאסתם! לכו לקרוא צ'כוב. "אישה טיפשה או קפיטן בדימוס", "שלוש אחיות בגן הדובדבנים", "הגברת עם הכלבלב ועוד סיפורים"
הקיצר, לכו לקרוא כבר.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
אחלה של משחק מילים. אהבתי.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
לא, אני לא אייל ברקוביץ'. אבל היית קרובה. אני אופירה.
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
לא אוכל. יש אנשים שנולדו לשנות ויש חתולים שנולדו לגבות.
אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
שונרא, אולי תפסיקי לגבות את הנסתרת?
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
סליחה, אבל אני עדיין בקטע של הגבות.
זשל"ב, אז אתה בעצם אומר שמי שיש לה גבות ישרות תצמח להיות אדם ישיר. כלומר - אחת כזו שאומרת הכל בפנים, בלי מסננים ובלי מעצורים ובלי ללכת סחור סחור. וכל מה שצריך בשביל להיות אדם שכזה זה פשוט גבות ישרות. האם זה מה שאתה אומר? כי אם זה מה שאתה אומר, זה לא כל כך מסתדר עם הנסתרת שלמרות שאין לה גבות ישרות היא דווקא מאוד ישירה.
ויש עוד משהו אפילו יותר חשוב שקצת מטריד אותי. השתמשת כמה פעמים בביטוי 'לצאת גבר' וגם שמתי לב שפונים אליך בשם 'אייל'. עכשיו, בפעם האחרונה ששמעתי מישהו שמדבר ככה זה היה אייל ברקוביץ'. הוא משתמש בביטוי הזה הרבה. האם יכול להיות שזשל"ב זה בעצם אייל ברקוביץ'? אני מקווה שתצא גבר ותאמר את האמת.
אפרתי (לפני 9 חודשים)
טוב מאוד, זשל"ב. אתה צעיר וצריך לנכש ביטויים כאלה מן השפה.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
זה ביטוי, אפרתי. לא אני המצאתי אותו, וזו גם הסיבה שציינתי אותו במרכאות.
כמובן שלא התכוונתי בכך להעליב, ואני מבקש סליחה אם כן. אני מאוד פמיניסט, וחושב שצריך להיות שיוויון בין המינים בכל התחומים, ובמחשבה שנייה, לא הייתי צריך גם לשאול את הביטוי.
אפרתי (לפני 9 חודשים)
זשל"ב, בלי להתייחס לכל הפרשייה, העצה של להיות "גבר" מטריפה אותי מקדמת דנא. להיות "גבר" פרושו מה, להיות ישר? נועז? חכם? אמיץ? בעל כבוד עצמי?
ומה אנחנו הנשים? סמרטוטות?
אם אתה רוצה שנתייחס אליך כאל "גבר גבר", תחשוב על נשים כעל דוגמה אישית. כי תהיה "גבר" זה אחד הביטויים הכי נמוכים של ערסים עם אגרופים ושרירים, שלוקחים פטרונות על העולם לא בזכות שכלם.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
הכי חשוב שהגבות של הבת יהיו ישרות, שתצמח להיות לאדם ישיר.
ואלון, אם אתה צריך עזרה במציאת בית לכלה הטרייה ולבעלה, אתה יכול לפנות אליי. חוץ מוילונות, יש לי את כל מה שצריך כדי להפוך משהו מסתם גוש בטון לבית, כולל אפילו עץ אלון יפה בגינה.
אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
שונרא, הישאתי אותה. זהו. הגבות זה כבר עניין של בעלה
אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
אוי. עד שכבר חשבתי שנמוך יותר לא אוכל לרדת. הגיע העניין הנורא עם הנסתרת ודחק אותי לשפל מוסרי חדש.
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
זשל"ב, קיוויתי שתיתן לווילון עצה גם לגבי הגבות של הבת. היא בכל זאת נשואה. זה לא יאה.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
העצה היחידה שלי לאבהות, היא להיות אדם טוב. זה הבסיס של הבסיס. עד עכשיו, לא היה לי ספק שאתה כזה. אחרי המיקרה הזה, קצת עירערת לי את הביטחון.
בכל מקרה, אתה תצא הכי "גבר" והכי אדם טוב, אם תמחק את המשתמש של "הנסתרת" ותתמסר בכתיבתך ובמשאבים הכל כך טובים שיש ברשותך למען המשתמש שלך, כאלון דה-אלפרט. או אז, העניין כולו יימחק ויישכח לצמיתות.
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
מה אבהות? שייתן לך עצות על סבאות. הבת בכל זאת נשואה. בקרוב נכדים ב"ה.
אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
שניה, זשל"ב, לא הספקתי לרשום הכול. יש לך עוד עצות על אבהות?
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
חחח

נסתרות דרכי הפלאפון
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
כן, תאשים את הפלאפון.
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
זשל"ב,אתה משהו. גם חיתנת את הבת של וילון וגם נימקת למה זה טוב ואז פתאום באת בטענות לאבא שלה.
"וילון - אני דווקא זוכר את הבת שלך מאוד לטובה. היא כתבה בצורה מאוד בוגרת לבעלה והיא גם מאוד אהבה את הארי פוטר.
אז מה עשית בזה? עדיף שהיא הייתה נישאת ומסתדרת בעצמה גם בלי העזרה שלך."

דע לך שלזוגות צעירים היום מאוד קשה בלי עזרה של ההורים. הם לא יכולים להגיע לדירה, אפילו שיש כחלון. אז טוב שיש להם לפחות וילון.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
אחרון חביב: נשארת במקום נישאת

יום טוב
פַּפְּרִיקָה (לפני 9 חודשים)
אני מקווה שגם *נשארת ולא נישאת.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
*לגילה, במקום בעלה.
לעזאזל אם התיקונים שעושה לי הפלאפון
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
*ואלון
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
וילון - אני דווקא זוכר את הבת שלך מאוד לטובה. היא כתבה בצורה מאוד בוגרת לבעלה והיא גם מאוד אהבה את הארי פוטר.
אמרת שיצרת את המשתמש של הניסתרת כדי להגן עליה מפני מטרידים שונים הסימניה, כשבפועל מי שהרס והשחית אותה הוא אתה בעצמך, אבא שלה.
אז מה עשית בזה? עדיף שהיא הייתה נישאת ומסתדרת בעצמה גם בלי העזרה שלך.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
טוב שהסרתם את ה"ביקורת"
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
תת רמה של האתר הזה, שבוחר בה הביקורת נבחרת, כשהיא אפילו לא ביקורת אלא סתם איזה משהו בלתי מוסבר.
פַּפְּרִיקָה (לפני 9 חודשים)
רק כי אין דבר כזה "ביקורות שעוררו גלים"
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
הי, הנסתרת היא הנבחרת.
רונדנית (לפני 9 חודשים)
קראתי עכשיו את כל התגובות, חברה זה יותק מרתק מהספר הנוכחי שאני קוראת, נובלה בלשית עם מעט מתח, קצת אירוטיקה בדמות קנ&ום דמויות שונות ומתחלפות, האקרים בנות ואבות, ו... ג'ון גרין אחד
Turtles all the way down
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
כל זה ועדיין לא הבנתי על מה הספר.
פואנטה℗ (לפני 9 חודשים)
לי יניני, בפעם האחרונה שבדקתי היו לי שתי אוזניים, כמה תאים אפורים ואף אחד (בדד אלך...)
אומרים שיש גם קרניים וטלפיים, אני מכחישה.

אני לא בוחרת ללכת, אני בוחרת להישאר (נכון-נכון, לא התכוונת לזה, ברור. מגיבה לעצמי בשמך).

בכלכלה יש בדיחה כזאת, עם המשפט שמתחיל ב- "יש לך שתי פרות..."
ונכתבו בדיחות גם על הבדיחה.

אבל מי בכלל צריך שתי פרות?!
האופה בתלתלים (לפני 9 חודשים)
תכלס XD
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
נו, אז מה עשינו כל הזמן הזה, לי? קראנו. את הדיון.
אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
לי, כל הכבוד. את צודקת. לכו לקרוא.

והאופה בתלתלים, הרגת אותי עם ג'ון גרין. כה מדוייק :-)
האופה בתלתלים (לפני 9 חודשים)
אתרום את העצם שלי לצלחת הכללית!
1. כל מי שמזדהה פה כיצור ממין נקבה (וייתכן שגם האחרים) מקבל הודעות עם אופי מיני. כמה עצוב, ככה אמת. זה לא כי היית איזו דמות מגניבה במיוחד.
2. תודה לרויטל על שכל ישר, כתמיד.
3. שונרא, אל דברי בשם פפריקה. היא לא חשה מובכת אלא שהיא מוקפת הגזמה. ומאחר שגם אני לא רוצה לדבר בשמה (אלא מצטטת אותה) אני מעבירה אחר כבוד את השרביט לפפר, אם היא עוד לא ברחה.
4. תמיד חשבתי שהנסתרת בת מינימום 25. ג'ון גרין, האם זה אתה?
5. ללא קשר למה שהבת שלך מרגישה לגבי זה, המעשה נראה לי מחריד. לא הזהות הפיקטיבית (למי אכפת, בחייאת) אלא שהיא מול הבת שלך. אבל מה אני יודעת וכו'.
6. פואנטה חכמה, עשתה מה שנדמה לה, איומים וסחיטות זה לא יפה וכך גם אמבושים. שכל אחד יעשה את חשבון הנפש שלו.
7. זהו ה א י נ ט ר נ ט. שום דבר לא אנונימי ויש לנו כל רשות לנסות להתחבא כשנרצה. תתבגרו.
לי יניני (לפני 9 חודשים)
מעולם לא התערבתי וזו הפעם הראשונה....אתם מבזבזים זמן על שטויות. אתם משועממים? אין מספיק בעיות במדינה הזו???!!!..לכו לקרוא! את דעתי בנושא יודעים המקורבים אלי...רק חבל שאתם ממלאים את המרשתת.
כאן לעולם לא תדעו את דעתי...מה שאני מרשה לעצמי להגיד לכם...זמן זה מצרך שאי אפשר לקנות במכולת!!!
אלון ועם כל הכבוד לך את דעתי אגיד לך שאפגוש אותך אם בכלל במפגש הבא שאתכנן!
תודה לכל העוסקים במלאכה ופואנטה יש לך שני אוזניים תבחרי עם איזו אוזן את בוחרת ללכת.
אין לכם מה להגיב לי. אני לא מתכוונת להגיב לאף אחד.
מבחינתי דבריי אלה הם סגירת דיון.
שבת שלום.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
רחלי - אם את מנסה לברור את מילותייך, אז כנראה ששוב לא הצלחת. כי אם היית בוררת את מילותייך, לא היית אומרת שאני ילד בכזו התנשאות.
ואין לי שום דבר, ולא היה, נגד פואנטה. אני בסך הכל טוען שהיא מעט הגזימה עם החשיפה ואובדן הפרטיות. גם אלון כמובן לא היה בסדר. וכולכם לא הייתם בסדר. ואפילו אני לא הייתי בסדר.

נראה לי שהגיע הזמן להפסיק עם הפרובוקציות - כלומר, עם הדיון.
הכוורן (לפני 9 חודשים)
בעולם אידאלי הייתי מצפה שכל אחד יזדהה כאן באני האמיתי שלו , אבל אני רחוק מלהיות נאיבי . אם כבר ממציאים יוזר בדוי , לפחות שהוא לא יהיה עם שניים או שלושה ראשים. גם אם אין כאן פגיעה באחרים כמו במקרה של אורית - שאולי , זה עדיין קריפי , משונה ומוזר - במקרה הטוב . במקרה הפחות טוב - כמו בתגובות לאפרתי גם תחת הכובע של אלון וגם תחת הכובע של הנסתרת - זה כבר ממש לא הוגן ואפילו מכוער .
לי אישית זה מאוד כואב , כי אלון הוא כותב מוכשר בטירוף והוא מעלה ת'רמה של האתר בביקורות שלו ובתגובות שלו . חבל .
רחלי (live) (לפני 9 חודשים)
אלון, הגבתי אתמול ואני נאלצת להגיב גם היום ולא רק לך אלא לכל מי שתוקף כאן את פואנטה...הגזמתם! תנשמו אוויר, ותרגיעו כי קצת נסחפתם מאחורי המקלדת.
אוקיי אז פואנטה חשפה את אלון סו וואט? ביג דיל שומו שמיים האיראנים מפציצים?
בואו בהמוניכם נתלה אותם בכיכר העיר!
אני אגדיר את זה ככה, באתר הזה מה לעשות זו עובדה יש אנשים שמסתתרים תחת זהויות בדויות ופשוט חיים מתשומת הלב וירטואלית שיש כאן לבריאות שיהיה להם, אני עדיין לא מצליח להבין מה בדיוק פגע בכם? שאלון זו הנסתרת? נו ו...תתקדמו, נפגע לכם האגו? לא הבנתי, אני באמת מנסה להבין.
אלון שיבושם לך תפתח עוד 10 משתמשים, מבחינתי תקים לתחייה את יאסר עראפת כל עוד הביקורת עניינית, יפה, וטובה לי אני אקרא ואם לא אז לא אקרא מה הבעיה שלכם אנשים?
סגרו את הדיון הוא באמת לא מוסיף לאיש מכם.
ודבר נוסף, לפני שאתם ממשמיצים ובמיוחד אתה זשל"ב אתה עוד ילד כבר אמרתי לך את זה לא פעם אז אני משתדלת מאוד לברור את מילותיי...אבל עפת על עצמך כהוגן אתה לא יודע מי זו פואנטה, אתה לא מכיר אותה ואתה קובע עובדות על סמך מה?
פואנטה℗ (לפני 9 חודשים)
Temporary Redirect All The Private Messages to Point.monster@bitch.com
פואנטה℗ (לפני 9 חודשים)
307 ERROR
פואנטה℗ (לפני 9 חודשים)
יאללה, קנוניה.
מפילים את האתר לסופ"ש.
אין כניסה לסופרי סימניה, לחופרי סימניה ולכל היתר - בגלוי או בסתר.
פואנטה℗ (לפני 9 חודשים)
נעמי, עלית על הפואנטה.
מורידה בפנייך את קסדתי.
נעמי (לפני 9 חודשים)
אלון, זה פשוט קצת יותר מפתיע כשזה מגיע מאדם שמזדהה בשמו המלא, במקום מגוריו, בעיסוקו, ושגם הגיע למפגש.
אבל התשובה לשאלתך ברורה.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
אגב, מישהו יודע היכן מסתתרת הניסתרת, ומדוע היא לא משתתפת בדיון הזה שעוסק בה?
אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
כמה נסתרים ונסתרות אתם חושבים שיש בסימניה? אולי לא כיוזרים כפולים. סתם אנשים שמציגים משהו אחד כשהם בעצם מישהו אחר?
והאם צריך לחשוף אתכם? סליחה, אותם?

*
*
ברמה הבסיסית ביותר - כמה חשובה לכם האנונימיות שלכם?
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
זשל"ב המשולהב, ככה אני אוהבת אותך. מעצבן אבל מיתמם.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
אבל לא משנה. עזבו.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
אני בסך הכל הגבתי על משהו שאלון אמר לי בנושא לייקים.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
שונרא אני עם הטלפון. מה יש בקישור?

נעמי - אני צריך לעזוב? אם כבר, כולכם צריכים צריכים לעזוב, כי עד עכשיו בכל תולדות סימניה, אתם אלה שהתחילו את כל הריבים והתווכחויות. אני בסך הכל משתמש סקרן שמביע מדי פעם את דעתו.
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
זשל"ב, אתה מעצבן לי ת'זנב. די כבר עם הלייקים. לייקים זה לא מה שחשוב פה.
לייקים זה נחמד אבל זה לא העיקר אז די כבר עם הלייקובססיה שלך.
נעמי (לפני 9 חודשים)
עזוב, איל, זה באמת לא העניין, סתם חבל שאתה נטפל לשטות כזו, אלון הוא אחד הכותבים המוכשרים והנקראים ביותר, עניין הלייקים לא רלוונטי.
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
הנה לך זשל"ב. גם אני יודעת לרחרח.
https://simania.co.il/forum.php?showNoteId=360654#noteId_360654
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
נעמי - לפחות לא לתת לייקים בכמויות כאלה. אולי לביקורת אחת, או שתיים. לא יותר. רק בשביל לא לעורר "חשד"

לא נראה לי שמישהו היה בכלל שם לב שאלון לא נותן לייקים לנסתרת, ושזה היה מדליק לו נורה אדומה. גם אצלי יש הרבה אנשים שאני לא נותן לייקים, וזה לא אומר שהם זיהויות בדויות שלי או משהו
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
למה? מה הבעיה בזה? כל עוד הם לא נותנים לייקים לעצמם, וכותבים ביקורות לעניין ולא על הספרים שהם כותבים, אין בכך פסול. דן יוספן, סופר בחסד ונשמה טובה, אולי הכי טובה כאן באתר, הוא דוגמא טובה לכך.
נעמי (לפני 9 חודשים)
אלון, תודה. כן, תיארתי לעצמי שזה יהיה ההסבר.
זשל"ב, נו באמת, הגעיל אותך שנתן לייקים לעצמו? אם הוא ברא דמות, אין סיבה שהדמות של אלון תדיר את עצמה מהביקורות האלו, בתור אחד שמסתובב באתר הרבה. זו לא צביעות ולא שרלטנות, מקסימום מבאס. האירוע היחיד שהיה בו טעם של פגם היה האופן בו דיברת, אלון, לאפרתי (בביקורת ההיא), ולמרות ש"ביקשת" מהנסתרת להתנצל, העובדה שזה בא ממך מוסיפה לפליטת הפה האומללה הזו עלבון חדש, אולי כדאי לבקש ממנה סליחה.
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
שפואנטה לא מרשה לאנשים שכתבו ספר להיות חברים בסימניה.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
שונרא - לא ממש הבנתי מה את מנסה להגיד...
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
ולי אישית נמאס כבר מהטון הציני והמתנשא הזה שלך, בלי קשר למה שקרה עם הנסתרת. גם הערתי לך על זה בעבר ובכל זאת אתה ממשיך.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
אלון - אתה יכול לאהוב לייקים, ואף אחד לא צריך להגיד לך שזה לא בסדר, חמודי. תלך עם האהבה שלך ואם מה שאתה מרגיש ושים פס על האחרים.


מעכשיו ברצינות: אתה אדם מבוגר. לא ילדה קלת דעת. אני לא צריך להגיד לך מה כאן לא בסדר. כל מה שעשית הוא לא בסדר. אין בעיה בלאהוב לייקים, כל עוד אתה לא משתמש באהבה הזו לרעה.
אם אתה רוצה לשרוד כאן באתר, אני חושב שאתה צריך להפסיק לכתוב תחת המשתמש של הנסתרת.
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
זשל"ב, פואנטה לא יכולה לכתוב ספר ולצפות שייתחסו אליו בסימניה מפני שאחת הוונדטות המרכזיות שלה היא סופרי סימניה.
יודע מה? לא סופרים. סתם אנשים רגילים שהעזו לכתוב ספר ובמקביל הם גם חברים בסימניה. חברים פעילים, תורמים, כותבים, מפרים, מגיבים, מעניינים. לא דני ברים למיניהם שעושים סיבוב יח"צ מהגיהינום ואז בורחים אבל לא לפני שהעניקו בנדיבות של ארנון מילצ'ן חמישה כוכבים לספרים של עצמם.
לא. זה אסור. כי לפי חוקי פואנטה חל איסור עירוב.
אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
זה כי אני כל כך אוהב לייקים, זשל״ב
אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
נעמי - הייתי שם כמובן עבור הילדה שלי כאבא. אבל מאחר שהיא נכנסה לסימניה מחשבון המייל שלה, חששתי שישלחו לה דברים גם במייל של סימניה, ונערה בוגרת עם חוויות דומות עשויה להעניק משהו שאבא לא נותן. לא רציתי לנג׳ס לה כאבא. את אולי יודעת מה זה הורים בפייסבוק. זה לא בדיוק מה שילדים אוהבים.

ולמי ששואל, כן, סיפרתי לה שהייתי הנסתרת. היא לא הנידה עפעף, כי גם כ״הנסתרת״ לא חיטטתי לה בחיים, רק נתתי לה כמה עצות, וגם כי היא לא הטילה ספק בכך שכוונותיי היו טהורות. והן היו.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
חקרתי קצת על העניין ושיניתי את דעתי. לא עובר לצד של פואנטה כי גם היא מפזרת שנאה, אבל אני חושב שנעשה פה דבר מגעיל.
נכנסתי לדף של הניסתרת ועברתי על הסקירות שכתבה. במחשבה לאחור זה נראה כל כך שקוף שזה אלון. הגעיל אותי שאלון נתן לה, כלומר לעצמו, לייקים בלי בושה, נחלץ לעזרתה בכל פעם שהתקיפו אותה, כלומר את עצמו. בעיניי זו שיא השרלטנות ושיר הצביעות. בעיניי אין מה להשוות בכלל למקרה של פפריאל.
נעמי (לפני 9 חודשים)
די, שונרא, אוף, את עושה רע על הלב, כל-כך צר לי על מה שנהייה כאן.
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
הו הו הו, תראו מי שמדברת. היה סרט כזה.
גירסת סימניה: תראו מי שמדברת על רכלנים.
כן, כן. את, פואנטה.
הנה, אני מדברת אלייך בישירין ולא בעקיפין. את האם-אם-אמא של הרכלנים פה.
אז אל תשתיני מהמקפצה. את אולי חושבת שהשתן שלך הוא שמפניה צרפתית אבל הוא לא.
נעמי (לפני 9 חודשים)
אלון, מסקרנות - למה לא היה מספיק לייעץ לבת שלך בתור אבא? גיל שמונה זה עדיין גיל ששמים על ההורים...
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
ואלון - עד כמה שפואנטה לא הייתה בסדר, בוא נגיד שלא ממש יצאת גבר...
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
פואנטה - אני ממליץ לך להפסיק עם כל המהומות והשנאה המיותרים האלו, ולהתחיל לעשות משהו עם כישרון הבלשות המדהים שלך ולכתוב ספר מתח בלשי. הוא יהיה כל כך טוב שאפילו אלונה תקרא אותו ותכתוב עליו סקירה אוהדת. ואז אולי אפילו תהיו בשולם!
גלית (לפני 9 חודשים)
מה שרויטל ק
תודה שונרא.
מה שנעמי.

ל ג מ ר י מה שיעלהר

הגזמת לגמרי זשל"ב.
אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
ואני שמח שיש כאן דיון כזה. גם אם חלק ניכר מהמגיבים לא מצדדים בי.
ונכון, במצב אחר זו היתה סערה בכוס מים, שלא היתה מעניינת לי את קצה הזרת. אז למה אכפת לי? כי אנשים גועליים מרגיזים אותי.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
רגע - אל תגיד לי שאתה הנסתרת????!!!!!
פַּפְּרִיקָה (לפני 9 חודשים)
שונרא, אני באמת לא יודעת את מה שאת יודעת כי אין לי גישה לתיבת הדואר שלך. או שיש לי? מי יודע? ימים אפלים באו על סימניה, וכו'.
את ראית סמיכות מאורעות מעוררת חשד.
פונאטה ראתה צירופי מקרים מעוררי חשד.
למה הראשון הגיוני והשני לא, אני שוב לא יודעת.
אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
עוד משהו, רק כדי ליישר עוד משהו.
ברור שחלק ממה שקורה כאן נובע מכך שמבאס אותי שהזהות האחרת שלי נחשפה. כל אחד שהיה ״עולה עליי״, הייתי מתבאס. אבל איכשהו, אין לי שום ספק שאילו זה היה באמת מישהו אחר, הסגנון היה שונה, ובעקבות כך גם התגובה שלי. דווקא משום שאני יודע שבאתי ממקום נקי, ומצד פואנטה היה משהו מזוהם, חטטני, פנקסני ונוטר. אני לא צריך לתאר את זה. כל מי שטעם את מה שהיא מחלקת כאן יודע למה הכוונה.

אני טיפוס מאוד סטרייטי בחיים שלי. מתעב סודות, סיבוכים וקנוניות. זה מגעיל אותי ומעציב אותי. אז יכול להיות שנסחפתי קצת עם האווטאר הזה. עד לא מזמן פשוט כתבתי ביקורות מפעם לפעם. שיקום מישהו ויגיד שהגבתי לו או שדיברתי בפרטי אליו במטרה לפגוע, כ״הנסתרת״ או כאלון אלפרט. אני לא בנאדם כזה. אם אני פוגע במישהו אפילו לא בכוונה או בגלל חולשה רגעית זה מדיר שינה מעיני, פשוטו כמשמעו. אני חסיד גדול של להרבות טוב בעולם. ככה אני חי. לא תיארתי לעצמי בשום אופן שדמות כה חביבה כמו הנסתרת, שלא בחשה ולא שנאה, תעורר אמוציות כלשהן.

אני לא יודע איך פואנטה הגיעה לזהות שלי, והסיפור שלה לא נראה לי סביר. כך או כך, הנברנות האובססיבית והחשיבה העקמומית הזאת באיצטלה של חשיפת הצדק, מגעילה ומפחידה אותי באופן אישי, כמו לעשות אאוטינג להומואים בארון כי ככה אני חושב שצריך להיות.

וזשל״ב לא התחיל אתי לשמחתי. לא ממש.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
מי זאת אלונה? זה אלון בבת?
פואנטה℗ (לפני 9 חודשים)
גלית, בואי בינתיים נלך לחטט לרכלנים בהודעות.
עוד חרא בלבן.
(יצאת חלשה, אלונה)
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
פפריקונת, תסלחי לי מאוד שאת לא יודעת את מה שאני יודעת.
ומה שאני יודעת זה שבאופן כמעט סימולטני להתכתבות שקשורה בעניין הזה התחילו הרמיזות והאיומים של פואנטה.
אז קאם און, אצלך זה לא היה מעורר חשד?
ואני לא מדברת על האשמה אלא על חשד. ח' ש' ד'. חשד.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
שונרא, לא אמרת שאת לא סובלת את יאיר לפיד? אז מה את פתאום מכניסה את יקירך הכוורן לתוך הכוורת של יאיר לפיד?
פואנטה℗ (לפני 9 חודשים)
Stay tuned
פואנטה℗ (לפני 9 חודשים)
הפסקה קצרה לפרסומות וכבר חוזרים להמשך הסדרה המגניבה "א.תרמית סתמית-לא-משמעותית".
סגן רמה (תת-רמה) הולכת לשתות קפה טורקי קטן.
איזו דרמה!
(כל הדודות והדודים ביציע, לא לשכוח להתחלחל בקצב של שתי חלחלות ל- 10 שניות ולהסתדר בשלשות).
https://www.youtube.com/watch?v=oi5iNi88yuQ
פואנטה℗ (לפני 9 חודשים)
את, אלונה, היית דוגמה ומופת ליושר בלתי מתפשר, לא דופקת חשבון, גלויה בזהותה האמיתית לעיני כול, ותוקעת אצבעות בעין לכל אלה שבחרו בדרך אחרת (יעני, אוואטר גנרי בלי שם ובלי עיר מגורים...חחחחחחחחחחח "פואנטה").

יש אנשים אכולי קנאה על חדות העין שלי (כן-כן, ישבתי שלוש שנים וחיטטתי בתחתונים שלך כדי לתפוס אותך על חם, ואשכרה התאמצת להסתיר את הנסתרת).

יש אנשים אכולי קנאה על עוד כמה דברים שנשלפים מתוך קסדתי בשלוף בלי בוטוקס ועל זה שאני יודעת לזרום תוך כדי תנועה (כן, כן, בזרם של ביבים עם חרא של סוסים).

תעצרו אותי, אני עפה על עצמי.
תנו לי קצף בשפתיים, תנו לי בוקס בעפעפיים, תנו לי סערה בכוס מים (כבר הבאתי ספל)
תנו לי - פ
תנו לי – ו
תנו לי – א
תנו לי – נ
תנו לי – ט
תנו לי – ה
תנו לי לייק!!!!
רוצה לייק!!!!
אני אלך להקים לי יוזר גבר-גבר, אולי איזה נהג מונית מראשון תת-רמה, משו כזה.
מה, כבר תפוס? די, נו.
אהה, אולי זאת אני?

[תרגע, סימנטוב, זה אתה]
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
לי דווקא אין בעייה עם הכוורן. לדעתי הכוורן הוא בכלל עיסוק פוליטי.
לכל פוליטיקאי יש כוורת קטנה של יועצים, אנשי סוד וכאלה.
אז הכוורן? אם הייתי צריכה להמר הייתי אומרת שהוא בכוורת של יאיר לפיד.
פַּפְּרִיקָה (לפני 9 חודשים)
תסלחו לי מאוד שאני לא מאמינה לרגע שהיתה כאן הפרת פרטיות. קאם און.
את כל הדברים החשובים כבר אמרו לפני, בעיקר רויטל.
פואנטה℗ (לפני 9 חודשים)
אם לנסתרת דה-ילדה-סוררת-פצצות-לגבות מותר לשחוט פרות קדושות (והיא בכלל טבעונית...לא, צמחונית...לא, אוכלת שרצים במיץ תפוזים), אז גם לי מותר.
כן, זה הסגנון. כל אחד והסגנון שלו.
[נא לפתוח קמפיין להצלת הקו האדום שנדחף מתחת לקו השחור שהגיע לתחתית הביוב...חלחלה...צמרמורת-תת-רמה]
פואנטה℗ (לפני 9 חודשים)
אלון שאני מכירה היה מגחך ופוטר את כל העסק במשהו כמו "נו, יופי, עלית עליי, לכי תפליצי במים רותחים, אין לי זמן וגם לא סבלנות לכל הקשקשת הזאת. וכשאישתי לא בבית אני גם לובש את תחתוני התחרה המבושמים שלה. מרוצה?"

אבל אלונה דה פרימדונה שאני לא מכירה, יצאה מה זה מתבכיינת, מצטדקת, מקוששת קולות ומשרטטת גבולות.

אמרו לי פעם שאני חזקה על חלשים. יצאת חלשה, אלונה.
גם לייקים זה לחלשים, והילדה המגניבה של אבא'לה פרגנה לו לייקים בכייף ועפה עליו בכל הזדמנות. יצאת חלשה, אלונה.
תמיד תוכלי להגיד:
סתתתתתתתתתם, הכול בדיחה!!!
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
לא, שונרא. למען האמת בקושי יצא לנו לדבר כאן באתר.

והכוורן - מה אתה מתעצבן? להזכיר לך שגם אתה גרמת לנו לחשוב שאתה כוורן עד שהטלת פצצה והודית שאתה בכלל עובד במשרד בבית חולים? ממש גרמת לי לאבד את האמון שלי בך.
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
את האמת, זשל"ב, ניסית פעם להתחיל עם הנסתרת?
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 9 חודשים)
מה שאני לא מבין זה איך פואנטה הצליחה לעלות על כל העניין הזה.
נראה לי שמי שלא בסדר כאן היא דווקא פואנטה שכבר קרו כמה מקרים בעבר שבה ניסתה בכוח להכפיש ולהתעלל ולחשוף את מערומיהם של חברי סימניה, שרלטנים ככל שיהיו.
ולנסתר/ת - הייתי ממליץ לעשות שינוי מין
אחרת, חייך הסימניה יהיו בסכנה.
אנקה (לפני 9 חודשים)
אין מצב שמישהו כאן חדר למישהו אחר לתכתובת האישית או למייל האישי . זה יכול לעשות האקר פלילי. לפואנטה או לכל מעלה ספרים כאן לא יכולות להיות אפשרויות כאלו.
נעמי (לפני 9 חודשים)
ופואנטה, אני לא חושדת בך בגישה לתכתובות.
אלון, זו האשמה חריפה מידי. ראוי לומר אותה רק בצירוף הוכחות חותכות...

נעמי (לפני 9 חודשים)
מה, לא, אל תעזוב. אתה שומע? בבקשה לא.
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
הספר החבוט הזה שימש גם להכרזת העזיבה של זשל"ב לפני שנתיים.
אז הנה משהו נחמד שכתבתי לו שם. הייתה גם קינת פרידה אבל אני אחסוך לכם אותה.
וזה עזר. ברבאק זה עזר. זשל"ב לא עזב.

כתבת שסימניה היא בית.
צייר לי בית, ביקש זשל״ב משונרא החתול.
אז הנה הציור שלי.
זה מתחם די גדול של בתים רב קומתיים. הם בסך הכל די מטופחים, אבל יש קילופים בפינות וגם לא מעט סדקים - גם גלויים וגם סמויים. בכניסה יש דלפק קבלה שלפעמים מאויש ע״י אנשים עם מחשבות לא יפות ולא אדיבות אבל לרוב יש בו אנשים נחמדים ומסבירי פנים. יש בו אגף שמאל ואגף ימין, אגף לנוער ואגף למבוגרים, אגף למתמידים ואגף למחפפים, אגף לבלגניסטים ואגף למאופקים - אבל המעבר בין האגפים הוא חופשי והם פתוחים לכולם. יש בו גם חדרים סודיים, כיתה טיפולית וחדר ריתוק. בקצה יש מחלקה לשרוטים ועוד יותר בקצה יש אפילו בית הבראה למוטרפים ממש, שלא תמיד עוזר. יש גם מבנה תת קרקעי שכדאי מאוד להישמר ממנו כי שוכנים בו יצורים לא נעימים.
בכניסה למתחם יש שלט גדול שכתוב עליו ׳סימניה׳ והמון תיבות דואר - גם פעילות וגם ונטושות. המתחם מוקף בגדר (חיה, בטח שחיה) ובחצר יש עצים ופרחים ודחלילים וציפורים וחתולים וכלבים ושמשיות ושועלים וצבים וגם זשל״ב אחד יחיד ומיוחד שמטייל ללא הפסקה בין האגפים השונים, מפזר אבקת קוסמים, מפציץ בגימיקים שונים וגם משונים ולפעמים מטלטל את הבית ומרעיד את האדמה.
שים לב שבכניסה יש מטף לכיבוי אש - הוא יעזור לך לכבות את הבעירה הפנימית שלך. תשתמש בו ואל תשכח להביא אחד חדש כי המטף הזה הוא מאוד חיוני.
yaelhar (לפני 9 חודשים)
והשתי שקל שלי:
אני לא מצליחה להבין למה עוד דמות של מישהו פוגע במישהו. רוב האנשים כאן בעלי שם משתמש בדוי ותמונה שהיא לא אנחנו. ההסבר ליצירת הדמות נראה לי מוזר (מה תעזור "אחות גדולה" כשהאבא האמיתי נמצא באתר ומחזיק, מן הסתם, גם בגישת הבת לחשבון) אבל שיהיה.אני לא מבינה למי הנסתרת (עם התמונה הזוועתית בעיני...) הזיקה, למי היא הבטיחה הבטחות ואיכזבה.

עברתי על התגובות בביקורת של פפריקה ונראה לי שאלון אמר שם את אותם הדברים שהוא אמר פה (בתגובות שהספקתי לקרוא) שאלה החיים הוירטואליים ומי שמאמין ומתאכזב מ"שקר" בחיים האלה, בעייה שלו.

מצד שני לא הבנתי את ההתנפלות על מי שחשפה את הדמות. מי שממציא דברים אמור להבין שבדרך זו או אחרת דמותו תתגלה. להאשים אותה בהאשמות מפלצתיות רק כי לא נעים לך? אני חושבת שזה לא ראוי. יש אנשים שחשיפת האמת בוערת בעצמותיהם. אנחנו מעריצים אותם כשהם חושפים שחיתויות וזונחים אותם לגורלם המר.

ועוד משהו - לפעמים מישהו משתמש בדמותו כדי להגשים איזה חלום. היתה דמות כזאת פה. אנשים עוד כועסים עליה כי היא התחזתה לתרפיסטית ו"הבטיחה" להם מזור למצוקותיהם. ואני אומרת - זהות בדיונית כזאת היא בהחלט מגונה. אבל אל תטעו - אלה שנתנו לה לרמות אותם אחראים בדיוק כמוה. כי אנחנו אנשים מבוגרים ויש לנו אחריות לגבי מעשינו. ולהאשים את הזולת זה אולי נוח אבל ממש מוטעה.
נעמי (לפני 9 חודשים)
אגב, הרעיון מלכתחילה מבורך בעיני: יש בסימניה הרבה זאבים, זה נכון, תעיד כאן כל בחורה. אני מספיק בוגרת כדי לדחות אותם, אבל בגיל צעיר לא תזיק אחות כזו.
אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
לא התכוונתי לפגוע ולא לעורר מהומות. אני עומד מאחורי מה שכתבתי. יתירה מכך, גם אילו הייתי כותב את הביקורת בשמי, סיכוי גדול שהייתי משתמש באותם דימויים. ולגבי הפגיעה באנשים, חבל לי. התנצלתי, בלי לחשוף את זהותי.

ושוב, יש הבדל בין חשיפה לחשיפה, תוכן לתוכן, סגנון לסגנון.
נעמי (לפני 9 חודשים)
בחיי אלון עד שלא כתבת מפורש שזה אתה לא הבנתי.
כשקראתי את הסקירה הזו בפעם הראשונה, חשבתי לעצמי, משעשע, לא נורא.
אבל פתאום כשזה אתה, למרות שאני לא כועסת או משהו, התבאסתי. אחד הכותבים היותר אהודים פה, בשביל מה. אז כתבת בשביל מה, אבל כשקראתי בדיעבד את ההתכתבויות בביקורת ההיא, עלה לי טעם חמוץ.
אני מאד מקווה שהחשדות שהעלת מופרכות. גישה לתיבת ההתכתבויות שלי נשמעת לי כמו חלום בלהות, גם אם אין שם "פצצה" של ממש.

שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
מה זה? אמא של הנסתרת קוראת הארץ? זה כבר גיים צ'יינג'ר.
גלית הוביט, בחיי שרציתי לכתוב שעוד מעט גלית הוביט תבוא ותנזוף בכולם על השימוש בספר שלא חטא ולא פשע. כבר אין צורך.
אז אני רק רוצה לומר לך שההגנה שלך על הספרים מקסימה בעיניי גם אם אני לא תמיד מסכימה לה.
רויטל ק. (לפני 9 חודשים)
ולגבי המתכון... כתבתי לה שזיהיתי אותה, כדי שתדע שהיא לא אנונימית, אם במקרה היא הניחה שכן.
יכול למנוע מבוכות.
רויטל ק. (לפני 9 חודשים)
והדיון שכולל התבטאויות שאתה יודע שיתפסו כפוגעניות כן נעשה מתוך טוב לב?
כל אחד והנאותיו.

אני לא מבינה איך העובדה שכך אכן (נניח) כותבים בני נוער הופכת את הפגיעה ללגיטימית.
הדיון ההוא חרג מהגדרת דיון כשהפך לאישי ופוגע, כשבמקום להתייחס לגופו של עניין מתייחסים לגופו של אדם.
לא יודעת מה ההגדרה הרשמית לאמבוש. כתבתי "תחושה של אמבוש" וברור שמדובר בתחושה סובייקטיבית, אבל כזו שמתחזקת כשאתה מגבה את עצמך בדמות פיקטיבית שמצדדת בדעתך.

אתה מדבר בשם האותנטיות שנשמרה ואני לא מבינה איך זה רלוונטי. בגלל שבחורה צעירה אולי היתה מדברת באופן פוגע זה נותן לך כאדם, ההוא האמיתי שמאחורי המקלדת, לגיטימציה לפגוע באדם אמיתי אחר שנמצא מאחורי מקלדת אחרת?

שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
הכוורן, האמת היא שהזכירו לי את היציאה מהמזווה של פפריאל עוד לפניך, אבל בכל זאת תודה על התזכורת. אחלה דיון היה שם.
אני אסביר לך מה ההבדל.
פפריקה התוודתה בעצמה ולא בעקבות סחיטה באיומים של מישהו שחופר וחוקר מצליב מידע ומחכה לה בפינה. וזה לכאורה מעשה יפה, נכון? הווידוי העצמי?
כן ולא.
כן, מסיבות מובנות.
לא, כי לפני פפריקה היה אריאל. נער חכם ונבון ומוכשר ואהוב שהודיע שהוא עוזב את סימניה ואותי זה העציב ואיכזב. וזה היה שקר, כי אין אריאל. אז זו הייתה אכזבת שווא. אכזבה נכזבת. ואז התחיל פסטיבל החיבוקים וההילולים למעשה האמיץ. ואני לא הצטרפתי לפסטיבל כי בכל זאת, אתה יודע, גם להכלה יש גבול. אגב, גם פפריקה עצמה חשה מובכת מהפסטיבל.

אבל מה שפואנטה עשתה זה סוג של סחיטה באיומים. ועל מה? על מה? אז גם פה, יותר משאני יוצאת להגנת אלון שממילא יש לו פה זכויות רבות ומרובות, אני רוצה להביע סלידה מהמעשה ומהדרך של מי שעשתה את האאוטינג בדרך שבה היא עשתה אותו.
אה, ויש גם את העניין הפעוט הזה של חשד שנחצו פה גבולות והייתה חדירה לפרטיות של פרטים או של תכתובות.
אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
רויטל, אני מקווה שחשפת את החצופה הזאת עם המתכון
אנקה (לפני 9 חודשים)
בתכל'ס, אותי מעניין מי כותב תחת הכינוי "סימנטוב" והאם גם הוא חלק מהסאגה כאן :)
התאהבתי ממש בכתיבה שלו.
לתומי חשבתי שיש בסימניה רק מיכאל אחד, בסוף יוצא שיש עוד כמה.
אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
והכוורן, אני לא אבא של הנסתרת. יצרתי דמות, זה הכול. ויצרתי לה גם משפחה מעורפלת.
אמא שלה קוראת הארץ וצופה בסרטים, ואבא שלה הוא דמות יותר חינוכית וסמכותית מאשר אני במציאות. הציטוט הוא ציטוט. יש עוד ציטוטים שאפשר לעשות להם צ׳רי פיקינג ע״פ הנוחות ומתאימים ללא ההקשר בהרבה מקומות. יש הבדל בין שקר לשקר. מי שמתעלם מזה משטיח את השיח. אני חושב שאסור לשקר. בחיים שלי אני משקר, אם בכלל, מעט מאוד. וגם מתחזה אפילו מעט יותר. אז מה? כולם פה טהורים וקדושים? איך אמר ישו, מי מכם שלא חוא יקום ויזרוק את האבן הראשונה.
אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
רוויטל, אני מסכים עם חלק מדברייך. אני ארחיק לכת ואומר שחשיפת התחזויות לגיטימית אולי אף יותר מהתחזויות, ככלל. אלא שיש עוד פרטים. יש סגנון, וכוונה, ואופי. כשאין שום כוונה רעה, התחזות היא פשוט סוג של תחפושת, ולטעמי יש הבדל זעיר לבין הנסתרת לבין כל אחד כאן שמסתתר מאחורי כינוי ואווטאר שאינם תואמים למי שהוא. הנסתרת שמרה על אותנטיות והתבטאה כפי שמישהי בגילה תתבטא, לטעמי. כל המשמעות של זה לא היתה להתל באנשים או לעשות מהם צחוק, ולא לגנוב את דעתם. וכך, החשיפה האלטרואיסטית-עאלק שפואנטה התפננה עליה בהנאה פרוורטית, נעשתה מתוך ההיפך מטוב לב. לגבי הביקורת עם הקונדום, אני לא מתווכח עם תחושות. מי שחש נפגע מהסגנון, אני מתנצל. ועדיין עומד מאחורי כל מה שכתבתי. יוצא לי לא מעט לשוחח עם בני נוער, זה הסגנון וזה התוכן, וגם שם שמרתי על אותנטיות ועל מה שהאמנתי בו. זה לא היה בשביל לצחוק או לפגוע. אפילו הפרובוקטיביות היתה מסוייגת, וגם אם טעיתי בעוצמה שלה, אמבוש לא היה שם. אולי דיון, ודיון מעניין. כמו שמתרחש גם פה. ואותן מילים חוזרות גם כאן, למשל המילה התחסדות.
הכוורן (לפני 9 חודשים)
אלון , הכי קל לפטור הכל בציניות . אתה מסוגל ליותר : עדיין לא התייחסת ברצינות לציטוט שלך שאני ופואנטה הבאנו . איך אתה מסביר אותו ?

ועוד ציטוט מפי הנסתרת , מתוך ביקורת הקונדום : " סיפרתי לאבא שלי (שהוא מהאנשים החכמים יותר שאני מכירה, בלשון המעטה) את מה שקרה כאן " . מהאנשים החכמים יותר שאני מכירה, בלשון המעטה ??? רבאק , קצת צניעות .
רויטל ק. (לפני 9 חודשים)
הייתי צריכה לקרוא איזה שלוש פעמים אתמול בלילה כדי להבין מה קורה פה. מי האב מי הבת ואיפה רוח הקודש (ספוילר: אין. היא מסיפור אחר).
בסוף הבנתי רק כי נפל לי האסימון של הסגנון.

אין לי בעיה עם התחזויות שלא נועדו לפגוע ו/או לסחוט אמפתיה, או "רק" ליצור קשרים עמוקים-לכאורה.

אני כן חושבת שמה שקרה בביקורת ההיא, כן עם הקונדום, ולא, בפעם האלף, הבעיה לא היתה בשימוש במילה הזו, היה מכוער.
להשתמש בשתי דמויות כדי להתווכח עם משהי שאתה לא מסכים איתה יוצר תחושה של אמבוש.
וכשכותב אחד לא מבין אותך, מילא. אבל כששניים מתעקשים לא להבין (לא,בפעם האלף ואחת, זו לא המילה), אתה כבר מרגיש שאתה הבעיה, שאתה לא כותב ברור.
ובעיקר, השימוש בשפה שאני בטוחה שידעת שתיתפס כבוטה ומעליבה במסווה של "אני בחורה צעירה ומגניבה" לא היה לעניין.

ועוד דבר. בעיני, חשיפת התחזויות לגיטימית בדיוק כמו התחזויות. אם התחזות היא לגיטימית בגלל שככה זה באינטרנט ואתה צריך לקחת בחשבון שאתה לא יכול לדעת עם מי אתה באמת מדבר, גם חשיפה היא לגיטימית כי ככה זה באינטרנט, אין אנונימיות מוחלטת. (זיהיתי פעם משהי לפי מתכון שהיא ביקשה בפורום אנונימי. קורה).

אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
כן! האמת והצדק! יחי! יחי!
הכוורן (לפני 9 חודשים)
ואני דווקא לא מצטרף להילולת המתחסדים . היחידה שהעזה לצאת פה נגד פסטיבל הגינויים המכוער לפואנטה היא גלית - " איך פואנטה הפכה פה למפלצת הרוחשת בביבים? " ובאמת , איך ?

אלון , למה לא התייחסת לציטוט שפואנטה הביאה ? איך אתה מסביר אותו ?
"אחת מתופעות הלוואי של שקרים היא פגיעה באמון. ואמון, זה משהו שמאוד קשה לשקם. אני מרצה על כך לילדים שלי באופן אובססיבי. הם התעייפו ממני מזמן ועדיין משקרים לי יותר ממה שהייתי רוצה."

שונרא , איך יצאת על פפריאלה ופה את נחלצת להגנתו של אלון ? מה ההבדל בין השניים ?
ציטוט שלך מהפרשה ההיא : " מדהים לראות איך כמעט כל אושיות סימניה (והמזדנבים שלהן) נחלצות להגן על הזכות לשקר." מה , ופה זה לא שקר ? מה ההבדל ? גם הנסתרת וגם פפריאלה לא פגעו באחרים כמו נניח שאולי , אז למה את מגנה את פפראיל ומגינה על אלון ?

פואנטה , תמשיכי עם האמת שלך ואל תרפי . אני אתך .

גלית (לפני 9 חודשים)
ומה שאותי מעצבן
הוא ששוב נוצל ספר אומלל לא לצורך בקורת.
גלית (לפני 9 חודשים)
מה שרחלי אבל גם מה שפואנטה אם להשתמש בציטוט שלך אלון על שקרנים ולהוסיף את הוידוי על רגשי אשם שצצים כשעושים משהו לא בסדר,

איך פואנטה הפכה פה למפלצת הרוחשת בביבים?
וכן, השם שלי גלית ואני גרה בראש העין, ולא אני לא נראית כמו הכריכה של הוביט
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
כי למה שרק לביבי יהיו פרשת 1000, 2000, 3000, 4000, 700,000?
מה, סימניה זה לא פונקציה? גם לנו מגיע משטרה חוקרת!
אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
תודה בוב. ורחלי. מסכים לגמרי. סערה בכוס מים.
למה זה חשוב שדמות וירטואלית אחת מפשפשת באובססיביות בתכתובות של דמות ווירטואלית אחרת? ולא מתוך איזו תחושת שליחות דה לא שמאטע, אלא סתם?

לא יודע. זה נשגב מבינתי.
רחלי (live) (לפני 9 חודשים)
לא מצליחה להבין על מה המהומה...ולמה אתה נותן לנו דין וחשבון! אילו היית מנצל את דמותך הוירטאלית לפגיעה באחר - ניחא.
למה אתה צריך להזהות ולהצדיק את מעשייך?
כל עוד המשתמש הוירטואלי נוצר לשם מטרה של כתיבת ביקורת ולא לשם ניצול או פגיעה באדם אחר איפה הבעיה?
האתר הזה מלא באנשים וירטואליים ויחד עם זאת עם אנשים שאותם חלקנו כבר מכירים באופן אישי.
כל עוד לא השתמשת בנסתרת ופעלת לשם גניבת דעת אין שום בעיה.
אני מזדהה עם מה שכתב בוב (במידה והוא באמת בוב החתול ולא נגלה חס ושלום שהוא בוב ספוג).
אלון,אני אישית לא מכירה אותך, לא מתכתבת איתך, לא יודעת מי אתה.
נסתרת, אני אישית לא מכירה אותך, לא מתכתבת איתך, ולא יודעת מי את.
ולכן אומר גם לך אלון וגם לך הנסתרת שזה לגמרי לא מעניין איש! ולא אמור לעניין שוב כל עוד איש לא נפגע.
במקרה אחר שהיה כאן אנשים כן נפגעו!!! במקרה האחר אנשים כאן התחברו לדמות העריכו וכיבדו ואפילו שיתפו בדברים פרטיים ואישיים ולכן במקרה המדובר זו הייתה פגיעה וניצול של ממש.
זה לא המקרה כאן נקןדה.
בוב (לפני 9 חודשים)
לכתוב אתה יודע. נהנתי מהסגנון. גם אני מסתתר מאחורי חיוכו של החתול הלבן. אין פסול בכך, לפעמים אני אוהב להמציא תחת הכסות הוירטואלית דמות אחרת. לתרגל כתיבה מתוך אשיות שונה לחלוטין. זה חלק מחוקי הפורמט. לפעמים נדמה לי שאנשים לוקחים פה יותר מדי ללב דברים ודעות של אנשים שהם לעולם לא יפגשו פנים מול פנים. מי יודע, אולי דווקא את אלו שמעלים להם פה את הלחץ דם הם דווקא פוגשים כל יום, אוהבים מאוד אך לא יודעים שהללו הם מושא שינאתם בעולם הוירטואלי...
תשתו כוס מים אנשים, זה בסך הכל אתר ביקורות ספרותיות.
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
אה, נסתרת, עכשיו אפשר כבר לדבר על הגבות. מזעזעות.
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
עשית מעשה אבהי, מגונן וראוי להערכה, ולא הזקת לאף אחד.
הנסתרת הוסיפה צבע מיוחד לסימניה עם חוצפת נעורים משובבת, כישרון כתיבה ייחודי (טוב, זה עובר בגנים) ואישיות שמ"זניקית במובן הלא תוקפני של המילה. הנסתרת היא מותק של נערה עם ראיית עולם רעננה ומרעננת.
תישארי. תישאר. תישארו.
כן, כן. אני שפוטה, גרופית וכל הבלה בלה בלה הזה. בכל זאת מדובר בקפטן של נבחרת הפוטבול.
אה, ויש גם את אה, הרומן ששאולי אה, הדביק.
אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
איך את יודעת מי התנפל עליה ומי לא?
"פואנטה"
פואנטה℗ (לפני 9 חודשים)
אתה ממשיך עם ה"חושבת" הזה. כאילו דא.
ציטוט מתוך הנאום "אני מאמין" של אלון דה אלפרט בביקורת של פפריקה "היינו שקרנים":

"אחת מתופעות הלוואי של שקרים היא פגיעה באמון. ואמון, זה משהו שמאוד קשה לשקם. אני מרצה על כך לילדים שלי באופן אובססיבי. הם התעייפו ממני מזמן ועדיין משקרים לי יותר ממה שהייתי רוצה."

אוקיי. מה שנותר זה לספר לבת שלך על המעשה האבירי שלך. היא בטח תהיה גאה באבא המגניב. היא כבר לא פעילה באתר הזה תקופה ארוכה וגם כשהייתה, לא התנפלו עליה זאבי ביבים. ואז הגיעה הנחשית הזדונית פואנטה והרסה לכולם את כל הכייף. באסה.
הנסתרת (לפני 9 חודשים)
אין, ממש זרקת את עצמך בהתנדבות על הגדר בשביל גולשיה התמימים של סימניה. למה היה דחוף לך לחגוג על חשבוני? מתוך תאוות נקם ריקה ושמחה לאיד. בשביל מה? בשביל לעשות טוב? בטוח שלא. אני חושבת שזו נקודת שפל גרועה בהרבה משלי. נברנות בהיסטוריה בשביל כלום זה מעשה דוחה, ואפילו המסקנות מהנבירה מגוחכות.

פואנטה℗ (לפני 9 חודשים)
קודם כל, אני שמחה שאתה מודה. חסכת לי אבל הוצאת לעצמך עין בשביל להוציא לי שתיים - כמה טוב לצאת קצת פחות מלוכלך מהטינופת המזוהמת שכמוני.
להרשאה שלי יש שני כפתורים: אחד מוביל לעריכת/הוספת ספרים, והשני – בחירת ביקורת נבחרת (מתעלמת ממנו).
לא הייתה לי שום גישה לשום התכתבות פרטית (ממש עלבון לאינטליגנציה).
תאמין או לא, בעקבות הביקורת האחרונה (אתה הבא בתור) הבנתי (סוף-סוף) מאיפה מוכר לי הסגנון הזה, ומהרגע הזה – לא כל-כך מסובך: התמונה של הרוקיסטית המקועקעת גלוחת הראש היא אמיתית אבל לא של בחורה בת 14.5, והטפט הזה מאחורה כבר מזמן לא היה לי ברור. התמונה החדשה – המממ...הבחורה נראית יותר צעירה מהקודמת, בספק אם אותה אחת – שתיהן לא נראות דוברות עברית.
90% מהתגובות של הנסתרת הם אלייך ולבת שלך - מעין הערצת בילד-אין שהגיעה מוכנה מראש. אותם ספרים, אותם סרטים, אותן סדרות, אותה שפה, פה ושם – קצת אי הסכמות אבל בקטנה.
כל זה אפשר לראות בדף של הנסתרת (חצי שעה לכל היותר). וכמובן, המשחק על "אנשי הזאב" משנת 1999. מה הוא קשור? יש כתבה מרתקת ב- ynet.
הנאום הזה לא מחדש לי דבר. נשים מרושעות שכל מה שמעניין אותן זה להכפיש ולהשמיץ. היינו בסרט הזה.
הוקל לי שיצאת גבר-גבר, גם אם על חשבוני.
אני אמשיך להתנדב באתר. כל אחד יעשה את החושבים לעצמו ויחליט אם מה שאתה עשית היה לגיטימי ואם מה שאני עשיתי היה לגיטימי. מזמן הפסקתי להתעניין במה אנשים חושבים עליי.
סי יו.
הנסתרת (לפני 9 חודשים)
סו מי. שונרא, תגידי, תכל'ס, לא התבאסת שאני לא טבעונית?
אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
פייר? ביאסת.
היית צריכה להתחזות למישהו יותר קרוב לגיל האמיתי, שזה יהיה לגיטימי. בושה וחרפה. איך האתר מידרדר, לכל אחד נותנים פה להיכנס.
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
ואני אומרת לכם, חברי סימניה, יש פה משהו מטריד מאוד וייתכן שאף נפשע.
אם זה נכון, הרי שזה משהו ששובר את כל מה שחשבנו בעניין מוסר, אתיקה, מוסכמות, נאותות ודרכי התנהלות מקובלות בין בני תרבות.
הפרטיות שלנו אינה מוגנת. למישהו/י/ם יש גישה לפרטים האישיים שלנו וייתכן שגם לתכתובות הפרטיות.
צריכה להיות הבחנה מאוד ברורה בין הרשאה לבין רשות. לשום בעל הרשאה טכנית לא צריכה להיות רשות לחדור לפרטים האישיים.
לצערי, אני חושבת שההבחנה הזו נפרצה בימים האחרונים.
הנסתרת (לפני 9 חודשים)
באמת? הספוג? חשבתי שמקלדות
שונרא החתול (לפני 9 חודשים)
את מיוחדת, נדירה ונהדרת.
זה לא משנה אצלי דבר ממה שאני חושבת על האחות הגדולה, על האבא ועל הבת. נהפוכו.
ובימים ההם נפל שקט על סימניה.
תגובות מועטות. לייקים חד ספרתיים. אין תזוזות. שקט מוזר כזה. קצת קריפי, הייתי אומרת.
על רקע פרשיות העבר למדתי שכאשר סימניה שקטה מעל פני השטח, יצורי הביבים של סימניה תחתית עובדים שעות נוספות.
רוחשים ובוחשים ומרחרחים ומלקטים וחופרים ומחפשים.
מין שליחות קטלנית משיחית אובססיבית של סמרטוט ספונג'ה על סטרואידים שכל תכלית חייו היא לעשות ניקיון, גם איפה שאין לכלוך. מחקרים מראים שספוג הכלים וסמרטוט הספונג'ה הם באופן מפתיע הדברים הכי מלוכלכים שיש. בגלל זה משתמשים וזורקים. זה לא משהו שאפשר לנקות לא עם אקונומיקה ואפילו לא עם חומצה גופריתית.5 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ