בוב

בוב

בן 40 מעמק חפר

הספר שקט כל עוד אתה זקוק לשקט ומדבר כשאתה מבקש שיחה. לעולם לא יפריע לך כשאתה עסוק, אבל אם תחוש בדידות הוא יהיה לך בן לוויה טוב. חבר שאף פעם לא ירמה או יחניף לך, ושותף שלא תמאס עליו לעולם.
(אל ג'אחז)» דירג 1227 ספרים
» כתב 84 ביקורות
» יש ברשותו 191 ספרים
» מוכר 0 ספרים
» נרשם לסימניה לפני 9 שנים ו-5 חודשים
» ביקר לאחרונה בסימניה לפני 8 שעות
» קיבל 781 תשבחות לביקורות שכתב

» כל ההתכתבות שהיתה ביניכם

» סופרים מועדפים

» רשימת הסופרים של בוב

» מדף הספרים (4 מתוך 191)
» מדף הדירוגים (4 מתוך 1227)
ביקורות ספרים:

מוצגות 6 הביקורות האחרונות מבין 84 הביקורות שנכתבו. הצג את כל הביקורות

תחכמוני - יהודה אלחריזי יהודה בן שלמה אלחריזי, סופר, משורר, מתרגם ואיש מסעות שחי בימי הביניים בין השנים 1165-1225. אלחריזי ... המשך לקרוא
25 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני שבועיים


Robert Louise Stevenson - South sea stories בשבוע שעבר סיימתי את אחד מטיולי המסעות היפים שערכתי בחיי. המסע חולק למעשה ל-2 ואת חלקו הראשון ע... המשך לקרוא
27 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני חודשיים


Εὐριπίδης - Κύκλωψ יש לי חיבה מיוחדת לתרבות יוון ורומי. אורפידס נחשב לאחד משלושת הטרגיקונים הגדולים שידעה תרבות זו. הס... המשך לקרוא
18 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני 3 חודשים


האביר, השד והבתולה - מבחר סיפורים עבריים מימי הביניים. ספר זה שמרבית סופריו הם אנונימים, הוא אנתולוגיה של ספרות חולין ע... המשך לקרוא
21 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני 3 חודשים


Friedrich Schiller - Die Räuber זה המחזה הראשון שכתב פרידריך שילר, ועבורי הוא מהווה את הראשון מכתביו שיוצא לי לקרוא. 'השודדים' הוא מח... המשך לקרוא
13 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני 3 חודשים


José Maria de Eça de Queirós - O Crime do Padre Amaro התנסות ראשונה עם כתביו של אסה דה קירוש, מי שנחשב לאחד מסופריה החשובים ביותר של פורטוגל. ... המשך לקרוא
12 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני 8 חודשים
מוצגות 6 הביקורות האהובות האחרונות. הצג את כל הביקורות האהובות

# אני חובבת מושבעת של יצירתו של או הנרי. סיפורים חכמים שופעי הומור ואירונייה, נוטפי אהבת-אדם שאינה מזמינה ציניות. אני לא מ... המשך לקרוא
36 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
אתמול


זהו ספרו של בנימין מטודלה בגרסה מאירת עיינים לאנשים (ולנוער) שאין ברצונם לגשת אל החומר המחקרי שמופיע בספר המסעות המקורי. ... המשך לקרוא
13 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני 3 ימים


הספר "במבוכת הרגשות" (Verwirrung der Gefuhle) מכיל 4 סיפורים, לא זהים ברמתם. אם נדרג אותם בדרגת איכות עולה: 1. "לחוף אגם ז'נבה" - סיפור ע... המשך לקרוא
18 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני 3 ימים


מדי ערב בשלושת השבועות האחרונים ישבתי עם בני, ויחד ניסינו לפתור חידה אחר חידה בספר המצוין והמחכים הזה. את "דני ידעני" (שמ... המשך לקרוא
34 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני שבוע


מצחיק איך את יכולה ללמוד על כל מיני דברים שקרו בצד השני של העולם, אבל על עכו, זאת שהיתה שני מטר ממך בזמן שגדלת, שכשמתארים את... המשך לקרוא
38 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני שבוע


בטעות רשמתי ביקורת על הספר הלא נכון התכוונתי לספר המלא ולא 'הפולמוס' אם יש מישהו שיודע לשנות זאת אשמח לעזרה. טוב זה היה פ... המשך לקרוא
14 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
לפני שבוע וחצי


עוקבים אחריו
מתוך הפורומים:

מוצגות ההודעות האחרונות בלבד. הצג את כל ההודעות

לפני שנה ו-1 חודשים
» מזל טוב (סיפור שכתבתי)
לפני שנה ו-3 חודשים
» יפה מאוד! (סיפור שכתבתי)
לפני שנה ו-4 חודשים
» העולם החדש (סיפור שכתבתי)
לפני 3 שנים ו-3 חודשים
» תמציתו של החינוך (סיפור שכתבתי)
טוקבקים על ביקורות ספרים:
פינת היצירה:

מוצגים הסיפורים והשירים האחרונים בלבד. הצג את כל הסיפורים והשירים


ביום בו נעלמו החיות מן העולם, נופי הארץ הפכו דוממים. שקט מזוויע ותמונות נוף עצורות שקעו על פני האדמה. נביחות הכלבים בין פחוני השכונות פסקו, ויללות חתולים בלילות קיץ נדמו. אף לא זמזום יתוש נשמע במרחבים. לא אחד יכול היה לתת את הסיבה , לא לעלות בנבחי מחשבותיו את הגורם למעשה. עידן אפוקליפטי חדש ניחן על המין אנושי, שכן נידונו לבדידות.
מפעלי תעשיות הבשר פשטו רגל בין לילה. פושטי עור ובורסקאים הבינו את משמעות המקצוע על בשרם. דירי חזירים ורפתות לא השאירו ולו זבוב אחד לערמות הפליטה שעדין רפדו את הקרקע. צמחונות היא שם התקופה ומסעדות נלחמות בניהן על תואר אשפית מרקי עגבניות ונבטים. אך היו גם את אלו שלא הסכימו לקבל על עצמם את גזר דין העולם החדש, שכן תאוותם לבשר הייתה חזקה מחוסן מצפונם לחיי אחרים. כך חזר הקניבליזם לתרבויות האדם. החלו נופלות הן זו אחר זו למה שכונה בידי רבים "החטא השמיני".
סחר השוק השחור בבשר אדם החל משגשג משנה לשנה בשל הביקוש הגובר למצרך הנדיר. היו שתרצו את מעשם בצורך קיומי לערכים התזונתיים שגופם צריך כדי לשרוד ממנת הבשר. אך לא הייתה זו יותר מהתמכרות, סם שעד עכשיו לקחנו כמובן מאליו. אנשים הקיאו ברחובות מהתכווצויות קיבתם וחולי ורעב היו למגיפה בין המדינות השונות.
החלב ומוצריו חדלו להיות בין רגע גם הם. היו שמכרו את גופן למצרך הנדיר, אך היו גם את אלו שהרעיבו את פיות תינוקיהן לבצע כסף, ואף את אלו שהרחיקו לכת בנתונן יד למסחר תאוות החלאות בבשר ילדיהן. גבינת שדי אישה נחשבת למעדן בעולם החדש, שלא ידע עוד טעם גבינה אחרת מה הוא. אך לא בשר ולא גבינות נעלמו מסחר השווקים של העולם, שכן תחליף היה להם מבני אדם. אולם היו גם כאלו שנכחדו מצלחות העולם החדש. ביצים, חרקים, כל סוגי מאכלי הים, הם נחלת העבר בעידן זה.
לא עוד בגדי עור נראו בעולם החדש. העולם החדש הוא עולם של פלסטיק, אולם שמועות אומרות שהיו גם את אלו שבמחתרת התהדרו בנעליים, מכנסיים, ארנקים ואביזרי אופנה אחרים בהיותם עשויים מעור אדם.
כל ניסיונות המדע לשכפל בשר חיה כשלו, אך רעיון שכפול אדם למטרות מאכל לא איחר לבוא. בתחילה היה הדבר בסתר, ומדענים היו משכפלים את עצמם במיכלי רחם מדומים שהותקנו במעבדותיהם. עד מהרה התעשייה התמסדה ורק הטעימים ביותר למאכל שוכפלו. רשתות מזון שלמות נולדו לאוויר העולם, שכן בעולם החדש יש טעמים לבשר האדם והחוק מתיר בשר אדם של משוכפלים.
אדם שנבחר למודל המשוכפלים היה הופך מיליארדר בין לילה. מסעדות כמו המבורגר בובי סמית' היו לתאגידים והתפשטו כמו דבר על פני העולם, ומאכל התינוקות מבשרו העדין של התינוק האנס, שהברקות בעולם הטעמים יצרו זן מושלם של נקניקיות, נודעו בטעמם על פני תבל. במדינות עולם שלישי התירו מאכל אסירים ועבדים במסעדות הרחוב.
בעולם החדש לא חיידקים ולא וירוסים קיימים. האדם חי עד גיל מופלג והמוות מייסר מאוד בשל היותו נובע מריקבון התאים בגוף האדם. גופות אדם לא נקברות עוד. מפעלי מטחנות הבשר עושים פלאים בבשר הטרי שמגיע כתוצאה מתאונות יומיות של אנשים צעירים, אך הרקובות נשלחות למפעלי חומרי דישון, שכן עדין היו הירקות והפירות למשאב חשוב במזונות העולם.
בתחילה הציפה צחנה את רחובות העולם החדש. הירקבות הבשר האנושי האריכה בשל אי כלייתו בידי חיים אחרים. אך גם לזה נמצא פיתרון ובמדינות הפחות מתקדמות שרפו את המתים בתחילה. לא עבר זמן רב וגם הם הבינו את חוכמת המסחר ביצוא ורווחת התושבים באותן מדינות עלתה כתוצאה מסחר חלקי אדם לצורכי דישון.
בעולם החדש האדמה עשוקה מיבולי חקלאות. גידולים שלמים מתים וכעת גם ירקות הם מצרך קשה להשגה. יש כאלו שמגדלים גינות ירק בבית ונהנים מטעם אחר של העולם החדש. סחר באדמה טובה מתחיל. החיפוש אחר אחת הוא קשה, שכן גם דישון פלחי אדם לאדמה האנוסה והמדממת ישווה בימים אלה ככוסות רוח למת. העולם החדש הוא עולם של בשר. מזון, בגדים, סבונים, ונרות הן מקצת הצעות העולם החדש מבשר האדם.
זן חדש של נשים עם שדיים מדולדלים משאיבת יתר של חלב הרש אחז בעולם החדש. גם שדיהן של הנשים קרסו בניסיונות לייצר עוד מזון ואיתן כל תעשיית מוצרי החלב. עכשיו זה כבר היה סופי, העולם החדש הוא עולם של בשר. לא עוד ירקות ופירות, לא עוד מוצרי חלב, רק בשר. כמה "אירוני" יגידו היסטוריונים בשל העובדה שעידן העולם החדש נפתח בהיעלמות הבשר מן העולם.
שינויים אנטומים ופיזיולוגיים מרחיקי לכת החלו להראות על המין האנושי בשל האבולוציה הקיצונית החדשה. תינוקות נולדים עם שיניים ונוגסים בפיסת עור רוויה בשומן שחוזרת וגודלת על חזה הנקבה האנושית. המין האנושי שרד תהליך אבולוציה, שכן איננו עוד יונקים.
זן חדש של בני אדם מתגלה בג'ונגל האחרון שעל פני העולם, תרבות פרימיטיבית שעל פי הנראה כן הצליחה לשמור על ערכיה לחיי אדם הופכת לזן של צמחונים. העץ האבולוציוני ממשיך בטיפוסו עם ענפים חדשים, שכן בתהליכי מעבדה הצליחו רשתות המזון לפתח זני משוכפלים חדשים החיים מתחת למים. עורם שונה, צורת גופם אחרת ובין אצבעות גפיהם קרומים, והחשוב מכל, טעם בשר גופם היה שונה מזני היבשה. היו שקראו לכך עידן משיחי, שכן מאכלי הים חזרו אל צלחות העולם.
העולם החדש הוא מדבר של בטון ותעשייה. צמחים מעטים שורדים ועומדים בתנאיו הנוקשים של העולם החדש. זן הצמחונים נכחד ושוב תופחת על פנינו המציאות באומרה: "כי רק המתאים שורד" היא האמת היחידה של העולם.
זני המשוכפלים מרחיקים לכת בשינויים האבולוציוניים שהם מסגלים וחלקם אף משוחררים לטבע האחרון של העולם, הים. גידולים שלמים של אצות ושדות עשבי מים מחוסלות על ידי הזן החדש. היו אף שאמרו כי הדבר הוא האסון האקולוגי הגדול בכל הזמנים. רעב חזק מכה את העולם, אך עד מהרה טכנולוגיה פרימיטיבית של דייג מצליחה להיות משוחזרת והשבריריות האקולוגית שוב מסגלת עצמה לעידן החדש.
ערים משתלטות על עולם המים המזוהם וזן האדם הימי נכחד גם הוא מן העולם. בעולם החדש רק בטון וכותרו של הכדור רק גדל מתקופה לתקופה בשל הוספת שכבות בניה הנבנות על הקיים. זני האדם משתנים בהתאם למגורי עומקם בשכבות האדמה. יצורי האופל נקראים אלו שכבר לא ידעו אור שמש מהו. חמצן העולם החדש דליל והאטמוספרה החדשה שמורכבת ברובה מתערובת גזים של חד תחמוצת הפחמן מכילה בתוכה את הבסיס לחיים החדשים המהלכים על פני כדור הארץ.
העולם החדש הוא מקום חשוך וקר. פייח עוטף את תכול השמיים וסופות אבק משתוללות במרחביו. כל הזנים שהסתמכו על אור השמש וחומה בשל היותם בקצה קרומו של הכדור נכחדים למשמע צו העת החדשה, שכן בעולם החדש רק אלו שיכלו לגור בעומק האדמה שרדו את השואה האחרונה.
בעולם החדש רעידת אדמה קטסטרופלית משמידה את כל בטון מבני האדם. ענן אבק אדיר עולה לשמי העולם החדש ומכסה את הכל מחושך מוחלט. רוב החיים בעולם החדש נמחצים למוות בהריסות המבנים, אפילו עמוקי הזנים בעולם האדמה, שסיפוקם בגזי האטמוספרה הוא מועט בלבד ועיניהם התעוורו מחושך מתמיד, לא שרדו את האפוקליפסה החדשה, ובמשך כמה אלפי שנים חושך עטף את העולם.
לא היה אף אחד שצלח במרוץ ההישרדות לחיים, ובתהליך סוקצסיה איטי שהחל לנוע כשענן האבק נחת לו והשמיים הפכו בהירים, התחילה שוב שרשרת חיים אבולוציונית בעולם, עולם שיקרא בפי רבים בעוד מיליוני שנים מעכשיו של היסטוריה אבולוציונית התפתחותית- העולם החדש.
נכתב לפני שנה ו-4 חודשים
הקוראים:


הביקורות האחרונות של בוב שקיבלו שבחים
# הספר הביקורת המשבח מתי שובחה
1. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא אברהם לפני 6 ימים
2. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא שין שין לפני שבוע וחצי
3. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא אדמה לפני שבוע וחצי
4. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא עמיחי לפני שבוע וחצי
5. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא רויטל ק. לפני שבוע וחצי
6. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא Rasta לפני שבוע וחצי
7. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא רץ לפני שבועיים
8. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא סוריקטה לפני שבועיים
9. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא אתל לפני שבועיים
10. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא אנקה לפני שבועיים
11. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא Ayeletjon לפני שבועיים
12. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא זה שאין לנקוב בשמו לפני שבועיים
13. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא אַסְיָה לפני שבועיים
14. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא yaelhar לפני שבועיים
15. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא Pulp_Fiction לפני שבועיים
16. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא זלי לפני שבועיים
17. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא כרמליטה לפני שבועיים
18. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא בת-יה לפני שבועיים
19. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא Tamas לפני שבועיים
20. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא סנטו לפני שבועיים
21. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא מחשבות לפני שבועיים
22. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא פרק ראשון לפני שבועיים
23. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא Dina לפני שבועיים
24. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא נעמי לפני שבועיים
25. תחכמוני / יהודה אלחריזי תחכמוני - יהודה אלחריזי י... המשך לקרוא סקאוט הסקוטית לפני שבועיים
26. רובינזון קרוזו / דניאל דיפו אתחיל את הביקורת בחוויה איש... המשך לקרוא יואל ספרים לפני ארבעה שבועות
27. מחצלת הבשרים - ספרי לעם #536 / לי יו' 肉蒲团 - 李渔 רומן אירוטי סינ... המשך לקרוא אלון לפני חודש
28. מקס ומוריץ - ספר קרטון / וילהלם בוש ספר מרושע וניבזי על זוג נבל... המשך לקרוא שוקולית לפני חודש
29. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא אלזה לפני חודשיים
30. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא אירית לפני חודשיים
31. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא בת-יה לפני חודשיים
32. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא עמיחי לפני חודשיים
33. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא רץ לפני חודשיים
34. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא נעמי לפני חודשיים
35. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא אגס לפני חודשיים
36. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא אַסְיָה לפני חודשיים
37. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא אנוק לפני חודשיים
38. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא פרפר צהוב לפני חודשיים
39. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא צילה לפני חודשיים
40. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא לי יניני לפני חודשיים
41. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא גלית לפני חודשיים
42. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא כרמליטה לפני חודשיים
43. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא yaelhar לפני חודשיים
44. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא זה שאין לנקוב בשמו לפני חודשיים
45. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא Pulp_Fiction לפני חודשיים
46. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא תומריקו לפני חודשיים
47. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא חני לפני חודשיים
48. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא מחשבות לפני חודשיים
49. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא אנקה לפני חודשיים
50. סיפורים מים הדרום / רוברט לואיס (לואי) סטיבנסון Robert Louise Stevenson - South sea stories ... המשך לקרוא Rasta לפני חודשיים©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ