ביקורת ספרותית על בעולם לא מתוקן מאת מיה סביר
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 14 במאי, 2014
ע"י ראיה


בתור אדם שלא טורח לקרוא רומנים כאשר התחלתי לקרוא את הספר הזה הרגשתי כאילו המילים שבו הופכות למיליוני ידיים זעירות המושכות אותי אל תוכו של הספר הקסום הזה.

תכירו את עמרי, בחור בן 17 בערך שחושב יותר מידי על החיים יחסית לנער בגילו, הוא מחפש משמעויות, מחפש את האמת ומחפש את הסודות שהחיים האלה מחביאים. כמו כן, תכירו גם את אירן, אישה מבוגרת, חולה בלוקמיה שלא נותנת לחיים להוריד אותה לשאול, היא אינה מתביישת להגיד אפילו את האמת המרה ביותר, מתנשאת ומתייחסת לחיים כאל משהו שעובר ושאין צורך לרדוף אחריו ובטח שלא אחרי שום אמת.

ואז הם נפגשים.

עמרי מחליט לצלם את סרט הגמר שלו במגמת תקשורת במועדון הברידג' שבו אירן משחקת ואומנם בתחילה היא אינה מוכנה לשמוע עליו ואף לא להתייחס אליו אך נסיבות החיים מובילות אותם להפוך לחברי הנפש לחיים אלו.

במהלך חברותם שבסך הכל מסופרת לנו בימים בודדים בלבד אנו רואים כיצד הידידות ביניהם נרקמת, כיצד שניהם רואים את חייהם ומה עוטף את עבר כל אחד מהם וכיצד הם מתחברים לכדי נפש תאומה אחת. השיחות שלהם פותחות בפנינו עולם של תהיות בנוגע לזכרון, לחיים, לחיפוש משמעות ועיקר בחיינו ומה באמת חשוב והאם אפשר להשיג בכלל את אותו העיקר שאנו כל הזמן מחפשים.

הספר הזה נקרא בנשימה עצורה, הוא אינו מותח, אך רק בשל הרצון לגלות עוד ועוד על חיי השניים ורוצים לקרוא עוד על מה שקורה ביניהם ובחייהם בהווה אתם תמשיכו לקרוא עד הרגע שבו תצטרכו לסגור את הספר כי לצערכם הוא ייגמר מתישהו, כמו שכל דבר טוב מסתיים בסוף. אבל אל תרדפו אחרי הטוב - אם הוא צריך לבוא, הוא יבוא.
7 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
ראיה (לפני 5 שנים ו-1 חודשים)
תודה חברים :)
אחיה (לפני 5 שנים ו-1 חודשים)
ראיה את כותבת פשוט מדהים.
שונרא החתול (לפני 5 שנים ו-1 חודשים)
כתבת כל כך יפה. אהבתי מאוד את הדימוי בפיסקה הראשונה.

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ