ביקורת ספרותית על קארי מאת סטיבן קינג
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 30 בנובמבר, 2013
ע"י SR


הספר "קארי" משתייך לקטגוריית מתח ואימה, האימה היחידה שנתקלתי בה בקריאת הספר, זו האימה המוטלת על קארי גיבורת הספר- הספר עצמו לא הפחיד אותי במיוחד, אף על פי שקראתי אותו מאוחר בלילה. קארי, בת לאמא דתית קנאית. בניגוד למה שחשבתי לפני קריאת הספר, קארי אינה מקבלת על עצמה את אורח חיה של אמה. היא משתוקקת להיות נורמלית. אך היא נתקלת בהתנגדות גם מצד אמה וגם מצד התלמידים בתיכון בו היא לומדת. עד כה זה יכל להישמע כמו ספר נוער טיפוסי, אבל ההתעללות שחווה קארי נוראה ובלתי נתפסת.
מסכימה עם משתמשים שכתבו לפני- קארי נולדה בזמן הלא נכון ובמקום הלא נכון, היא הייתה יכולה להיות נורמלית, היא רצתה להיות כזאת.

זה כנראה לא הספר הכי טוב שקראתי, אבל ללא ספק קארי היא הדמות הטובה ביותר שקראתי עליה. במהלך כל הספר לא יכולתי שלא להזדהות איתה, לבי יצא אליה, שמחתי איתה, כעסתי איתה ויותר מכל הודיתי לאלוהים שהיא והתעללות שחוותה אינן אמיתיות (לפחות לא במקרה הזה...).

את הסוף של הסיפור לא אהבתי, לאו דווקא בגלל הסוף עצמו אלא יותר בגלל הדרך שבה הוא תואר, אבל זו רק אני ויש שיטענו שהוא גאוני.

אני ממליצה על הספר מאוד, לא כספר אימה, אלא כספר אנושי ומרגש, שמעבר למתח ואימה יש בו גם אמת, כי בנינו, מלבד היכולות הטלקנזיות של קארי, לא חסרים ילדים כמוה במציאות.
9 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ