ביקורת ספרותית על לנצח בגדול מאת ליאת רוטנר
הביקורת נכתבה ביום שני, 18 באפריל, 2016
ע"י אריאל


יש ימים ריקים כאלה, שהבדידות כופה את עצמה עלי. כשהחברים שלי לא כאן, או שהם כאן ואי אפשר באמת לדבר איתם, כי הם לא באמת יבינו, והחברה הכי טובה נסעה לטיול בחו"ל. והחופש שמונח על הכתפיים שלי גדול מידי, והבגרות הלא באמת בוגרת הזאת מעיקה, הבית מתחיל להרגיש כמו כלא אבל אין באמת סיבה טובה לצאת, ויש עצבות כזאת, לא כמו עצב תהומי אלא סתם עצב כזה בלי סיבה.
בימים כאלה אני מוצאת את עצמי חוזרת אל הסידרה הזאת. זה ממכר, מטהר באיזושהי צורה, כמעט כמו לגן את הליווי הפשוט כל כך של dust in the wind או איזה יצירה קלאסית אחת שאף אחד חוץ ממני לא יכיר. בשעות הקטנות של הלילה. כמעט כמו לכתוב ולהלחין שיר חדש או לדבר עם החברה הכי טובה שלי חמש שעות רצוף או סתם לשבת עם חברים בים בערב, לחגוג למישהו יומולדת ולשתות בירה ולשכוח קצת מהצרות הקטנות והפשוטות והיומיומיות האלה.
זה מטופש כי מה כבר יש כאן, סיפור על מתבגרים שהוא קצת טיפשי ובאיזשהו מקום קצת סטיראוטיפי, עם עלילה שהיא לא הכי מתוחכמת ורומנטית ודרמטית מידי. ואת יודעת שאת כבר עוד מעט בת 18, ושאת צריכה כבר לקרוא ספרי מבוגרים, ובאמת כבר קראת כאלה, עם תובנות נורא עמוקות שגרמו לך לחשוב אחר כך על החיים,ועל המשמעות שלנו, ועל הכל. ולסיפור הזה אין מסקנות עמוקות בכלל, והכתיבה מפוזרת ואפשר לבקר עוד ועוד.
אבל מה זה משנה אם לכמה שעות טובות אני יכולה להתמסר אליו, כי תראו לי עוד ספר שהוא לא ספר מתח שאשאר בשבילו ערה גם בשעות האלו, ועוד אחרי שמשנה לשנה אני קוראת פחות ופחות. שישכיח ממני את ההרגשה הזאת של הימים הריקים, שאוכל באמת לשקוע בו כאילו אני שוב ילדה בת 12 שקוראת את הספר בפעם הראשונה למעלה במיטת קומותיים מתחת למנורה שהדלקתי בשקט שאמא לא תראה ושאני לא אעיר את אחותי הקטנה, וגם אם יש פה ושם שגיאת כתיב או דקדוק, למי זה בעצם אכפת.
23 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
מוּמוּ (לפני 3 שנים)
ביקורת מעולה ומדויקת. ככה בדיוק אני מרגישה.
אריאל (לפני 3 שנים)
נכון:)
חני (לפני 3 שנים)
ספר טוב או סרט טוב תמיד יכול להחשב לחבר טוב והחיים בלי עצבות או דכדוך מפעם לפעם הם לא חיים
אריאל (לפני 3 שנים ו-1 חודשים)
תודה:)
no fear (לפני 3 שנים ו-1 חודשים)
מדהים
אריאל (לפני 3 שנים ו-1 חודשים)
קומנד, באמת לא כתבתי ביקורת הרבה זמן, למרות שקראתי כמה ספירם חדשים. תודה:)
אריאל (לפני 3 שנים ו-1 חודשים)
תודה קריקטורה:)
Command (לפני 3 שנים ו-1 חודשים)
וואו.
עוררת בי רגשות חזקים, כל מילה מדויקת.
ביקורת מושלמת.

תודה לך, וחבל לנו שזו הביקורת הראשונה שלך מאז שנרשמתי..
קריקטורה (לפני 3 שנים ו-1 חודשים)
ביקורת מקסימה.

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ