ביקורת ספרותית על היינו שקרנים - פרוזה עשרה # מאת א' לוקהארט
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 18 בינואר, 2015
ע"י סופיה


ברוכים הבאים אל משפחת סינקלר הנהדרת.

ברוכים הבאים אל משפחת סינקלר הנהדרת.

אני יורדת עם קיידי מהסירה לאט, האי יפהפה כל כך. הוא של משפחת סינקלר הנהדרת, איך לא יהיה יפה כל כך? יש בו בתים לכל משפחה מצומצמת, ובני הדודים נמצאים בקבוצות גיל אחידות, וכולם חברים של כולם, ואפשר לצלול עם שנורקלים, או לשוט לקנות שוקולד בעיר, או לצפות בטלוויזיה, או לשחק טניס, או לקרוא ספר על הערסל, או להתנדנד בנדנדת הצמיג שעל העץ... אפשר להתנתק מהעולם למשך החודשיים הבאים, כי האי הוא של משפחת סינקלר הנהדרת, והחופש הזה, שבו קיידי עדיין בת 15 ובלונדינית וחזקה, צופן בחובו כיף לא נורמאלי עם חבורת "השקרנים".

אני אומר לכם את האמת. אני רוצה את "היינו שקרנים" מאת א' לוקהארט אצלי על המדף, עם עדיפות למשלוח מהיר ככל האפשר. אני רוצה שהכריכה היפה הזאת תסתכל עליי כשאני ממהרת על פני ארון הספרים שלי בדרך לבית הספר, או כשאני חוזרת עייפה אחרי יום מתיש, או כשאני קמה מאוחר ביום שבת אחד, גוררת רגליים ישר אל ארוחת הצהריים. אני רוצה את הספר הזה. אני רוצה את הספר הזה.

ברוכים הבאים אל משפחת סינקלר הנהדרת.

קיידי כמעט בת 18. השיער שלה כבר לא בלונדיני, היא כבר לא חזקה, היא כבר לא יפה. משהו קרה בקיץ של גיל 15, שנתיים קודם לכן. אבל קיידי לא יודעת מהו.

תעלומה שמתחילה ונגמרת בנשימה אחת. רמזים שלא הייתם שמים לב אליהם בקריאה ראשונה. שיחות קולחות וזכרונות שוטפים. הכול מוביל אל הסוף המוחץ.

תקראו את הספר הזה. אני אומרת לכם. תקראו אותו. ואז תחכו יום ותקראו אותו שוב. ואל תגלו- אל תעזו אפילו לרמוז- למישהו אחר על הסוף, אפילו אם הם לא מתכוונים לקרוא. יש דברים שלא מדברים עליהם. תתמוגגו על הכריכה היפהפיה, תתענגו על השורות הקצרות והארוכות. ואז תחזרו אלי, אני אהיה פה בשביל להיות יציבה מספיק.

ברוכים הבאים אל משפחת סינקלר הנהדרת.
10 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ