ביקורת ספרותית על אשמת הכוכבים מאת ג'ון גרין
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 29 ביוני, 2013
ע"י חובב ספרותסרטן היא מחלה ארורה, אני לא רוצה לדכא אתכם אבל אומרים שאחד מכל שלושה יחלה בה במהלך חייו. אם יצא ממנה, זה כבר סיפור אחר. החדשות הטובות הן שיש כל הזמן ניסיונות לפצח אותה ורוב הסיכויים שהיא תהפוך בעתיד להיות מחלה כרונית כמו סכרת, לחץ דם ועוד.

פעם ב... ספר מצליח לסחוט ממני דמעות. הספר הזה נכנס לקבוצה המצומצמת של ספרים שעשו זאת בזכות ולא בחסד וזו גם הסיבה שאני כותב עליו. במוקד הסיפור צעיר וצעירה בני שבע עשרה ושש עשרה (המחלה לא עושה חשבון לאף אחד!) אשר מתמודדים עם המחלה. הם נפגשים לראשונה בקבוצת תמיכה ומתאהבים בזכות ספר אותו קראו יחדיו. יש להם משאלה אחת להגשים, להיפגש עם הסופר שכתב את הספר. העולם הוא לא מפעל להגשמת משאלות, אבל אם אתה חולה סרטן הסיכוי לכך גדל פלאים.

זה סיפור מעורר חמלה שמכניס אותך לתוך קרביה של המחלה. החל מהגילוי, ההתמודדות ועד לתמיכה שמתגלה כמקור כוח לא פחות מאשר הטיפולים והתרופות. זה ישמע אולי מוזר, אבל הספר הזה הוא אופטימי יותר מאשר פסימי , הוא מעורר השראה, יש בו כוח לעודד ולהילחם. ניכר שהמחבר עשה פה עבודה טובה.

סרטן או לא סרטן תחיו כאילו זה היום האחרון שלכם על פני האדמה, אני יודע שזה קשה, אבל אם חס וחלילה היא תפקוד אתכם, תדעו לפחות שעשיתים את כל מה שרציתם.
15 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
חובב ספרות (לפני 5 שנים ו-9 חודשים)
תודה לכן והרבה בריאות.
חני (לפני 5 שנים ו-9 חודשים)
כמו נתי אוותר כרגע יש יותר מידי דמעות גם כך. בקשר למשפט "לחיות כאילו אין מחר"..צריך לפחות לנסות..ביקורת יפה
אפרתי (לפני 5 שנים ו-9 חודשים)
רפואה שלמה, נתי.
נתי ק. (לפני 5 שנים ו-9 חודשים)
תודה על הביקורת היפה, אך לעת עתה אאלץ לוותר על הספר הזה. לצערי גם במשפחתי מתמודדים עם המחלה הארורה ויש מספיק דמעות גם ככה:-(

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ