ביקורת ספרותית על שירת החטאים מאת יוסי אבני-לוי
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שלישי, 8 בפברואר, 2011
ע"י ביבליו


מיד לאחר שקראתי את "שירת החטאים", הבנתי שזה ספר מיוחד. לא מדהים, גם לא ספר בלתי נשכח (האמת שדי הספקתי לשכוח הרבה קטעים מהספר, עכשיו אחרי כמעת שנה), אבל זה בהחלט ספר קצת אחר ומעניין בהחלט.

יוסי אבני-לוי כותב את ספרו מכיוון קצת אחר. במקום סתם להכניס את הקורא לחיי הדמויות דרך הרבה סיפורים ותת-סיפורים, כולל כמה סיפורים שאחרי שנה, בקושי רב הצלחתי לזכור שהגיעו מספר זה. אבל יש ל"שיר החטאים" עומק רציני. זה לא סתם סיפור על מזרחי חוקר פולין. זה הרבה מאוד על היסטוריית פולין ואירופה, היסטוריית היהודים בכללי, אהבה ועוד כמה דברים.

אי אפשר להגדיר את הכתיבה של אבני-לוי כ"יפה". יש קשיחות וחוזקה למילים שלו, אבל זה לא נובע מ"יופי", אלא משימוש טוב במשפטים ומילים. הכל כתוב בצורה ברורה אך מפורטת, בלי סרבול יתר וכשרון מפליא. אמנם לא נסחפתי כל כך מהסיפור, למדתי להכיר טוב את הדמויות ואת הטעם של הספר - ומאוד התרשמתי במובן הזה.

ספר טוב - לא יוצא מן הכלל, אבל מעניין ומיוחד מאוד. מומלץ לאוהבי סיפורים מורכבים וחלקי-היסטוריים. אני מקווה לקרוא עוד ספרים של יוסי אבני-לוי אחרי זה. אולי "שיר החטאים" לא היה הספר הטוב ביותר שקראתי בזמן האחרון, אבל זה בהחלט ספר לא-רע.
קורא אחד אהב את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה1 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ