ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.346
81% בנות
5 בנים   21 בנות
גיל ממוצע:44
4090 התעניינו בספר


תקציר הספר
פריז, 1937. אַנְדרָש לוי, תלמיד ארכיטקטורה יהודי, מגיע מבודפשט ובידיו מלגה, מזוודה אחת ומכתב מסתורי שאותו הבטיח למסור לק' מורגנשטרן. בעקבות שליחות זו הוא נקלע למערכת יחסים סבוכה ומתגלה לו סוד משפחתי שישנה את מהלך חייו. אלא שאז, בעוד אחיו הבכור מתחיל ללמוד רפואה במוֹדֶנָה ואחיהם הצעיר פונה לחיי במה, הטרגדיה המתחוללת באירופה משלחת כל אחד מהם אל גורל מתעתע ומבעית.

מהעיירה הקטנה בהונגריה ועד לבתי האופרה המפוארים בבודפשט ובפריז, מהבדידות והקור ועד לקשר עמוק ואיתן, הגשר הנסתר מספר על אהבה שעמדה במבחן אסון, על אחים שאין להתיר את הקשרים ביניהם, על משפחה שמתפוררת ומשתקמת בשעתה האפלה ביותר של ההיסטוריה, ועל כוחה ההרסני של האמנות בעת מלחמה.

"להחזיר לחיים עולם אבוד שלם במעטה ספרותי זה הישג כביר. להמציא מחדש את העולם הזה, על בני האדם המאכלסים אותו, עם נשמה ורגש, זו כבר גאונות." מייקל שייבון

"ההנאה הצרופה ... כמו כתיבתם של טולסטוי ושל אליוט, היא מעבירה אותנו לחלוטין אל עולמה... מרגש, מפעים ומבעית; תזכורת מרהיבה לאופן שבו ספרים יכולים לשנות את חיינו."
אנדרו שון גריר, מחבר סיפור הנישואים

"אחד הספרים המעולים ביותר של השנה." - ג'ונו דיאז

"אהבה גדולה, קשרי משפחה ונאמנויות אנושיות עמוקות מתנהלים על רקע של אכזריות שלא תתואר... רומן ראשון מדהים." - לוס אנג'לס טיימס


ג'ולי אורינגר היא סופרת אמריקנית, שסיפוריה הקצרים זכו לשלל שבחים ופרסים. היא גרה בברוקלין ועורכת תחקיר לקראת כתיבת רומן חדש.


רשימות קריאה בהן מופיע הגשר הנסתר
מלה"ע 2 | ב.ד בת 51 מחיפה רשימת הקריאה עודכנה לפני ארבעה שבועות

פחות מעשרה לייקים | נצחיה בת 45 מאלעזר רשימת הקריאה עודכנה לפני חודשיים

התחילה לקרוא לפני 4 שנים ו-1 חודשים


התחיל לקרוא לפני 6 שנים ו-11 חודשים
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ