ביקורת ספרותית על אהבה עיקשת - ספריה לעם #455 מאת איאן מקיואן
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 16 במאי, 2018
ע"י סימנטוב


לפני איזה כמה שנים מתי שהגדול שלי עוד לא היה לו שמונה ישבנו בבית כל אחד בעניינים שלו. זה היה בחורף והגדול היה מבסוט על איזה משהו ורץ בבית עם הגרביים שלו. פתאם עשה חליקה והשתטח על הבלטות והראש שלו נדפק בהן. ישר אישתי היתה על ידו התחילה לבדוק מה קורה איתו. הוא אמר שכואב לו בראש אבל דיבר בסדר רק מה לא זכר דברים. לא זכר את השם של המורה שלו בבית ספר לא זכר מה היה יום קודם כל מיני דברים. אני הלב שלי נפל ישר לקחתי אותו אס או אס למיון. בשביל שלא תילחצו אני רק אגיד שיצא בסדר. אמרו זה זעזוע מוח ואחרי כמה זמן הכל חזר אצלו. אני סיפרתי את זה עכשיו למה שאני זוכר איך אחרי שעבר כל הבלאגן חשבתי איך בשניה החיים שלך יכולים לשנות את הכיוון שלהם 180 מעלות בלי שיהיה לך זמן להתכונן וגם בלי שתעשה משהו יעני משהו אפילו דבילי יקרה ופתאם החיים שלך נהיים אחרים לגמרי.
גם לפעמים אתה קולט את זה מתי שזה קורה יעני זה משהו שישר אתה מבין שהכל הולך להתהפך עליך. אבל יכול גם להיות שזה משהו רגיל יעני שכבר עשית אותו כמה פעמים ואתה לא מבין למה פתאם התהפך הכל. אני מרגיש שככה עכשיו עם עזה. כל פעם עושים משהו ועוד משהו ועוד משהו ואנחנו בלי לשים לב פתאום יתהפך עלינו הכל שאי אפשר ככה אנשים יגורו יותר מעשר שנים בלי מים בלי חשמל בלי עבודה בלי שיהיה אוכל לילדים שלהם ויש לי הרבה חברים חושבים שצריך ללחוץ עליהם אני חושב הפוך יעני כמו שאמא היתה אומרת מתי שהייתי קטן שכוח זה משהו שיש לך בראש לא בידיים בגלל שכוח יש לך על מי שמפחד ממך והוא מפחד בגלל שיש לו מה שמפחד עליו. אם לא מפחד על כלום יעני חושב שאין לו משהו להפסיד הלך כל הכוח שלך.
אבל הסיפור לא על עזה. זה על אחד שהחיים מתהפכים עליו ברגע והוא דוקא שם לב על הרגע הזה. מאותו יום כל מה שהיה לא אותו הדבר אבל האנשים מסביב לא כולם קולטים את זה ופתאם היחסים שלו איתם נהיים מסובכים ואפילו היחסים שלו איתנו מסתבכים למה אנחנו גם לא בטוחים אם הוא התהפך או שמתהפך עליו למה זה לא פשוט לקלוט שינויים. לא כל בנאדם יכול וגם לא אצל כולם זה קורה באותו רגע. כמו שאומרים על זוג שלא תמיד הם מזדקנים ביחד. לפעמים אחד מתחיל להזדקן לפני השני. ככה גם שקורים דברים חשובים. לפעמים אחד קורה לו משהו והשני לא קולט את זה וכל השיווי משקל שהיה להם קודם הלך ואז צריך להתחיל הכל מחדש.
6 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
שונרא החתול (לפני 7 חודשים)
בספר יש תאונה של כדור פורח והעזתים מפריחים בלוני תבערה ועפיפוני מולוטוב. זה מה.
עמיחי (לפני 7 חודשים)
ספר טוב של מקיואן. תודה.
מחשבות (לפני 7 חודשים)
מה?

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ