ביקורת ספרותית על המרד על הקיין - אדם בקו האש # מאת הרמן ווק
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 15 באפריל, 2013
ע"י נעמי


בסיום החלק הראשון (הספר מחולק למספר חלקים) חשבתי לסגור את הספר ולתת לו כוכב אחד, שכן על אף היותו קריא חששתי שסיפור האהבה הבנאלי המוצג בפתיחה יהווה את עיקר העלילה. לשמחתי החברה נשארה על החוף, אנחנו הרמנו עוגן ולדירוג הצטרפו 3 כוכבים.
קודמי היטב לתאר את העלילה ואני מצטרפת לדבריו. אוסיף על הדברים: הספר נתן לי נקודת מבט חדשה על חשיבות ההיררכיה בצבא. כאזרחית שלא שירתה בצבא וקיבלה פקודות רק בכרטיסי ה"עצור" שבמונופול, הזדהיתי עם רגשות התסכול שצפו אצל הכפופים לקפטן הגחמני ושהובילו בסופו של דבר למרד, שהיה מבחינתי מתבקש לגמרי ויפה שעה אחת קודם. עד למשפט הצבאי, שלא אחשוף ממנו פרטים, לא תפסתי את חומרת המעשה. רק במהלך הדיונים המשפטיים, כשהגיבורים יושבים על ספסל הנאשמים ומתפכחים לאטם, קלטתי כמה נכנסתי לנעליהם בצורה שגרמה לי לראות את עמדתם כיחידה הצודקת.
דבר נוסף, מכירים את התלמיד הזה שמסית את החבר שלידו להפריע בשיעור ונהנה מהעסק לא פחות, אבל לעולם לא יתייצב לקבל את העונש גם? זה גם מה שקורה בספר, אבל אשאיר לכם לגלות מיהו.
אסיים בביקורת על ההוצאה. התרגום לא הכי מוצלח, למשל המילה "קורס" (במובן של כיוון/זרם) שמופיעה עשרות פעמים בספר, המילה המקוצרת "בס'" שמופיעה גם היא בלי סוף ועד עכשיו לא ברור לי מהי, או ר"ת רבים שאינם נפוצים והיה כדאי לפתוח אותם.

לסיכום ספר טוב ומומלץ, ומידי פעם גם משעשע. הרימו עוגן!
7 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ