ביקורת ספרותית על מבט מגן עדן מאת אליס סיבולד
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 19 בדצמבר, 2010
ע"י rainbow


יש דבר אחד שאני לא מסוגלת לראות אף פעם בטלוויזיה וזה אונס של אישה, ילדה... זה קשה לי בצורה שאני לא יכולה להתחיל להסביר. ובתחילת הספר זה הדבר הראשון שאני פוגשת, אונס אכזרי ואלים, בלי שום הודעה מוקדמת טראח ישר לפנים! אבל כאן אין לי שלט שאני יכולה מיד להעביר, לעיניים רצון משלהן הן ממשיכות לקלוט את המילים ויחד עם העיניים גם הבטן קולטת והיא מתחילה להתהפך.
אליס סיבולד כותבת ישר ולעניין בלי חוכמות.
כל מילה בספר גרמה לי להרגיש כל כך הרבה הרגשות בבת אחת, עצב מהול בשמחה, מתח עם קמצוץ ידיעה, בכי עם חצי חיוך וכעס מאוד גדול עם מעט הבנה.
דבר אחד לא ברור לי, ראיתי הרבה נערות צעירות קוראות את הספר ואני לא מבינה איך הן הצליחו להתמודד עם התיאורים בספר. או שאני רגשנית איומה או שהן כבר לא מתרגשות מדברים כאלו... כך או כך היה לי קשה.
אבל למרות כל הקושי אני ממליצה על הספר, סיפור מחריד אבל כתיבה טובה.
15 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
שרוני (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
אחותי קראה את הספר לפניי והיא אמרה לי שסוזי נאנסת הייתי ממש בשוק,כי ראיתי את הסרט לפניי שקראתי את הספר וזה לא היה(כניראה צינזרו את זה,ואולי זה טוב).אני הזדעזתי כשקראתי על תיאוריי האונס.
הסופרת תיארה את זה בצורה כ"כ מצמררת.האמת כשראיתי את הסרט לפני שקראתי את הספר היה את הקטע שסוזי נירצחת ע"י הארווי ולא הבנתי בעצם מה היה המניע שלו....אחרי קריאת הספר,כשיוצא לי לראות את הסרט,אני איכשהו יודעת ומצתמררת יותר מהקטע בסרט כשהארווי רוצח אותה.....
באמת ספר מצמרר(לפחות בהתחלה).....
לינוש :) (לפני 7 שנים ו-10 חודשים)
גם אני קראתי אותו... הספר הזה באמת מאוד משפיע על הקורא, אני בעצמי בקושי הצלחתי לקרוא אותו עד הסוף. היה לי נורא קשה לקרוא את הספר, והפרק הראשון על האונס באמת מחריד. ואכן אליס סיבולד נאנסה בעצמה בגיל 18 והיא עברה טראומה קשה מאוד, והספר הראשון שלה "היה לך מזל" מספר בפרטי פרטים על האונס ועל הכל, לי לא היה את האומץ לקרוא את הספר הזה. אבל למרות הכל הספר הזה פשוט מדהים ובאמת שווה קריאה.
rainbow (לפני 7 שנים ו-10 חודשים)
לא יאומן איך שחוויה אמיתית יכולה להשפיע על הכתיבה. כשזה מגיע מבפנים וזה אמיתי הכנות מפיצה כל כך הרבה אור.
רחלי (לפני 7 שנים ו-10 חודשים)
ידעת שהיא כתבה את הספר על בסיס חוויה דומה שעברה? כשהיא היתה בקולג', היא נאנסה בצורה ברוטאלית והחוויה הנוראית השפיעה עליה מאוד בחייה. לפני שהיא כתבה את הספר הזה, היא כתבה ספר נוסף שבו היא מתארת את חווית האונס שעברה. לכן התיאורים כל כך השפיעו עליך כי הם היו מאוד אמיתיים. גם אני קראתי את הספר וגם אני הזדעזעתי מהתיאורים, אז את לא רגשנית איומה!

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ