קבוצה לדברים לא קשורים ומחשבות קבוצה ציבורית
לאור זה שעברו כמעט שנתיים מאז פתחתי את הקבוצה, ולאור זה שאף פעם לא ממש אהבתי את התיאור קבוצה שלה, אני כותבת כאן משהו חדש.

זו קבוצה של פריקות, לזה ייעדתי אותה במקור.
ומאחר שאני קונטרול פריק, היה לי מאוד חשוב במשך הרבה זמן שאנשים ישתמשו בה למטרה שייעדתי לה. אבל אנשים העדיפו להשתמש בה בתור קבוצת ספאם, לפעמים, או כמו "סייף ספייס" בפעמים אחרות, או כמו תחליף לפורום דברים שכתבתי או כמו בור שנועד לזריקת רעיונות אקראיים או קבוצה של דיונים מטופשים שלא מתאימים בשום מקום אחר, ולאט לאט הבנתי משהו.
שזה לא בשליטתי.
שמהרגע שיצרת קבוצה אתה "שולח את לחמך מעל פני המים", ושמה שאנשים יחליטו לעשות בה לא נתון לבחירתך. זה כמו שיר שאתה כותב וכל אחד מפרש בצורה שונה. למרות שאתה התכוונת לזה בצורה מאוד ספציפית. ככה זה. במשך הרבה זמן זה הפריע לי, אבל אני מניחה שפשוט אצטרך לקבל את זה.
אז הנה היא, הקבוצה לדברים לא קשורים ומחשבות, דלק"ו שלכם, והיא שלכם באותה מידה שהיא שלי, אפילו שלא תמיד רציתי להודות בזה.
חבל לי מעט למחוק את התיאור הקודם, כי הוא היה זכר לכמה מגוחכת הייתי כשרק נרשמתי, לפני שהאוסומיות שלכם השפיעה עליי, אבל מצד שני... *קוראת את זה שוב* כן, זה חייב לעוף.

כמו שבארני סטינסון אומר - "New is always better".

שלכם,
נוף :)
הידעת: בשביל להזמין חברים לקבוצה - שלח להם קישור: .
חברי קבוצת קבוצה לדברים לא קשורים ומחשבות
הצג הכל מציג 10 מתוך 165 חברים
בת 24
ארץ הפלאות
בת 15
אני לא מצליחה להיתחבר לחשבון שלי
בן 23
תל אביב
בן 18
אי שם
בן 21
הנהר שיוצא מעדן
בן 100
העולם הבא (וטוב שכך)
בת 18
אי המחשבות הבודדות
בת 22
סנקטפראקס
קיר הדיונים
 |  הוסף דיון הצג הכל מציג 5 מתוך 1125 דיונים שעל הקיר
פוונסי חשבון חרום לפני שלושה שבועות
כאבור חצי שנה
פיסקה נוספת
בשביל הרוב הכולל של האנושות, ה22.1.1913 היה יום רגיל.
לטובתו של היום הזה אפשר לציין שמספר לא מבוטל של אנשים נולדו, התחתנו, מתו או איבדו את המדליה האולימפית שלהם ביום הזה, מה שקפי הנראה אפך אותו לפחות רגיל בשבילם, אבל גם התאנה הזאת מתבטלת כאשר מתחשבים בעובדה שהיה זה יום רביעי.
אדם אחד הציל אתו מאלמוניות מוחלטת.
שמו, הארוך מין הנחוץ, היה לורד פרדריך פיליאס וולפגנג, ובשעה שתיים בצאריים הוא היה עסוק מעוד באמירת מילים חסרות פשר וציור צורות חסרות פשר לא פחות על מרצפות שיש יקרות מעוד באחוזה בצפון שוויץ. מספר דקות לאחר מיכן הוא לא היה שם יותר. הוא גם לא היה בשוויץ. למעסה, פרדריך וולפגנג לא היה בשום מקום בשתיים וחמש דקות באסרים ושתיים לראשון אלף תשע מעות ושלוש אסרה. העובדה הזאת ציערה אותו מעוד למשך שארית חייב, ואכן, הרגע הזה, כמו שהוא יקרה לו לאחר מכן, היה תחילתו של הסוף.
אני איעץ לכם להנמיך את ציפיותיכם לגביי מיקומו של פרדריך.
אמנם אנגליה היא מקום נחמד למדיי, ואמנם כמות הגשמים בה גבוהה מהרצוי, אך היא רחוקה מלהיות המקום המלהיב ביותר בו ביקר. למרות זאת, ניתן להסכים שהשעה שש בבוקר היא לא השעה הטובה ביותר ליפול לתוך התמזה, חודש ינואר רחוק מלהיות החודש הטוב ביותר ליפול בו בשש בבוקר לתמזה, ושנת 1388 היא לא שנה מומלצת באופן כללי.
אך אל לנו להאשים את גיבורינו במיקומו המצער, הוא לא היה מודע לדבר באותו שלב. וכן, זהו חוסר אחריות מצידו לא לדעת את מיקומו, במיוחד במקרים שכאלו (פרדריך אכן היה חסר אחריות) אבל זה לא בלתי מתקבל על הדעת שכשאדם טובע בשפכיה של העיר לונדון, הוא יתרכז בלהפסיק לטבוע. למזלו הרב פרדריך העביר את רוב שנות נעוריו בשחייה (הוא היה די טוב, אבל מעולם לא התחרה) ובילה את כל ילדותו בוונציה (מה שזיכה אותו בכמה נקודות שחייה נוספות) אז למרות גילו המופלג (הוא היה בן 47 אני אתן לחם להחליט) הוא הצליח להגיע אל גדת הנהר במהרה.

הקורא לשדים לפני 3 חודשים

מי בא לכנס אייקון? ובאיזה מהימים?

ורק בשביל הפרוטוקול כי ממש מתחשק לי להגיד את זה. ירד כאן גשם בלילה. חזק כזה. זה היה כיף. זה ממש לא קשור.
Rasta לפני 3 חודשים
אני אוהב גשם, פתאומי וצפוי. במיוחד בלילה. אני אוהב לשמוע את הגשם יורד, את הפגיעה בקרקע או אפילו בגג של רכב, יחד עם הרוחות השורקות מתקבלת לה סימפוניית חורף מדהימה.
חורררףףףףף תגיע כברררר...
Rasta לפני 3 חודשים
לאורך השנים התגבשת לה נורמה חברתית, יש יגידו (אני) מזעזעת שכל תרומתה מסתכמת בלהקטין אותנו ולצמצם לנו את מרחב המחשבה, להגביל אותנו.
אני לא מנסה למכור לכם איזו קונספירציה או בולשיט כזה או אחר, אני אומר את האמת הכואבת.
כל חיינו חונכנו וגדלנו בידיעה שהדבר הנכון לעשות הוא לסיים 12 שנות לימוד, לשרת בצבא ולהשתחרר בכבוד, לטוס לטיול ארוך,
לחזור ולהתחיל להרוס את החיים שלנו לאט לאט, להתחיל את "הריל לייף"כבר בגיל די צעיר, להתחתן, אולי אפילו הריון מוקדם,
הRUSH הזה, המרדף אחרי להיות "נורמלי", "מקובל" "כמו כולם".. אנלא מבין לאן כולם ממהרים, שליש שכבה שלי כבר נשואה,
חצי מהם כבר מחכים לתינוק קטן ומסכן שיגיע לעולם נורא, עולם שמונהג על ידי בורות, חמדנות, שחיטות ורוע.
עולם יפה כל כך אבל באותה מידה עולם שנהרס יום אחרי יום בגלל החיה הטפשה ביותר בטבע - האדם.
זה מדהים אותי כל פעם מחדש, רמת הטמטום שמציפה את הרחובות, בכל מקום.
ראיתי בסדרה בנטפליקס, מישהו צאמר,"הכוכב היחיד שמאפשר חיים, ואנחנו הורסים אותו, לאף אחד לא אכפת".
בואו נעצור רגע, נדבר על זה.
אני לא מתיימר להיות פעיל סביבה גדול,
אני מודע למצב של העולם ואני משתדל לא לפגוע, לעשות כמה שפחות נזק, גם בדברים הקטנים.
אני מודע למצב.
הרוב הגדול חי בהכחשה, בשקר, חושב שהפעולות שלו כאדם יחיד לא מזיקות, שאין להן השלכות.
מעציבה אותי העבודה שזה לא הולך להשתנות.
לאנשים לא אכפת ואנחנו משמידים את המקום היחיד שנותן לנו בית, אפשרות מחיה, אמצעים, טבע, עולם ומלואו.
מה שעומד לאנשים מול העיניים אלו דברים חומריים שלא יועילו לאף אחד, כל אחד תקוע בעולם הדפוק שלו, סגור ולא מעוניין לשמוע את זעקות האנשים והעולם, עד הרגע שזה כבר יהיה מאוחר יותר.

*זה פחות קשור למצב בעולם, יותר לבחירות של בני אדם במהלך חייהם.
יש לי חבר קרוב, חבר טוב מאוד, שאני מחשיב כאחד החברים הטובים שלי.
הוא עבר תהליך רפואי מסובך, קשה ולאורך זמן.
הוא עבר את זה ועכשיו הוא צריך לחיות ברוטינה קבועה של כדורים ותרופות סביב השעון.
הסיבה שאני משתף את זה היא כדי להסביר לכם את הטענה שלי והאמת, המצב... די מצדיק את מה שאני עומד לספר לכם.
האח, אחד החברים הטובים שלי.
מצד אחד אני מבין את כל מה שהוא עבר, ואני לעולם לא אגיד לו לעשות משהו שיכל לפגוע בו בכל צורה שהיא.
מצד שני הוא חי כמו גוזל בקן, מוגן על ידי ההורים שלו, על ידי אחותו בת ה-19 שחושבת שאף אחד לא מודע למצב שלו, מדברת מלא! מפוצצת הורמונים ובעיקר עושה רעש.
בחור בן 24... שמאז אותו תהליך לא יכל לעשות כלום, מתייחסים אליו כאילו הוא ביצה שברירית, מקטינים אותו רק בגלל המצב הרפואי וגורמים לו להרגיש כשונה, מישהו על נקודה אחרת במפה, מוקף, מוגן, ללא יכולת לבחור את הדרך שלו, לבד, בעולם הזה. גורמים לו ללמוד משהו שהוא לא באמת רוצה, וכשהם באים לדבר על זה ולשמוע את דעתי הם מתעצבנים על התשובה הדי קבועה שלי... למה? כי אני אומר את האמת, כי אני מתנגד לצורת חינוך הסובייטית הזאת.
"לא טוב לך המקצוע, תפסיק, תחליף מקצוע.
אתה לא תהיה הסטונדט היחיד שעשה את זה. תפסיק לחיות כדי לרצות את ההורים שלך, תפסיק לתת להם להקטין אותך ותבין שלמרות שהמצב קשה למרות שעברת את כל מה שעברת, אתה עברת את זה, זה החלק החשוב ועכשיו הגיע הזמן לחיות, תעשה
את הבחירות שלך ותהיה מאושר."

למה?
למה אנשים חיים ככה?
שימו בצד את העניין הרפואי, כי בתכלס, לא חסרים סטודנטים שלומדים מקצועות כדי לרצות את ההורים שלהם או כל סיבה אחרת
שהיא לא הסיבה הנכונה והאמיתית.
למה לעשות את זה?
למה לא להיות אמיתי לעצמך ולחיות כמו שאתה רוצה לחיות.
מה העניין הזה של לחיות בנורמה?
של להעביר חיים שלמים בצורה כל כך משעממת ואז להתחרט על זה מאוחר יותר .
זה עצוב.
להתחתן מוקדם, להביא ילדים בלי לחשוב פעמיים, לוותר על החלום, קטן שיהיה ובגלל מה? כי ככה מקובל? כי זה לא מקוצע רציני שיכניס כסף בחיים? כי הפאקינג הורים או החברה רוצים שתעשה ככה וככה.
אני מטייל מלא, אני כל כמה חודשים טס למדינה אחרת, רואה עולם, פוגש אנשים חדשים, מכיר תרבויות חדשות, טעמים, צריחות, נופים, צבעים, רגשות... פאקקקק!
כמה יופי יש בחוץ! מחוץ לבועה המחורבנת הזאת שנקראת ישראל. ושלא תבינו אותי לא נכון, ישראל מדינה יפה, מקולקלת מהשורש, אבל יפה.
בחוץ, יש עולם ומלואו, יש דברים שלא דמיינתם לעצמכם, ובכל זאת אנשים בוחרים לחיות בצורה כל כך בנאלית, מיותרת, הם מתפשרים על עצמם וחיים חיים לא חיים... ומה שהכי נורא, על הדרך, גם לא אכפת להם והם הורסים את מה שיישאר פה בעתיד לכל הילדים שהם מביאים לעולם.

ככה
אנחנו,
בני
האדם.
היצור
הכי נורא על כדור הארץ.
אנחנו חלאות.
אנחנו
גרועים יותר מאסונות טבע.
אנחנו
הוריקן שפשוט עובר ממקום למקום ומשמיד
כל דבר שנתקל בדרכו.
אנחנו

כל כך תקועים בעצמנו,
כל כך מנותקים בלי שום הבנה שלכל פעולה שאנחנו
עושים יש השלכות.
גזענות,
שחיטות,
בורות,
דעות
קדומות -
בבילון!
פאקינג
2018,
מה
נסגר?!
מלחמות,
רצח
עם,
הומופביה
והרשימה ממשיכה....

אההה
אני כל כך מסטול,
אני
אעצור פה,
שיהיה
אחלה בוקר חברים.
סקאוט לפני 3 חודשים
טוב, אז ככה: לגבי איכות הסביבה אני מסכימה איתך. למרות שישנה מודעות בקשר לפגיעה בסביבה שלנו, לא רבים האנשים שמנסים לעשות משהו כנגד התופעה. הם מודעים אבל לא מזיזים אצבע וזה חבל.
לגבי האטימות- אני מסכימה אבל חלקית. נכון שבעידן של היום יש תחושה שכל אדם מרוכז בחיים שלו עצמו והאחר והסביבה פשוט לא מעניינת אותו ( תורמת לכך החשיפה הבלתי מבוקרת לרשתות החברתיות שיצרה תחרות בין האנשים)
עם זאת, כמו בכל תקופה, גם בימינו יש אנשים שמחליטים לתרום מזמנם כדי לעזור לאחרים ולעשות את העולם מקום טוב יותר לחיות בו. אני מבינה מהיכן כתבת את שכתבת אבל נראה שהתמונה שפרשת כאן עגומה יותר מכפי שהיא באמת. לגבי נישואים ועבודה והליכה בתלם- לא כולם מתחתנים מהר או עובדים בעבודה כלשהי כי זה חלק מהנורמה, חשוב לזכור שיש אנשים שפועלים כפי שהם פועלים וזה רצונם האמיתי ולא הניסיון לעשות מה שכולם עושים. וחוץ מזה, האדם בסופו של דבר רוצה לחזור אל פינה חמה משלו, לבני משפחה אהובים ובשביל זה צריך לעבוד בעבודה שמכניסה כסף על מנת לקיים את עצמך ואת התא המשפחתי שלך. החיים לעיתים קרובות אינם כפי שאתה מפלל לעצמך.
Rasta לפני 3 חודשים
אמרת נכון.
כשזה מגיע לבחירות אישיות על החיים הפרטיים - פאק איט. סה"כ מעצבן אותי לראות חבר טוב שעושה בחירות כל כך לא נכונות... אבל הוא אדם טוב, חבר טוב, עם ראש על הכתפיים אז אני לא דואג לו. וכן, ישנים אנשים שבאמת עושים בחירות מתוך מקום אמיתי, אני רוצה להאמין שאני ביניהם, אני מנסה לחיות את חיי בצורה הזאת.
עדיין, הרוב הגדול תקוע בתחת של עצמו ומתעסק בטפל - בסופו של דבר זה פוגע בכולנו.
תודה על התגובה.
סקאוט לפני 3 חודשים
בכייף. יפה שאתה דואג לו ( ככה חבר אמיתי צריך לנהוג)
עניין הטפלות הוא נכון ובכדי לצמצם אותה צריך להוציא את אותם אנשים אדישים מאדישותם ולגרום להם לחשוב לא רק על עצמם אלא לשם שינוי גם על סביבתם. אומנם זו כברת דרך לא קטנה אבל היא אפשרית. שום דבר הוא לא בלתי אפשרי אם יש רצון.

וחשוב לי להתמקד על עניין הפשרות שרשמת- יפה מאוד שאתה מטייל ומגשים את עצמך אבל דע לך שלא לכולם יש את האפשרות הכלכלית, הנפשית והזמן לכך. לפעמים הוויתור ולחיות חיים פשרניים הם לא תוצאה של החלטתו של הבן אדם אלא החיים עצמם. החיים גילגלו אותו לחיות חיים כאלה, בלית ברירה. לדעתי חשוב לעשות את ההפרדה בין לחיות חיים פשרניים מבחירה ( ״ כי כולם עושים את זה״) לבין דרך חיים שנכפתה על האדם.
Rasta לפני 3 חודשים
הכל זה בחירות, את אמרת בעצמך.
לאנשים יש את היכולת והאמצעים לחשוב בזכות עצמם, המוח הוא מתנה גדולה שרבים לא מנצלים אותה כמו שצריך, חלק גדול מאותם אנשים בוחר שלא, בוחר בנוחות, בוחר בנורמה ובאותה מידה תמיד יהיו יוצאי דופן שלא יכולים בגלל סיבות כאלו ואחרות.
פַּפְּרִיקָה לפני 3 חודשים
אז אני אינדיבידואל מגניב ועצמאי שחי את החיים כפי שנראה לי שראוי לחיות אותם (באופן שבכלל לא מזכיר את האופן המרדני הנועז והמגניב שבוחרים צעירים לבנים עשירים אחרים) וכל בחירה אחרת היא אפילו לא בחירה בעיניי אלא אינרציה ובכך, שוב, אני בכלל לא מחקה את האופן שבו חשבו הוריי על ההורים שלהם וכן הלאה וכן הלאה אני כזה מקורי שיואו
לאף אחד לא אכפת משום דבר חוץ ממני
לכולם יש דעות קדומות חוץ ממני
כולם נכנעים לתכתיבים חוץ ממני

תראה לי אדם אחד שלא תקוע בתכתיבים חומריים כשאין לו פרוטה על הנשמה והוא בכל זאת צריך לאכול.

סליחה על הטון העצבני אבל אתה יודע איך זה, אף אחד לא מוּנע מזעם צודק כמוני)
פַּפְּרִיקָה לפני 3 חודשים
* שְׁחִיתוּת, אגב, לא שְׁחִיטוֹת.
אלא אם כן באמת התכוונת לשְׁחִיטוֹת. אבל למרות שישראל מדינה חרא וכל זה, דווקא שחיטות כמעט ואין פה.
Command לפני 3 חודשים
אתה צודק כמובן. זאת אומרת, בפן מסוים.
אבל למה אתה מקלל את עצמך ואת כל סובבך?
רוצה להיות אדם אמיתי? אדם שבוחר את הבחירות בעצמו? חָיֶה! מי מנע ממך? הֶיֶה אדם אמיתי.
מחפש חֶברה, תרבות שחיה בצורה אמיתית, כזו שאתה רוצה? חפש, אולי תופתע.
כי הרי לענות את התשובה לפני ששאלת את השאלה לא הופך אותה למוכחת יותר.
The old gods לפני 3 חודשים
אתה ראית את האור, אז כרגע אתה יחיד ומיוחד בחברה. מה שנשאר לעשות זה להאיר את האחרים ואני רואה שאתה עושה עבודה יפה בתור התחלה, ככה כותב תגובת פוסט באתר שהאנשים בו בעלי אינטיליגניציה גבוהה מהאדם הפשוט.
השלב הבא זה לארגן הרצאות רחוב כשאתה מסביר להמונים את הבעיות בצרת החיים שלהם, לצערנו הם כולם: גזענים, בורים, מלאי דעות קדומות, תומכים במלחמות ורצח עם (גם אם הם לא יודעים את זה, אבל הם עושים אז זה בזה שהם ממנים את צה"ל ובכך את מכונת המלחמה הישראלית) ובמיוחד ההומנים ההדיוטים האלו גם הומופובים וטרנספובים שתומכים בממשלת ימין הפשיסטית שלנו. אז יהיה קשה לגרום להם להבין את זה.
סליחה על המעבר הזה פשוט נכנסתי לזה בלי כוונה זה קורה לי. בכל מקרה צריך להפיץ את הידע הזה לכמה שיותר אנשים בכדי לנסות לשפר את העולם ולהפוך אותו למקום נאור ומתקדם יותר.
Rasta לפני 3 חודשים
פפריקה - אז הבנתי מה את מנסה להגיד. לא הגעתי לכאן כדי לריב או להתווכח, אלא פשוט לכתוב את שעל ליבי. אין לי ממש רצון להגיב לשטויות שכתבת, את מתיימרת להכיר אותי, הצלחת "לראות" את האני האמיתי... אגיב בכל זאת.
"תראה לי אדם אחד שלא תקוע בתכתיבים חומריים כשאין לו פרוטה על הנשמה והוא בכל זאת צריך לאכול." - זה נקרא ריאלטי - מציאות. אף אחד לא אמר שהחיים הוגנים, את רוצה שאני אצטער על כך שאני משתף את דעותיי ולא מפחד להגיד את מה שלצערינו נכון ומה שרוב האוכלוסייה בוחרת לעשות, לא אני לא... אני גם לא היחיד שואומר את זה. את רוצה שאצטער על כך שאני מצליח "להגשים את עצמי"? את חושבת שאין לי "בעיות" בחיים כמו כל בן אדם אחר? תפתחי את העיניים ותביני שכולנו באותה סירה, כולנו בני אדם, לכולנו יש SHIT שדורש טיפול, תירוצים תמיד יש.

COMMAND - כמובן, אני חי ואני נהנה מכל רגע. זה לא מונע ממני מידי פעם לבוא ולכתוב את מה שאני חושב.

THE OLD GODS - ?
פַּפְּרִיקָה לפני 3 חודשים
אולי טעיתי טעות איומה אבל איכשהו קיבלתי את הרושם שאתה מתיימר להכיר את האנושות כולה, לראות את האני האמיתי של כולנו, להניח את המניעים של אלה שמתחתנים מוקדם ויולדים ילדים מוקדם (לא ייתכן למשל שהם כן חשבו על זה וזה מה שהם רוצים בו. פפפף)
- וול, ליד זה הפשע שלי נראה מעט מינורי.

"זה נקרא ריאלטי - מציאות". בחיי, טוב שהארת את עיניי, תמיד תהיתי איך קוראים לחרא הזה שאני מבוססת בו. אני בטוחה שגם לך יש אחת, וכמו שאמר החכם מכל אדם "כולנו בני אדם, לכולנו יש SHIT שדורש טיפול". אבל לקרוא לזה "תירוצים" רק מראה שהשיט שלך והשיט שלי שונים מהותית. כי יש שיט שאפשר להתעלם ממנו, ויש כזה שלא. יש שיט שצריך להתמודד איתו יום אחרי יום כי הוא לא הולך לשום מקום, והחיים שלך נשמעים קצת בעיות עולם ראשון לידו. ואת זה אני אומרת כמי שמממנת לבדה תואר לא פרקטי כי אני מגשימה את עצמי, יאי! אבל להגשים את עצמך לפעמים משמעו התמודדות עם אוברדראפט ועם חשבונות גז וחשמל ומים, ואז זה נהיה פחות רומנטי ומלא השראה, פחות בחירות דרמטיות ממקום אמיתי בלה בלה, ויותר אלף בחירות פרוזאיות, שאף אחד לעולם לא יכתוב עליהן טורי פרופגנדה. אז סלח לי אם אני כועסת. קל לומר "למה לא להיות אמיתי לעצמך ולחיות כמו שאתה רוצה לחיות". באמת למה לא? למה לא לטוס מחר ללונדון? כי אין לי כסף, זה למה. אוי, החיים הקטנים העלובים שלי.
"לא מפחד להגיד"? בחיי, האומץ. זה הרי כל כך קשה ומסוכן.
"רוצה שאצטער על זה שאתה מגשים את עצמי"? חס ושלום. אגיד לך בדיוק מה אני רוצה. אני רוצה שלא תטיף לאחרים איך לחיות את חייהם, והייתי שמחה נורא אם לא היית מסמן את הדרך שלך להגשמה עצמית כדרך היחידה להגשמה עצמית, ובז לדרכים אחרות.
חוץ מזה לא יזיק להסתכל במראה מדי פעם ולהבין שאתה (לפחות ממה שעולה כאן) יחסית בר מזל, ושרבים לא יכולים להרשות לעצמם את המרד המפונק שלך.

אתה שומע בכלל כמה מתנשא אתה נשמע? כמה בטוח בצדקת הדרך, כמה, במחילה, עיוור? ואז אתה נעלב. אלוהים.
סקאוט לפני 3 חודשים
אכתוב את זה גם כאן: לדעתי, אין כל רע בללדת ילדים מוקדם. הכול תלוי בפרספקטיבה שלך על החיים. זה שאתה חושב שזה מוקדם מדי לא אומר בהכרח שגם אדם אחר יחשוב באופן דומה. צריך לזכור שכולנו מחזיקים בדעות שונות, מטען רגשי שונה ואף בגרות מנטלית וגופנית שונה. אדם אחד שיתחתן בגיל 25 לא יראה בזה כגיל מוקדם כי הוא מרגיש מכל הבחינות מוכן ובשל ואדם אחר ירגיש שזה לא מתאים לו והוא צריך עוד מספר שנים על מנת "להתבשל" ולהיות מוכן. אתה צריך להבין שלא כולם חושבים באופן דומה ולכל אחד הזכות להתנהל לפי ראות עיניו.
סקאוט לפני 3 חודשים
אם אדם מתחתן ויולד ילדים לאחר שהוא הרהר בכל האפשרויות ובכל הדרכים וכמובן שיש לו יכולת כלכלית לכלכל את הולד אז אני לא רואה בכך "עשיית עוול לתינוק". מי עושה עוול לתינוק? כאלה שלא מוכנים לילדים, אין להם בסיס כלכלי איתן ובכל זאת מחליטים מסיבות כאלה ואחרות להוליד ילד.

אז עבורך לראות בחורה בהריון בגיל 20 זה מוזר ואין ספק שלעיניים חילוניות זה מוזר אבל זה לא אומר שהאם העתידית היא חסרת אחריות ותביא את התינוק לעולם אכזרי. אין מה לעשות, גם בעוד 200 שנה לא יהיה כאן טוב אז בשביל זה לדכא את הרצון הטבעי של מרביתנו לילדים?
סקאוט לפני 3 חודשים
אתן את עצמי כדוגמא: מעולם לא טסתי לחו"ל. לא כי לא רציתי, לא כי לא התעניינתי. אני פשוט לא יכולה. המצב הכלכלי שלי ושל בני משפחתי לא מאפשר לנו לחשוב על נוחות מעבר לנחוץ. כשבעזרת השם המצב הכלכלי יהיה אחרת- אז אחשוב על טיולים והנאות יקרות שכאלה.
Rasta לפני 3 חודשים
פפריקה - ממתי לכתוב את דעתך שווה להתנשאות? להגיד שאני צודק וזאת הדרך היחידה... מעולם לא אמרתי את זה. סה"כ הבעתי את דעתי על המצב הכללי, להגיד שאני מכליל? לא! ורשמתי את זה, יש אנשים עם סיבות מספיק טובות ללמה לא לחיות בצורה מסוימת. להגיד שאת צריכה לממן את עצמך ולהתמודד עם שכר דירה, מים וחשמל... סליחה, מי מאיתנו לא? את חושבת שאת היחידה שחייה ככה? זה המצב של כל אזרח שני במדינה שלנו, להתלונן תמיד קל. כמישהו קם ואומר את דעתו, היום במיוחד, זה נשמע כמו התנשאות, ממש לא. סה"כ משתף. נעלב אני לא, פשוט נדהם מהתגובות. להטיף? ממש לא, אומר את דעתי בנושא, את מה שאני רואה מהצד. לא חייבים לטוס לחול כדי להגשים את עצמך, זאת הייתה דומגה, העניין הוא לעשות מה שאתם אוהבים כדי להגשים את עצמכם, לטוס לחול ולראות עולם הייתה הדוגמה שלי, הכסף לא גדל על העצים, אני עובד ב2 עבודות ומתמודד עם החרא שהמדינה הזאת שופכת עליי (כמו כולם - פפריקה). תאמיני לי, להתנשאות מעלייך או לריב איתך... לא ברשימה שלי הבוקר, ובכלל.
סקאוט - לרגע לא אמרתי שהדרכים של אותם אנשים פסולות, אמרתי שזאת צורת חשיבה מינימלית וצרה שמקטינה אותם, יש עוד דרכים, לא כולם פתוחים להצעות/דרכים חדשות וזה בסדר. להגיד שאני חושב שזה סבבה להביא ילד לעולם בגיל 21? לא חושב שזה נכון, הדעה שלי לא תשתנה - זאת הייתה דוגמה הכרחית שמסבירה על מצב דפוק - את לא חייבת להסכים וזה בסדר.
פַּפְּרִיקָה לפני 3 חודשים
"הרוב הגדול חי בהכחשה, בשקר, חושב שהפעולות שלו כאדם יחיד לא מזיקות, שאין להן השלכות"
"לאנשים לא אכפת"
"מה שעומד לאנשים מול העיניים אלו דברים חומריים שלא יועילו לאף אחד, כל אחד תקוע בעולם הדפוק שלו, סגור ולא מעוניין לשמוע את זעקות האנשים והעולם"

לא מכליל חלילה
Rasta לפני 3 חודשים
כדי להביע דעה צריך לכתוב ולהשתמש בדוגמאות. אלו היו דוגמאות, אמיתיות לגמרי. אי אפשר להתכחש לעובדה שזה קורה, לאנשים באמת לא אכפת, לרוב הגדול. אני ממש לא יודע מתיימר להגיד מי אלו אותם אנשים אבל הם כאן, נוכחים. במקום לקחת הכל בצורה כל כך אישית תנסי להתמקד בתמונה הגדולה, אף אחד לא שם אותך על המוקד - את לא האישו.
פַּפְּרִיקָה לפני 3 חודשים
הו, סליחה, הבנת אותי לא נכון. אני רק דוגמה, כדי להסביר דברים צריך להביא דוגמאות בלה בלה.
והייתי מביאה גם דוגמאות להטפה, להצגת דרך החיים שלך כאפשרות היחידה להגשמה וכן הלאה, אבל גאדאמט, כמה אנרגיה השקעתי בפראבדה היום.
Rasta לפני 3 חודשים
בזבוז זמל טוטאלי... לגמרי, את לוקחת הכל בצורה אישית ואי אפשר לדבר איתך... קמת על הצד הלא נכון? הורמונים אולי?
פַּפְּרִיקָה לפני 3 חודשים
הורמונים??? אני אראה לך מה זה הורמונים יא חתיכת ----
פַּפְּרִיקָה לפני 3 חודשים
ועכשיו ברצינות - תגיד לי, בבקשה, שזאת היתה פארודיה. 22 שנים כאישה ובחיים לא שאלו אותי את השאלה המפגרת הזאת. אתה הורס לי את הרקורד המושלם ואת האמון באנושות, מר "דעות קדומות זה רע".
Rasta לפני 3 חודשים
ההורמונים אחראים למצב הרוח שלנו, אין לנו ממש שליטה על זה. אז בתקופת החודש שלכן הגיוני שהורמונים חוגגים - אמרתי משהו לא נכון?
את מבינה איך את מגיבה? כמה אישי את לוקחת הכל? שום דבר פה לא היה במטרה לפגוע בך, הכל התחיל מהתגובה הצינית שלך וזה ממשיך עד עכשיו. שיהיה לך המשך שבוע מדהים ורגוע
האופה בתלתלים לפני 3 חודשים
פפ, אין מצב שאף פעם לא אמרתי לך שאת עצבנית בגלל הורמונים. לא להכליל בבקשה.
פַּפְּרִיקָה לפני 3 חודשים
בייק - "אני חייבת להודות דו
זה כן קלף שאפשר להשתמש בו
אבל רק המין הנשי יכול לעשות את זה
ורק בצורה מסוימת
אז אם בחור משתמש בו הוא אוטומטית דפוק"
אנג', שם, שם
#סקסיזם_חד-צדדי_ברבאק

ראסטהלאב - אמרת משהו לא נכון. בעצם שניים. או שלושה. די הפסקתי לספור. די איבדתי תקווה.
Rasta לפני 3 חודשים
בשעה טובה
ג'ן לפני 3 חודשים
בוקר טוב,
מה קורה? עבר נצח מאז שהתחברתי, אבל שמעתי על זה ולא יכולתי שלא להגיב, בתור מישהי שעונה להגדרת הרע והמקולקל שתיארת מעלה.
"להתחתן מוקדם, להביא ילדים בלי לחשוב פעמיים, לוותר על החלום, קטן שיהיה ובגלל מה? כי ככה מקובל? כי זה לא מקוצע רציני שיכניס כסף בחיים? כי הפאקינג הורים או החברה רוצים שתעשה ככה וככה. "
כן, באמת נשמע עצוב. אלא אם כן אתה מחשיב את העובדה שבשביל חלק מהאנשים זה לא לוותר על החלום. זה החלום.
אנשים פתטיים, אומללים ובורים ששיכנעו את עצמם ומסרבים לראות את המציאות, אתה אומר? זה עניין של ניסוח. למצוא אדם שאתה אוהב ושיאהב אותך כבר בגיל צעיר, להצליח לשלב בין האהבות והשאיפות שלך, ללמוד את המקצוע שאתה אוהב ולקחת בחשבון שיהיו אנשים שיניחו שלמדת אותו בגלל הכסף... לא נשמע לי כזה נורא.
כל החרא לגבי ישראל? לא אוהב אותה, אל תגור פה. את זה קל לפתור. כל היתר? אני מניחה שכשדיברת על להתחתן ולהביא ילדים מוקדם דיברת על החברה הדתית, ועל זה אני רוצה להתעכב רגע.
אתה לא היית עובר לגור עם החברה שלך אם היית אוהב אותה והייתם יוצאים הרבה זמן? גם אם אתם בני 19 או 20. אתה לא היית מביא ילדים אם היית מרגיש מוכן לזה ולא משנה מה אומרים האנשים שסביבך? למה אתה מפרש אומץ של אנשים ללכת אחרי החלומות שלהם, ולא משנה מה אומרת החברה, כדבר שלילי?
זה מזכיר לי קצת את הדיבור על דיאטה לאחרונה. דיברו על שירים שמשמיצים בנות רזות, גם אם הן עבדו קשה כדי להיות כאלה. אז... אם החלום שלי שונה משלך, השקפת העולם שלי שונה משלך, זה עושה אותה שלילית? גם אם אני נלחמת עליה ונאבקת למען החלום שלי?
מה הופך את החלום שלך לחלום הנכון?
Command לפני 3 חודשים
(מזל טוב, אגב)
Rasta לפני 3 חודשים
ג'ן - מקבל את התגובה שלך שאגב, נכונה לגמרי.
האי הבנה בדיון הזה קצת מעייפת אותי... אני לרגע לא שופט אף אחד בצורה אישית וסה"כ לא מעניין אותי איך כל אחד בוחר לחיות, במידה והוא לא פוגע בסובבים אותו כמובן.
להתחתן: לא, זה לא משהו שמעסיק אותי, חסר משמעות וחשיבות מבחינתי - מיותר. אנשים שמצאו משהו מעבר - לבריאות. סה"כ כתבתי את דעתי ואם אתן חושבות לרגע שאני רץ בפרהסיה ומטיף לאנשים לא להתחתן, לא.
ילדים, לא משהו שמעסיק אותי כרגע אבל אני כן רואה את עצמי בעתיד מגדל ילד/ילדה, יותר חושב על אימוץ האמת, זה כבר עניין אחר. אז לא, אני לא רץ ומטיף לאנשים לא להביא ילדים.
לרגע לא חשבתי על החברה הדתית. לשלאתך, כן היינו עוברים יחד. האם היינו מביאים ילדים כשאנחנו בני 19/20, גם כשאנחנו גרים יחד? לא. האם אני חושב שזה פסול? לא. אני כן חושב שזה דפוק.
אם מישהו הולך אחרי החלום שלו וזה החלום שלו - אני מאחל לו את כל האושר שבעולם. אין לי שום סיבה להגיב בצורה אחרת, אני לא מחפש לפגוע באף אחד. אני כן כותב ומשתף את מה שאני חושב, אומר פחות או יותר את מה שעל ליבי, לפעמים מפספסים לגמרי את מה שאני מנסה להעביר ולפעמים לא. גם אם פגעתי במישהו, זה לא היה התכנון.
SHIRA לפני 3 חודשים
הו וואו, כמה זמן עבר מאז שאשכרה התפתח פה דיון, האמת שאני חושבת שהיינו צריכים את זה.
בכל מקרה, אני מבינה את הביקורת של כל האנשים פה על מה שכתבת, אבל אני חייבת להגיד שאין ספק שיש משהו בדברים שלך.
אני חושבת שאתה מדבר כאן בעיקר על אנשים שחיים את הדרך הזאת רק כי זה הנורמה ואלו הציפיות מהם, ובתכלס, אני מכירה לא מעט כאלו.
Rasta לפני 3 חודשים
המצב היה הרבה יותר טוב אם הדברים שכתבתי לא היו נכונים.
"אני חושבת שאתה מדבר כאן בעיקר על אנשים שחיים את הדרך הזאת רק כי זה הנורמה ואלו הציפיות מהם, ובתכלס, אני מכירה לא מעט כאלו." אמת. אני מכיר לא מעט אנשים שעונים לתיאור וזאת אחת מהסיבות שכתבתי את מה שכתבתי. אחד מאותם אנשים הוא חבר טוב ששירת איתי בצבא. לעולם לא אשכח את השיחות שלנו במהלך השירות על הדברים האלו בדיוק. הצורת חשיבה שלו הייתה ברורה מאוד, הסתכלתי עליו וידעתי להגיד בדיוק מה הוא יעשה אחרי שחרור ואיך חייו ייראו, הוא הכיר את עצמו מספיק טוב וקיבל על עצמו שאלו יהיו חייו. "טיולים לא מעניינים אותי, אין לי זמן לבזבז" "צריך ללמוד ישר ולהתחיל לחיות את החיים האמיתיים, לחפש עבודה, להשתקע, וכו". אני זוכר ששאלתי אותו, "מי קבע שאלו החיים האמיתיים?" וזהו, פה זה מסתכם. (כיום הוא חי בצורה אחרת לגמרי, הוא התקשר אליי וסיפר לי שהוא מטייל כבר תקופה ארוכה ושזאת אולי הבחירה הכי טובה שהוא עשה, לעצור את כל השגרה הנורמלית הזאת שלו, המשעממת ולברוח, להכיר, לראות, לחוות) כמובן שזה לא מתאים לכל אחד, מכל סיבה שהיא וזה בסדר. לטייל זאת לא הדרך היחידה ל"הגשמה עצמית". זה עניין של הרגשה ושל להיות אמיתי עם עצמך כדי לדעת מה עושה לך טוב ומה לא. אם יש אנשים שבחרו בנורמה כדרך המועדפת עליהם זה קול, זה לא מונע ממני להביע את דעתי ואני גם לא אומר שהם טועים, אני רק אומר שיש עוד דרכים.
החיים הם שלנו ואנחנו נבחר איך לחיות, פאק דה נורמה כמו שאני אוהב להגיד. בסופו של דבר... שכל אחד יעשה מה שבא לו, אנחנו פה פעם אחת.
גרייס לפני 3 חודשים
עם המשפט האחרון אני יכולה להסכים :)
פוונסי לפני חצי שנה
החנתי דבר!
בשביל הרוב הכולל של האנושות, ה22.1.1913 היה יום רגיל.

לטובתו של היום הזה אפשר לציין שמספר לא מבוטל של אנשים נולדו, התחתנו, מתו או איבדו את המדליה האולימפית שלהם ביום הזה, מה שקפי הנראה אפך אותו לפחות רגיל בשבילם, אבל גם התאנה הזאת מתבטלת כאשר מתחשבים בעובדה שהיה זה יום רביעי.

אדם אחד הציל אתו מאלמוניות מוחלטת.

שמו, הארוך מין הנחוץ, היה לורד פרדריך אדוארד הנרי וולפגנג, ובשעה שתיים בצאריים הוא היה עסוק מעוד באמירת מילים חסרות פשר וציור צורות חסרות פשר לא פחות על מרצפות שיש יקרות מעוד באחוזה בצפון שוויץ. מספר דקות לאחר מיכן הוא לא היה שם יותר. הוא גם לא היה בשוויץ. למעסה, פרדריך וולפגנג לא היה בשום מקום בשתיים וחמש דקות באסרים ושתיים לראשון אלף תשע מעות ושלוש אסרה. העובדה הזאת ציערה אותו מעוד למשך שארית חייב, ואכן, הרגע הזה, כמו שהוא יקרה לו לאחר מכן, היה תחילתו של הסוף.

אני איעץ לחם להנמיך את ציפיותיכם לגביי מיקומו של פרדריך.
אומנם אנגליה היא מקום נחמד למדיי, ואמנם כמות הגשמים בה גבוהה מהרצוי, אך היא רחוקה מלהיות המקום המלהיב ביותר בו ביקר פרדריך. למרות זאת, ניתן להסכים שהשעה שש בבוקר לא היא השעה הטובה ביותר ליפול לתוך התמזה, חודש ינואר רחוק מיליות החודש הטוב ביותר ליפול בו בשש בבוקר לתמזה, ושנת 1388 היא לא שנה מומלצת באופן כללי. פרדריך ניסה כמיטב יכולתו למלמל משהו שכפי הנראה היה "אני זקן מידיי בשביל דברים כאלו*" אבל הפסיק כאשר הבין שהמים שהיו בפיב קללו עת כל את כל השפכים של לונדון.
*קוראים יקרים, 47 לא נחשב זקן. אתם חייבים להבין, פרדריך היה זקן מטבעו. הוא היה זקן מידיי בשביל דברים כאלו מגיל 18.
פַּפְּרִיקָה לפני חצי שנה
אעאעאעא התחלת!!!
מוּמוּ לפני חצי שנה
נהדר
הקורא לשדים לפני 7 חודשים

הלוואי שיירד גשם כל הקיץ
*******************
פַּפְּרִיקָה לפני 7 חודשים
אמן
SHIRA לפני 7 חודשים
ונאמר אמן
האופה בתלתלים לפני 7 חודשים
לא אמן בכלל
פַּפְּרִיקָה לפני חצי שנה
אוי לכי מפה
קישורים רלוונטים
 |  הוסף קישור הצג הכל מציג 0 קישורים רלוונטים
סרטוני הקבוצה
 |  הוסף סרטון הצג הכל מציג 0 סרטונים

אירועים
 |  הוסף אירוע הצג הכל מציג 0 אירועים של חברי הקבוצה
ביקורות ספרים של חברי הקבוצה
הצג הכל מציג 3 מתוך 3112 ביקורות ספרים
אני מאוד מחוברת לאינטואיציות שלי מכיוון שתשעים ותשע אחוז מן המקרים האינטואציות שלי לא מכזיבות אותי. האינטואציה האחרונה, העירבול בבטן, הי... המשך לקרוא
19 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
סקאוט לפני 3 ימים


אנחנו ארבעה אחים שניי בנים ושתי בנות אני השלישית בת ראשונה אחרי שני בנים כל חיי הייתה לי תחושה שאני שונה, שאני לא שייכת וככל שהשנים חלפו ... המשך לקרוא
12 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
rainbow לפני 5 ימים


האנושות ניצבת על פי תהום. כך מנבאים לנו רבים וכך ניבאו מיטב הסופרים והפילוסופים שנים רבות. דיסטופיות קלאסיות קודרות כמו 1984, פרנהייט 452, עו... המשך לקרוא
27 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
סקאוט לפני שבוע וחציספרים שיש לחברי הקבוצה בבית
הצג הכל מציג 8 מתוך 3875 ספרים שיש לחברי הקבוצה בבית
עודכן לפני 10 שעות


רשימות ספרים של חברי הקבוצה
הצג הכל מציג 6 מתוך 15 רשימות ספרים
SHIRA בת 16 מאיפשהו
SHIRA בת 16 מאיפשהו
rainbow בת מ
rainbow בת מ
rainbow בת מ
rainbow בת מ

ספרים משומשים של חברי הקבוצה
הצג הכל מציג 8 מתוך 155 ספרים משומשים
עודכן לפני חודשיים
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ