ביקורת ספרותית על הצופן הפלמי מאת ארטורו פרס-רוורטה
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 16 באוקטובר, 2016
ע"י Pulp_Fiction


שנים רבות שמעתי על ארטורו פרז רוורטה,אך רק לאחרונה הזדמן לי לקרוא את ספריו."הצופן הפלמי" הוא ספר מתח מרתק,המשלב יסודות של חקר אומנות,דרמת פשע ושחמט.ב-1994 יצא אף סרט המבוסס עליו. עלילת הספר לא שגרתית,אלגנטית וסוחפת, והדמויות מעניינות וצבעוניות.במדריד של תחילת שנות ה-90 מתרחשים מקרי רצח מסתוריים,המשטרה חסרת אונים והמפתח לפתרונם טמון ביצירתו של צייר פלמי בן המאה ה-15. במהלך הקריאה נחשפים לתחומים כמו תערוכות אומנות,שחזור ציורים ישנים,סוחרי עתיקות ועוד.רוורטה בונה פרופיל פסיכולוגי של כל דמות בספר בכשרון רב -והתוצאות מצוינות.
הספר נכתב ב-1990,כך שמבחינה טכנולוגית אנחנו בעולם אחר,ויש לקחת עובדה זו בחשבון,מכיוון שהחקירה האומנותית(וגם הפלילית) המתוארת בספר הייתה מתנהלת בדרכים מעט שונות בימינו.עם זאת הקריאה בו מאוד מהנה והוא משרה תחושה של קלאסה.הסוף אמנם מפתיע אך קיים אלמנט שיטחי מסויים בצורה שהמחבר בוחר לסיים את הסיפור.בכל מקרה זהו ספר בהחלט מומלץ לקריאה-ייחודי ומפתיע.
8 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
רץ (לפני שנתיים)
קראתי את הספר הזה - ואני מסכים לדעתך, הוא יצירת מופת של רומן היסטורי שהוא מושתת אמנות. ספר נוסף שלו מצוין, שעסק בקשר בין אמנות, למלחמות, לצילום מלחמות ומוסר הוא - צייר הקרבות מאת ארטורו פרס-רוורטה, לכאורה אין קשר בין שני הכותבים, כי פעם אחת שמו מופיע, כפרס, ופעם אחרת כפרז. המעניין שהספרים הטובים שלו לא כל כך זכו לפופולריות של הקוראים בארץ.
דן-1 (לפני שנתיים)
מתח ,אומנות,שחמט-מתכון לא רע בכלל הצלחתי לנחש את הסוף אבל לא אהבתי אותו:)

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ