ביקורת ספרותית על אימפריות הים - הקרב הסופי על השליטה בים התיכון 1580-1521 מאת רוג'ר קראולי
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 8 באוקטובר, 2016
ע"י Pulp_Fiction


ספר נהדר! מומלץ לכל חובבי ההיסטוריה באשר הם. מתוארים בו ארועים רבים במאבק בין הנצרות לאיסלאם,תוך אזכור ותיאור פועלם של דמויות מפתח מהתקופה. לי אישית הספר עשה חשק לבקר במלטה מכיוון שהמצור על מלטה מהווה את אחד השיאים של הספר.המחבר מתייחס לאינטריגות בחצרות המלוכה הארופאים שהקשו על הנוצרים להתאחד כנגד השליטה העותמנית במימי הים התיכון.
קייימים תיאורים של כלי נשק מהתקופה, מערך הספינות על סוגיהן,כמויות כוח האדם בכל הצדדים הלוחמים ופרטים מרתקים אחרים.
הספר מגיע לשיא נוסף לקראת סיומו בתיאור קרב לפנטו,בו השתתף ונפצע הסופר מיגל דה סרוונטס(מחבר 'דון קיחוטה' בין השאר).הספר מאוד מומלץ-כתוב בצורה מעניינת ויכול להפוך כל ביקור ביעדים כמו רודוס,קפריסין,מלטה וכו' לבעל משמעות מיוחדת. מרחיב אופקים ומוסיף המון ידע כללי.
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
Pulp_Fiction (לפני שנה ו-9 חודשים)
לדעתי רץ-היום זה כבר לגמרי שונה בעידן של תעופה זמינה,הים התיכון מזמן מאבד את תפקידו המסורתי כחוצץ בין דתות,גזעים,דרכי חיים. יש לו עדיין רלוונטיות בכך שהוא מהווה נתיב הגירה לעניים . כמו כן בימינו יש חופש דת בחוקה האירופאית,תקינות פוליטית וצורך בידיים עובדות וזולות-אלה מביאים לטשטוש של הגבולות שהיו מקובלים בעבר.
רץ (לפני שנה ו-9 חודשים)
בהחלט מסכים ספר נהדר בעיקר שכותבו קראולי ממלטה הביא השקפה ים תיכונית לתזה שלו שהתייחסה לשני הצדדים מוסלמים ונוצרים. האם הים התיכון כקו תפר בין נצרות לאיסלאם רדיקלי רלוונטי כעת ?3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ