ביקורת ספרותית על שיר לאיזי ברדלי מאת קריס בריי
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 19 באוגוסט, 2015
ע"י תושיקסיפור כל כך מרגש ואנושי. מהרגע שהתחלתי לקרוא לא יכולתי להניח מהיד, מזמן לא נשאבתי ככה לספר. כל היום חיכיתי לחזור הביתה ולהמשיך לקרוא.
הספר קריא וזורם. התרגום מצויין. ממליצה בחום!
זה סיפור על משפחת ברדלי שהינה משפחה מורמונית רגילה. האב הוא הבישוף של הכנסיה, הוא נשוי ולזוג ארבעה ילדים: אלמה, ציפורה, איזי וג'ייקוב.
יום אחד, כאשר האם היתה עסוקה בהכנות ליום הולדתו של אחד הבנים, קורה אסון במשפחה. מאותו יום חיי המשפחה משתבשים.
הסיפור מתאר את דרך ההתמודדות של כל אחד מבני המשפחה עם הטרגדיה הנוראית שפקדה אותם.
האב הקשוח שכולו מסור לקהילה ומנסה להתנהג כאילו הכל קורה לטובה ומנסה לרצות את הקהילה במקום את בני משפחתו. ההתנהגות של האב הכעיסה אותי ורציתי לתת לו סטירה ולנער אותו.
האם נכנסת לדיכאון ולא רוצה לצאת מהמיטה. הילדים המסכנים שנשארים לבדם להתמודד כי אביהם עסוק ואימם בדיכאון, כל אחד מנסה למצוא לו דרך להתמודדות. הילדה מנסה למצוא חבר שיעניק לה אהבה, הילד הקטן מנסה להחיות חרקים שמתו כדי להיות מסוגל לעשות ניסים ולהחזיר את המצב לקדמותו שלפני האסון והבן השני מנסה לצאת ולמצוא חברים לשחק איתם כדורגל ולהיות חזק ומקובל. אחד הילדים שואל שאלות בקשר לאמונה ולדת, שהרי אביו לימדו שאם יתפלל יקרו לו דברים טובים אז איך זה שקרה להם אסון?
הדמויות אנושיות ומרגשות וקל מאד להזדהות איתן. ההתמודדות של הילדים מלווה בקטעים מצחיקים מצד אחד ועצובים מאד מצד שני.
בסוף הספר יש אחרית דבר מאת ד"ר תןמר פרסיקו ובה הסבר על הדת המורמונית שמביטה אל העתיד ומטפחת אופטימיות קוסמית. הדת המורמונית מבוססת על אמונה בחיים מלאי נתינה בעולם הזה כדי להשיג חיים טובים בעולם הבא. הם מאמינים בנאמנות מוחלטת למשפחה ולאלוהים. הדת נשענת על קידוש ערכי המשפחה.
זהו סיפור על אמונה חזקה, אמונה באלוהים ואמונה בחיי משפחה לנצח. סיפור מרגש שבא ללמדנו שמה שבאמת חשוב זה המשפחה ואחדותה. סיפור על האומץ לחיות למרות כל הקשיים והמשברים.

ממליצה בחום!
9 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
קוראת ספרים - שלומית ליקה (לפני 3 שנים ו-4 חודשים)
כתבת מקסים על ספר נפלא

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ