ביקורת ספרותית על המעון של מיס פרגרין לילדים משונים - המעון של מיס פרגרין לילדים משונים #1 מאת ריגס רנסום
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 3 בנובמבר, 2014
ע"י patrick


על הספר הזה ידידה שלי המליצה לי. יום אחד הלכנו לעיר והתחלנו לדבר על ספרים והיא החלה לומר שזה ספר ממש טוב. אז בשלב כלשהו התחלתי לקרוא את הספר. דבר ראשון, התמונות כאלו מגניבות ומיוחדות. אני לא יודעת אם זה נכון או לא, אבל כול התמונות שבספר הם מאופסים של אנשים ללא עריכה בפוטושופ ואם כן אז ממש קצת. התמונות ממש מוסיפות לספר הזה חיים.
דבר שני, הנושא של הסיפור הוא נושא בוגר והתמונות לא מתאימות לילידים קטנים. לא שהוא לא טוב כי הנושא של הסיפור ממש טוב. סיפור על ילד שסביו היה במלחמת העולם הראשונה ומספר לו על מפלצות שאמר שראה. בשנייה האחרונה לחיו סביו אמר לו שהמפלצות חזרו. באמת מגניב לגמרי.
עכשיו אי אפשר שלא לציין את המגרעות של הסיפור כי יש לו.
הספר כתוב, מצטערת אם זה פוגע במישהו או נראה לכם מוגזם, כמו ילדה בת 14. אין בה שום ניסוח מתוכם, אין בה שום משהו מיוחד. היא אפילו לא יפה, על גבול הפשטות יתר. יש הבדל בן לכתוב בצורה פשוטה לבין לכתוב כמו ילדה בת 14. זה גם לא מתאים לילדים אז כנראה שהסופר מנסה להתאים את זה לאנשים מבוגרים יותר אבל בכול זאת כותב בצורה ילדותית.
תאמינו לי שאני יודעת איך ילדה בת 14 כותבת, כול הזמן יוצא לי לקרוא כאלו סיפורים בכזה ניסוח באינטרנט. אם הייתי רוצה לקרוא מישהו שכותב בצורה פשוטה עד כאב לא הייתי פונה לספר.
גם את הסוף לא סבלתי. אני שונאת את הסוף הזה. הוא כול כך מעצבן.
לסיכום, ספר עם נושא טוב ותמונות מעולות וביצוע גרוע.
2 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה2 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ