ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.083
92% בנות
1 בנים   11 בנות
גיל ממוצע:19
3321 התעניינו בספר

תקציר הספר
ספרה החדש של נועה רום, מחברת רבי-המכר לנוער עד הבת-מצווה זה יעבור וכמה שאת נהדרת מפגיש את קהל הקוראים שלה עם דמויות חדשות. במרכז הספר עומדת יעל בת החמש-עשרה שמלווה את לבטיהם, קשייהם ואת רגעי התרגשותם של חבריה הקרובים – אלונה, ציירת מוכשרת שמחפשת את השפה האישית שלה בכתם ובצבע, ויואב, זמר שסובל מפחד קהל ומתכונן לשיר כסולן בלהקת נוער בתחרות, שעתידה להיערך בסוף החופש הגדול.

בתוך הסערות שמתרחשות במהלך הקיץ, יעל בוחנת במבט מפוכח את היחסים המשתנים עם חבריה, את הקשר המתרופף וקשיי התקשורת שלה עם הוריה הטרודים בחיי היומיום, ומחפשת את המקום הפרטי, הייחודי, ואת הכישרון שלה. גם היא, כמו האחרים, רוצה שיראו אותה.
בספר זה, כמו בשני ספריה הקודמים, מצליחה נועה רום להביא לקדמת הבמה את עולמם הפנימי של גיבוריה, להנכיח אותם. היא בוחרת לדון באמצעות חיי היומיום שלהם הן בסוגיות רגישות הנוגעות לכלל, כמו התמודדות עם מחלה של בן משפחה והורות אלטרנטיבית, הן לעסוק בעדינות רבה בנושאים שמטרידים בעיקר את בני-הנוער: אהבות ראשונות, ניצני מיניות, פיתוח זהות אישית מול הרצון להשתייך, ועוד.

נועה רום, בת שלושים וחמש, עבדה בעבר כעיתונאית וכיום היא עוסקת בחינוך ומרצה על ספריה בבתי-ספר. היא מרבה לקבל פניות ומכתבים אישיים מבני-נוער ומעידה כי הקשר השוטף עמם סייע גם לה להתגבר על משברים בחייה ולהתפתח ככותבת וכאדם.©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ