ביקורת ספרותית על העמדה מאת סטיבן קינג
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 24 בנובמבר, 2018
ע"י באבי


ספר שמטלטל אותך מתחילתו. סטיבן קינג -הגאון!- רקם פה רומן פוסט אפוקליפטי מיסטי. על השמדת רוב המין האנושי על ידי המין האנושי. הספר מחולק לשלושה ספרים.
הספר הראשון - קפטיין מסעות.
הספר השני - על הגבול.
הספר השלישי - העמדה.
נגיף מוטציה של שפעת קטלנית, המכונה כ- ״קפטיין מסעות״ וגם ״שפעת העל״. מתפשטת בכל רחבי אמריקה והורגת את כל מי שעומד בדרכה. רק קומץ אנשים מחוסנים מפני השפעת העל שהם בעצמם אינם יודעים איך.
״המחוסנים״ מנסים עכשיו לשרוד את הכאוס ששורר ברחובות, בבתים ובעצם בכל העולם כולו. הכבישים חסומים על ידי מכוניות עם גופות בפנים, גופות בכל מקום, החשמל נופל והכסף אינו שווה עוד הם רק צריכים לשרוד! העולם הישן מת!
כל דמות עוברת מסע פנימי עם עצמה ועם החוויה הטראומתית של הכאוס הנורא הזה. העולם שהם חיים בו עכשיו גורם להם לחלום. גורם לחלומות שלהם להיות מציאותיים. הם חולמים על האיש האפל בברדס השחור בלי הפנים. והם חולמים גם על זקנה שחורה היושבת במרפסת מול שדה ענק של תירס ומנגנת בגיטרה. אמא אביגייל.
הקוראת אליהם לבוא הנה יש להם ולה משימה חשובה.
״הטובים״ הולכים לאמא אביגייל ו״הרעים״ הולכים לאיש האפל. רנדל פלאג.
שתי ישויות מיסטיות אפלות. אחד הוא הסוכן של השטן. השניה של אלוהים.
בספר יש המון דמויות שמאוד התחברתי אליהם. סטיבן קינג יודע לבנות כל דמות. אתה ממש חושב שאתה מכיר אותה מלידה ואבדה של אחת הדמויות גורמת לך לעצב אמיתי.
הספר הזה לא קצר בכלל מעל 1000 עמודים. תוך כדי קריאה הרגשתי שהחלק האמצעי שלו טיפה נמרח אבל שאתה מתחיל את החלק השלישי אתה מבין למה המשורר התכוון.
ספר חובה לחובבי סטיבן קינג וספרים פוסט אפוקליפטים. אל תיתנו לאורך להרתיע אותכם. אתם תישאבו לעולם הזה הזה שסטיבן קינג יצר.
ואני שואל איך לא עושים עליו סדרה?
5 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
באבי (לפני 4 חודשים)
מחשבות אני מצטער לשמוע. אני חושב זה ספר מדהים.
מחשבות (לפני 4 חודשים)
לא אהבתי וזנחתי.5 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ