ביקורת ספרותית על מומנט מוסיקלי מאת יהושע קנז
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 21 ביוני, 2018
ע"י סימנטוב


יש שפה יפה ויש שפה יפה. זה כמו שיש בחורה יפה שכל יום מתי שקמה שמה איפור וקרמים ומסתדרת איזה שעה עושה פן ובוחרת את הבגדים שלה ומודדת כל הנעליים עד שמוצאת אחד שמתאים ואתה רואה עליה שהיא יפה אבל אתה רואה עליה גם כמה התאמצה בשביל שכולם יראו את זה ויש אחת אחרת גם יפה שקמה בבוקר זורקת על עצמה את הדבר הראשון שרואה ובכל זאת אתה מסתכל עליה שהיופי שלה הוא כמו שאומרים טבעי יעני פשוט ושלא התאמצו עליו אבל יפה. הסופר הזה יש לו שפה טבעית ויפה.

זה סיפור על אחד שגדל פה בישראל בזמנים ההם מתי שכולם עשו דברים ביחד יעני הלכו ביחד לגן והמשיכו ביחד לבית ספר והלכו ביחד לתנועה והיו רוקדים ריקודי עם ויושבים ביחד ושרים את השירים של ישראל עם אקורדיונים וחלילים וכאלה. הילד שמסופר עליו חי כל הזמן עם אנשים שהוא צריך להרגיש שהוא ביחד איתם. בהתחלה זה ההורים שלו ואחר כך זה הילדים מהבית ספר או מהמושבה שהוא גדל בה אבל הוא כל הזמן מרגיש לא לגמרי ביחד. הוא מסתכל עליהם והיה רוצה להרגיש ביחד יעני אחד מכולם אבל יש לו המחשבות שלו והוא לא יכול להפסיק לראות אותם רחוקים ממנו. בגלל שהוא מסתכל עליהם כאילו מבחוץ הוא מצליח לראות דברים שמבפנים קשה לראות אותם וזה קורה לו אפילו שהוא לא רוצה.

אני חושב שהסופר גדל בזמנים האלה שהיה צריך להיות כל הזמן כמו כולם ואני חושב שהוא רצה להראות שאפילו שיש בזה דברים טובים לא כולם חייבים להיות ככה. הוא מראה את מה שקוראים האינדיבידואליזם מתי שהדבר הכי חשוב היה הלהיות ביחד. אני חושב שזה ספר טוב בשביל כל אחד שהיה פעם בתוך קבוצה שהיה רוצה להיות ממש חלק ממנה אבל הוא הרגיש קצת בודד או קצת זר.
11 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
פואנטה℗ (לפני 11 חודשים)
פעם הכל היה ביחד והיום הכל אינדיבידוא-לי. גם באוכל רק ביס-לי, קינ-לי, דוג-לי, כיפ-לי (אפילו שלא לשים בפה...)
אגואיסטים כולם.
שונרא החתול (לפני 11 חודשים)
אבל שכחת עוד שני סוגים נפוצים.
בחורה שכמה שהיא תתאמץ לא יעזור לה כלום ובחורה יפהפייה שמשום מה מרטשים לה את הצורה ומלבישים אותה כמו יצאנית.
זהירות תמונות קשות.
https://pplus.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5291305,00.html

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ