ביקורת ספרותית על רקוויאם גרמני - עיצוב עטיפה: אמרי זרטל # מאת עמוס אילון
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 8 באוקטובר, 2016
ע"י Pulp_Fiction


זהו ספר מטלטל ואפוס רב עוצמה הפורס בפני הקורא את ההתפתחות היהודית באוסטריה וגרמניה לאורך תקופה של כ-200 שנים.המחבר מתאר את פועלם של דמויות בולטות בעלות השפעה מקרב העם היהודי(וזה כולל את המומרים)ובנוסף מעשיר את הקורא על ידי התייחסות לאישים/נשים פחות מוכרים אך מרתקים לא פחות.בספר המון אזכורים ליצירות,ספרים ומפעלים שידם של היהיודים הייתה בהם בעתות שונות לאורך התקופה המתוארת.
עמוס אילון מספק כאן אפשרות לבחון את מערכת היחסים הדינמית והמשתנה על פי רוח הזמן של היהודים עם העם שסביבם ומולדתם לאורך עידן שלם.
במהלך הקריאה לעיתים מתעוררות תחושות של תסכול, לאור העובדה שלמרות כל התמורות שחלו בחברה הגרמנית במעבר מימי הביניים לתקופה המודרנית,מהפכות,אמנסיפציה ורצונם העז של היהודים להיות גרמנים, תמיד איכשהו נשארו הם נטע זר במולדתם.התפרצויות השנאה העזה כלפיהם ארעו בלא קשר לתרומתם לגרמניה ומידת השתלבותם בכל תחומי חייה,לרבות נישואי תערובת באחוזים גבוהים.
הספר מספק מבט ישיר ונוקב אל עבר תקופה משמעותית שסיומה בעבר הלא רחוק, מעורר מחשבה,עתיר תובנות. מאפשר להעריך את מצב העם היהיודי בפרספקטיבה של ימינו. מומלץ בחום.
4 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
חמדת (לפני שנה ו-9 חודשים)
רץ - אני חולקת על דעתך . אילון לא הפך להיות פוסט ציוני ב1976 ,זה שטחי מדי לקטלג אותו כך . איילון היה נגד הכיבוש כבר אז ,לדעתו הכיבוש יהרוס את החברה והמדינה שלנו ומכאן שהתייאש והגר לאיטליה .
האם אני פוסט -ציונית כי אני נגד הכיבוש?!
Pulp_Fiction (לפני שנה ו-9 חודשים)
תודה על ההמלצה חמדת!
חגית (לפני שנה ו-9 חודשים)
נשמע מרתק.
חמדת (לפני שנה ו-9 חודשים)
אם אתה מדבר על הסופר וזיקתו לתרבות הגרמנית ממליצה לך לקרוא את הביוגרפיה אודות הרצל שכתב איילון .בפני עצמו ספר מרתק ובו מתחדדים הקונפליקטים בין תרבות הגרמנית לאלה שרצו להיטמע ולאלה שלא .הרצל הוא אב טיפוס לתהליך הזה .
רץ (לפני שנה ו-9 חודשים)
ספר מעולה לעמוס אילון - שהתחיל כציוני וגמר כפוסט ציוני - פשוט מדהים את כמה משמעותית הייתה ההיסטוריה היהודית שהשתלבה והשיקה לתרבות הגרמנית.4 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ