ביקורת ספרותית על מחפשים את אלסקה - פרוזה # מאת ג'ון גרין
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 6 ביוני, 2016
ע"י טניה (:


אחריי שקראתי את ״אשמת הכוכבים״ הייתי במוד מטורף של ג׳ון גרין וקניתי את רוב הספרים שלו, בינייהם היה ״מחפשים את אלסקה״. הוא שכב אצלי דיי הרבה זמן, ולא מתוך אי רצון לקרוא אותו, אלא מתוך חוסר זמן והרבה ספרים אחרים. החלטתי לשים אותו ליד המיטה שלי, ככה שאני תמיד אזכור שיש לי אותו ושאני ממש רוצה לקרוא אותו.
הייתי באמצע ספר אחד, והוא היה דיי משעמם וכבר לא היה לי כוח לקרוא אותו, ופתאום בזווית העין ראיתי את ״מחפשים את אלסקה״. חשבתי דקה והחלטתי לעזוב את אותו הספר ולעבור לקרוא את ״מחפשים את אלסקה״.
החברות שלי נורא לחצו עליי לקרוא את הספר הזה, ושיבחו אותו מעל ומעבר והתחלתי לקרוא אותו בשיא ההתרגשות והנלהבות.
אני בדרך כלל לא בן אדם של ספר ללא פרקים, ספר שכתוב בצורה מוזרה עם פרקים שהם כביכול ״ספירה לאחור״ של משהו. קראתי את הספר וממש רציתי לדעת מה כבר קורא שם שככה המספר סופר לאחור את הימים.. החברות הזהירו שהספר הזה יוציא ממני דמעות. אבל את האמת.. אפילו דמעה אחת לא זלגה ממני.. זה היה ככ צפוי שהיא תמות בתום הספירה.
אבל הספר לא נגמר, והמספר המשיך למספר את הימים שאחריי.
אני בן אדם שאוהב מתח אבל שבסוף הכל מתבהר, והספר הזה פשוט הוציא ממני את כל העצבים שהיו לי! ככ רציתי לדעת איך היא מתה! למה היא יצאה בכזה טירוף מהבית ספר ונסעה במהירות ככ מופרזת, על מה לעזאזל היא חשבה?? אבל ג׳ון גרין רק מתח אותי ומתח, עד שלבסוף הגיעה הגאולה שלי וסיפרו לי את ההשערה למותה והגוף שלי סוף כל סוף נרגע.
אני מאוד אוהבת את הדיכאון והמשפטים שגורמים לך לחשוב בספר. ״איך אי פעם אצליח להיחלץ מהמבוך הזה?״ ״אתם מעשנים בשביל הכיף, אני מעשנת בשביל למות״.
עם כל כמה שהספר הזה הוציא ממני רגשות או יותר נכון עצבים שספרים אחרים לא הצליחו להוציא ממני, עדיין לא הכי התלהבתי ממנו כמו שאר החברות שלי. לא ממש מבינה סביב מה כל ההתלהבות בספר הזה ואם להגיד את האמת ציפיתי ממנו להרבה יותר. כך שבשורה התחתונה התאכזבתי.
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
בת-יה (לפני שנתיים ו-1 חודשים)
ובפינה של התיקונצ'יק: התלהבתי (לא התלהבטי)3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ