ביקורת ספרותית על חמישים גוונים של אפור - טרילוגיה: חמישים גוונים #1 מאת אריקה לאונרד ג'יימס
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 5 בספטמבר, 2016
ע"י טניה (:


קצת לפניי ה14 בפברואר 2016 שמעתי לראשונה את השם "חמישים גוונים של אפור". ראיתי את הטריילר ה"סדיסטי" והבנתי שזה הולך להיות הסרט המדובר של החורף. לאחר כמה זמן גיליתי שהסרט מבוסס על ספר וזה רק החלק הראשון מתוך שלושת הספרים הקיימים. אני בדרך כלל לא בן אדם של לראות סרט לפניי ספר, אבל הסרט הזה משך אותי מסיבה לא ברורה והחלטתי לראות אותו עם חברות. התאהבתי בסרט.ראיתי אותו אח"כ אוליי עוד 5 פעמים והתאהבתי בו שוב ושוב. למרות כל התגובות הרעות המשכתי לאהוב אותו. תמיד רציתי לקרוא את הספר אבל איכשהו לא מצאתי את הזמן.
בערך לפניי חודשיים לקחתי בפתאומיות מוחלטת את הספר מהספריה, וישר התחלתי לקרוא. הופתעתי לגלות שהספר מאוד שונה מהסרט, יש בו הרבה יותר פרטים, הרבה יותר "תחושה", הרבה יותר רקע ומידע. (ברור בכל ספר זה ככה). הדמויות מאוד עיצבנו אותי במיוחד כריסטיאן גריי "הלא שפוי". התעצבנתי מאוד בספר, כל פרק שהייתי מסיימת הייתי מקללת את כריסטיאן גריי ואת אנה סטיל. אמרתי על כריסטיאן שהוא מזעזע אותי ועל אנה אמרתי שהיא טיפשה ברמה. למרות העצבים, המשכתי לקרוא (כי הסקרנות שלי הורגת אותי) עד הסוף.
ישר אחריי שסיימתי לקרוא את הספר, לקחתי את המחשב והתחלתי לראות את הסרט "שהתאהבתי" בו.
הרסו. לי. את. הסרט.
עכשיו הבנתי למה התכוונו בזה שהסרט היה גרוע. בסרט היו חסרות מלא סצנות חשובות, מלא דיאלוגים חשובים, הרבה פרטים שלא הכניסו/שינו. כמות העצבים שחטפתי במהלך הסרט הייתה הרבה יותר גדולה מהעצבים שחטפתי בזמן שקראתי את הספר. הסרט מהר מאוד ירד לי מרשימת הסרטים האהובים, ונכנס אפילו לרשימת הסרטים השנואים.
רק לאחר שראיתי את הסרט בפעם הארונה אני יכולה להגיד שהספר כן היה מעניין ושווה קריאה.
אני מאוד סקרנית לגלות מה יקרה עם כריסטיאן ואנה בספר הבא ולכן לא אוכל להגיד שלא אהבתי את הספר, כי אכן, הספר סיקרן אותי.
4 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה4 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ