ביקורת ספרותית על סיפורי חייו של מר פיקרי - רומן מצחיק ומרגש מאת גבריאל זווין
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 8 באוגוסט, 2015
ע"י ורדית


ספר פשוט מעולה, קראתי אותו בקריאה אחת רציפה (ואני בהחלט לא מסוג האנשים שקוראים מהר בד"כ).
הספר מספר את סיפורו של איי-ג'יי, אלמן צעיר, בעל חנות ספרים קטנה על אי מרוחק. מאז שאשתו נפטרה הוא נוטה לשתות את עצמו למוות, העסקים לא משהו, ולא נראה שיש לו יותר מידי סיבות לחיות. הוא איש עקשן, זעפן ונרגן, לא נחמד ללקוחות שלו,לא מנומס לזרים ובאופן כללי הוא פשוט לא אדם נחמד.
לילה אחד, אחרי שכתב העת הכי יקר שהיה ברשותו גם הוא נגנב בנוסף לכל, הוא יוצא לריצה מסביב לאי מבלי לטרוח אפילו לנעול את החנות. כשהוא חוזר- הוא מגלה לא רק שלא נגנב משם שום דבר- מישהו השאיר לו ילדה בת שנתיים לגדל בחנות, כי הילדה חכמה מאוד והאם רוצה שהיא תגדל בסביבת ספרים.
מכאן מתחיל סיפור אהבה אמיתי, ליבו הכאוב והקמוץ של איי-ג'יי נפתח , ראשית לילדה ובהמשך לאהובה שאי שם מצאה את דרכה אליו.
מצאה חן בעיני השפה האמיתית של הספר. אין יומרנות, הסופרת מספרת מאוד בפשטות סיפור על איש אחד , בעולם מקרי, ומה קורה לו בדרך. כל הסיפור כולו נסוב סביב חנות הספרים, אהבת הספר והמילה הכתובה. יש הרבה אזכורים לכותרים, לשמות של ספרים, סיפורים וספרים, ודרך הדעות של הדמות הראשית ושאר הדמויות על ספר זה או אחר, היא מבססת את האופי של הדמות.
הספר ימצא חן בעיני כל מי שיש לו חיבה לספרים, לחנויות ספרים ולמילה הכתובה. הספר רגיש, עצוב במקומות הנכונים ומצחיק במקומות הנכונים, הדמויות המשניות מעניינות גם כן, ולמרות הנושאים הכואבים כמו מוות, נטישה ואובדן, הספר לא כבד ואפשר לקרוא את 249 העמ' שלו בנשימה אחת. מומלץ בחום.
6 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה6 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ