ביקורת ספרותית על סוס מלחמה מאת מייקל מורפורגו
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 28 במאי, 2015
ע"י may


אין מילים לתאר את החיבה שלי לספר הזה,ואין מילים לתאר בהם כמה הוא מדהים.
מאיפה להתחיל בכלל? אני לא יודעת.
הכל בעצם התחיל מזה שמצאתי את הספר הזה,עם סימניה באמצע,על מדף הספרים שלי.סבתי קנתה לי אותו בכיתה ד'.שאלתי את אמא שלי למה אמרתי שהפסקתי לקרוא בכלל,והיא סיפרה לי שאמרתי שהספר עצוב מדי. (מה שנכון-נכון.)
אספר איך הספר הזה גרם לי להרגיש-הספר פשוט ריתק אותי למקומי.אני אתוודה-בתחילתו,גם חשבתי שהוא גאוני,אך בגלל כתיבה כבדה לא יכולתי ממש להתרכז בו.אך כשהגעתי לאמצע,השתעבדתי לו לגמרי.לי אישית עוד לא יצא לקרוא ספר מנקודת מבט של בעל חיים,אז זה עוד יותר מרתק מבחינתי.
בספר מסופר על חוויות של סוס,שתופס בני אדם ברגעיהם הקשים ביותר,עם וידויים קורעי לב,אנושיים,ומעלי דמעות (בכתיבת שורה זו,עיניי החלו להירטב,ואני לא רגשנית בעליל.אנשים חושבים שאני קשוחה מדי מכדי לבכות...טעות.) של בני אדם,וגילויי חיבה ברגעים הקשים ביותר.זו הזדמנות די נדירה לראות איך אנו נראים מהצד.אך יותר חשוב-זהו סיפור על חברות.על אהבה של בני אדם לבעלי חיים.הסיפור מראה כמה קשר בין אדם לבין בעל חיים יכול להיות עמוק.עמוק עד כדי כך,שלמען סיכויים של אחד למיליון למצוא סוס,בזמן מלחמה שעלולה להרוג אותך-אדם ילך לחפש את סוסו.אז גם אם הוא כבד,עצוב,והרבה אנשים מתים בו-הספר הוא לדעתי ספר חובה.הוא מלמד דברים חשובים. מבחינתי,למרות שהוא קצר (160 עמודים,בסך הכל) הייתי נותנת אותו לבגרות בספרות.
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ