ביקורת ספרותית על הפרדס של עקיבא מאת יוכי ברנדס
בזבוז של זמן דירוג של כוכב אחד
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 15 בינואר, 2015
ע"י פפיון


ספר שהוא לדעתי "חבל על הזמן" . אבל באמת חבל על הזמן, כלומר על הזמן האמיתי שלכם , חבל. כחילוני , ענין אותי לדעת יותר על הדמויות החשובות בעולם התורני , מה גם שהספר הומלץ ע"י רבים ופורסם ע"י רבים עוד יותר... מה רבה היתה אכזבתי. הסיפור לא היה מבייש טלנובלה של שישי בצהריים בערץ 2 , הדמויות לא עמוקות (בלשון המעטה ) ובמקרים רבים מעשיהן לא ברורים וחסרי היגיון, איני יודע כמה מזה נובע מהסיפור המוכר על אותן דמויות אך שום דבר בהתרחשות לא שיכנע אותי... למה שרבי עקיבא לא יבוא להולדת בנו ? ולמה רחל לא תגיע אליו ועוד ועוד ועוד . זה זמן רב לא קראתי סיפור בו נדמו הדמויות כל כך רחוקות ומנותקות ממני. גם מבחינת הענין החוץ ספרותי שהיה לי, כלומר המידע שחיפשתי על התקופה ואותם אנשים מוגש בסיפור בצורה מעורפלת שלא ברור מה הוא פרי מחשבתה ופרשנותה של הסופרת ומה הם פרטים ידועים .
אבל חמורה מכל היא העובדה שהספר פשוט לא הצליח לגרום לי לרצות אותו ... למעט אולי ב-50 עמודים הראשונים. לקראת הסוף אף פיתחתי אדישות שאולי אף מלווה בכוונות זדון כלפי גורלן של הדמויות ורק העקשנות שלי לא לעזוב ספר באמצעו גרמו לי להגיע לסוף המיוחל שלא הוסיף נקודות בסיכום הסופי. לא קראתי ספרים נוספים של הסופרת וכעת ספק אם אקרא אבל "הפרדס של עקיבא" הוא אכזבה גדולה עבורי.
5 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
. (לפני 3 שנים ו-11 חודשים)
לגמרי... .
לפני כמה זמן ספתה שלי הזמינה את הנכדים הבוגרים לערב עם יורם טהרלב. הבנאדם הפגין ידע תנכ"י שדי התביישתי בעצמי, אבל מאז אימצתי לי ניסיון לקרא יותר בתנ"ך...

את 'הפרדס של עקיבא' לא קראתי, אבל אחרים כן, שאיכזבו לפחות כמו התיאור שלך.
למדתי שאם רוצים להכיר דמויות מעולם היהדות, כדאי ללכת למקור מים חיים ולא אל בורות נשברים....


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ