ביקורת ספרותית על הבחירה - הבחירה #1 מאת אלי קונדי
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 10 באוגוסט, 2014
ע"י ג'קס


לפני כמה זמן, העליתי שאלה בקבוצת סקרים, היא עסקה בשאלה מה מגדיר ספר כטוב/רע/וכו'. כלומר, מי אנחנו שנגדיר ספר כמשעמם אם ילד אחר בקצה העולם ימינה אהב אותו? אני חושבת שהבנתי את התשובה עוד בעת כתיבת השאלה- ספרים הם עולמות, שונים, בלתי מוגבלים, בלתי אפשרי להגדיר אותם בצורה הנכונה, אתה יכול לומר את דעתך ורגשותיך לגביי ספר, אך בסופו של דבר, ספרים הם מעבר לכך, לפחות לדעתי


כשהתחלתי לקרוא את "הבחירה", נוכחתי שדעתי נוטה יותר ויותר לכיוון השלילי, ולכיוון הדברים שנאמרו לי עליו בנוגע להעתקה, נראה שהמחשבות של קאסייה עוסקות רק באהבה ובחתונה, עמדתי להתייאש מהספר, ואולי להרוויח ביקורת קוטלת נחמדה, אבל נזכרתי בדברים שכתבתי.
אז החלטתי לנסות, קראתי אותו בתקווה מחודשת, ואפילו ששלושת רבעי מהספר היא חושבת על קי, עוד חמישית על זאנדר, ואת שאר הזמן היא מקדישה לדברים חשובים באמת - כלומר בראם, יש לי חולשה לאחים קטנים - הצלחתי למצוא בו את הדברים שהופכים בעיניי ספר לטוב - הקול הפנימי שלי אומר שזה בלונדיניים שבורי לב, סתום - אהבתי את הכתיבה, ואת השירים, ובסופו של דבר גם אם העלילה דומה במשהו, אם תתנו לספר צ'אנס תמצאו את הייחודיות הפשוטה אך הנעימה שלו, תוכלו להיות הילד בקצה העולם ימינה שנותן סיכוי.
14 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אור (לפני 4 שנים ו-1 חודשים)
חיחי
ג'קס (לפני 4 שנים ו-2 חודשים)
תודה ^_^
הקטע של האחים הקטנים פונה אליך
אור (לפני 4 שנים ו-2 חודשים)
ביקורת אדירה, ג'קס.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ