ביקורת ספרותית על אות אתנה - גיבורי האולימפוס #3 מאת ריק ריירדן
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 7 בספטמבר, 2013
ע"י Sizzy


ווהו, ביקורת ראשונה! ועוד על הספר הזה!

...טוב, זה לא *כזה* כבוד גדול.
אז בוא נתחיל באמת-

הנה לנו הספר השלישי בסדרת ההמשך לפרסי ג'קסון, גיבורי האולימפוס. העלילה עצמה הייתה טובה, (למרות שקצת מוכר) ההומור היה טוב, אפילו ההתרחשויות היו טובות.
אז למה ירד כוכב?
טוב, הדמויות. חלקן טובות, חלקן גרועות לחלוטין וכאילו כבר מיצו את מרב היכולת בספרים הקודמים.

-כאן עלולים להיות ספויילרים, ראו הוזהרתם.


פרסי- הוא נשאר אותו דבר בערך, אני עדיין אוהבת אותו, אבל נראה לי ש"מוח אצה" כבר לא בדיוק אותו מוח אצה שהיה בג'קסון. הוא נעשה בוגר יותר, כן, אבל ברצינות שהוא פחות התבדח, ומי שתפס את תפקיד הליצן הוא ליאו.

ג'ייסון- דמות הגבר המושלם, זה שהבנות מזילות עליו ריר, המנהיג הטוב והחתיך. הוא יותר מידי מושלם בשביל לאהוב אותו. בכלל, כל הקיטש שלו ושל פייפר.. הלוואי שהוא ימות כבר וזהו. (גם כי הוא מעצבן ולא יהיה חסר, וגם כי אז יכאב לפייפר יותר מאשר אם היא תמות בעצמה) אה, ונמאס לי לראות את סימני היריבות בינו לבין פרסי. אחי, פרסי פשוט הרבה יותר טוב ממך, תשלים עם זה ונגמר הסיפור!

פרנק- חמוד. הוא פשוט חמוד. היו רגעים שרציתי לתת לו חיבוק דוב ולא לעזוב אותו. אין לי משהו רע להגיד עליו, ביחס לשאר הדמויות.

ליאו- הדמות האהובה עליי. אבל מה הרס לי קצת? הרומאנס שלו עם הייזל. הוא לא מתאים לה, נקודה. הוא צריך מישהי טובה יותר. וגם לא אהבתי את היחס המגעיל שלו כלפי פרנק, או את העובדה שהוא באמת כאילו גונב את הייזל מפרנק.

אנבת'- העלילה שלה הייתה הכי טובה, לדעתי. כל הקטע של המסע בעקבות אות אתנה, ובכלל- איך שהיא עבדה על ארכנה וגרמה לה ללכוד את עצמה במלכודת הסינית, גאוני. היא אחת הדמות הנקבות היחידות שאף פעם לא עצבנה אותי. ולפחות היא ממשיכה לקרוא לפרסי מוח אצה. ראר 3>

פייפר- ..איך לתאר את השנאה שלי כלפיה? היא כזאת בובה חמודה ויפה. רק מה, היא לא מועילה בכלום! במיוחד בקטע עם השרימפזילה רציתי להרוג אותה, ובערך בכל אחד מהקטעים איתה. נראה שהיא איבדה גם את שארית היכולות המועטות שלה ונשארה חסרת אונים.

הייזל- איכסה פיכסה. תעזבי את ליאו, ילדה, ותהיי עם פרנק בשקט!


טוב, אם יש דבר אחד שאפשר לזקוף לזכותו של ריק, הוא הסוף. באמת השאיר אותי במתח וציפייה לקראת הספר הבא! ועכשיו גם ניקו בתמונה.. אם ניקו ימות, אני אשליך את הארי פוטר חמש על הראש של ריק. זה עלול להיות קטלני.

-סוף ספויילרים-

אז זהו, בעצם, ספר טוב שהיה כיף להעביר איתו את הזמן. מקווה שבבית האדס ישתפר אפילו יותר. כי בסופו של דבר, ממליצה לקרוא. D:
10 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ