ביקורת ספרותית על הבחירה - הבחירה #1 מאת אלי קונדי
בזבוז של זמן דירוג של כוכב אחד
הביקורת נכתבה ביום שישי, 11 בנובמבר, 2016
ע"י נועה


במילה אחת - נוראי. זה אחד מהספרים הכי גרועים שקראיתי אי פעם. החלק הכי גרוע הוא שעשיתי עליו יומן קריאה, ובכוח ניסיתי לחפש בו דברים טובים לכתוב עליהם.
אני אתחיל עם מה שהיה טוב : אהבתי את קי, רציתי שיפרטו עליו הרבה יותר. הקונספט היה נורא מגניב (זו הסיבה שלקחתי את הספר) ולקראת הסוף הספר התחיל להיות מעניין. זה כן היה רצת מוזר שבמאתיים העמודים הראשונים הספר לא התקדם ואז לקראת הסוף הוא פשוט רץ, אבל בסדר.
ועכשיו לרע: הספר היה פשוט נוראי. קראתי אותו ביום כיפור ואז שוב ברפרוף לפני כמה שבועות, והוא בלתי נסבל. כל המאתיים עמודים הראשונים העלילה לא מתקדמת. היא פשוט תקועה במקום. אני אדם פרקטי שלא כל כך חובב ספרות, והתיאורים היו פשוט מוגזמים ולא קשורים. הסופרת השקיעה בתיאורים יותר מבדמויות, וזה מוביל אותי לנושא הבא: הדמות הראשית. קאסיה היא נערה שאמורה להיראות עמוקה ואמיצה אבל לדעתי היא ממש לא. היא נשמעת כזו שטוחה ומשעממת. אלי כתבה את הדמות שלה בצורה כל כך רובוטית ולא הגיונית. האופי שלה פשוט לא מסתדר עם הספר. היא כביכול עוברת שינוי במהלך הספר והופכת מפחדנית לאמיצה, אבל לדעתי היא נשארה דמות שטוחה. היא לא עברה כל שינוי. עוד משהו שעצבן אותי היה היחסים בינה לבין קי. הוא כתוב כנער חכם ומוכשר, והיא בדיוק ההפך. הם לא מתאימים. הוא הרבה יותר עמוק ממנה, אני לא יכולה אפילו לדמיין אותם ביחד. זה קצת קשה להסביר, הסופרת כותבת את קאסיה כדמות חסרת ניסיון חיים וחסרת ידע. זה נשמע מוזר כי אני לא כל כך יודעת איך לנסח את זה, אבל קאסיה פשוט נשמעת דבילית. היא אומרת דברים לא הגיוניים ולא קשורים לכלום.
עוד משהו : היה לסופרת הזדמנות ממש טובה להשתמש בקונספט גאוני ולהרחיב עליו, אבל היא בקושי דיברה עליו. במשחקי הרעב למשל (שאני רואה שהרבה משוים לספר הזה) דיברו בעיקר על העולם שלהם ומה שהולך במשחק, וממש קצת על היחסים הרומנטיים. זה מה שהיא הייתה צריכה לעשות פה, וזה פשוט לא קרה. עוד משהו רע זה הדמויות. לא התחברתי פה לשום דמות. חוץ מקי, כל הדמויות פה שטוחות ומשעממות. היא יכלה להרחיב על אח של קאסיה או אמא שלה, וזה היה ממש משפר את הספר. אבל היא בחרה להשאיר את הדמויות משעממות ומטומטמות, והייתי צריכה ממש להכריח את עצמי לרחם על קאסיה. אני מרגישה רע אפילו לכתוב את הביקורת הזאת, כי אני צריכה להיזכר בספר הזה שוב.
לסיכום, אם אתם אוהבים ספרות שירה, או ספרי נוער נדושים כאלה, אז אולי תאהבו את זה, אבל אני אוהבת להיכנס לתוך ספר, לאהוב את הדמויות שבו ולצאת ממנו עם איזושהי נקודה למחשבה, ופה זה לא קרה לי.
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ