ביקורת ספרותית על התקווה האחרונה - אוקסה פולוק #1 מאת סנדרין וולף
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 3 באפריל, 2016
ע"י אנדרומידה


שלא תבינו אותי לא נכון, אוקסה פולוק הוא ספר די טוב.
אבל הבעיה היא שאני מאוד אוהבת להתלונן על ספרים והיו כמה דברים שטרדו אותי כשקראתי את הספר(ים).
ראשית כל, על הסדרה בשלמותה:
מדובר בסדרה בת 5-6 ספרים. ארוכים. מאוד.
השניים הראשונים מ-א-ו-ד מצאו חן בעיניי והם כתובים ממש טוב. אנשים אוהבים להתלונן שהו נמרח על פני יותר מדי עמודים, ובאמת שזה די נכון, אבל זה לא מנע ממכם לקרוא את הארי פוטר ומסדר עוף החול, נכון?
שאר הספרים טיפה נמרחים באמת יותר מדי ולא עושים הרבה חשק להמשיך לקרוא (אני תקועה בקטע לקראת סוף הספר הרביעי ולא מצליחה למצוא בעצמי מספיק מוטיבציה כדי לסיים אותו ולהחזיר אותו כבר לחברה שלי ששאלתי אותו ממנה - הגענו לשלב הזה ביחסים של איומי מוות ועינויים אם אני לא אחזיר לה אותו כבר...)
אז ככה:
אני לא "אספיילר" (מלשון ספוילר) על פרטי עלילה, אבל אתם צריכים לדעת (לאאא אל תפסיקו לקרוא עכשיו זה לא ספוילררר) שעד שאוקסה גילתה את הכוחות שלה והמורשת שלה הספר טיפה נמרח יותר מדי.
אז כן, הדמות של אוקסה ורוב הדמויות בנויות בצורה... לא הכי משכנעת שיש.
וכן, הספרים טיפה ארוכים מדי והעלילה לא "מתומצתת" ולא מאורגנת נכון.
אבל הסדרה הזאת (בעיקר השניים הראשונים) פותחת בפני הקוראים עולם קסום וחדש עם יצורים משונים חדשים וחמודים (המחורפנונים של דרגומירה ממש מזכירים את דובי גמדון הבית מהארי פוטר!)
ואם הכתיבה תישמע לכם מוזרה (זאת לא שאלה של אם היא תישמע לכם מוזרה, אלא אם תקראו את הספר. כי כן, הוא כתוב מוזר.) מעשו את מה שאני הכי אוהבת לעשות (אחרי להתלונן על הסרטים של הספרים שאני אוהבת) -
להתלונן על המתרגמים, כמובן!
הייתי מציעה לכם לקרוא את גרסת המקור אם היא לא הייתה בצרפתית.
אז זהו - לסיכום החפירה שלי אני מציעה לכם להתחיל לקרוא ולשפוט בעצמכם. אם הספר ממש ימצא חן בעיניכם, יקרה לכם מה שקרה (או קרא! חחחחחחחחחחחחחחחחחח... אוקיי תתעלמו... סליחה על זה...) לחברה שלי - כן, אותה אחת שהשאילה לי את הרביעי ומאיימת לשסף לי את הגרון בחרב מארד שמימי (כי אני הרי חצויה שעוד לא גילתה את זה, למרות שיש לי שני הורים אז זה בטוח ישפיע עליי!! היהיהי צחוקעצבני.....) -ופשוט תתמכרו לסדרה ולא יהיה לכם אכפת מכלום. ברצינות, היא ממש חולת אוקסה פולוק.
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה0 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ