ביקורת ספרותית על ארתור ספיידרוויק - מדריך שימושי לעולם הפיות והשדונים מאת טוני דיטרליצי
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 4 באפריל, 2016
ע"י אנדרומידה


יששששש אני הראשונה שכותבת על הספר הזה ביקורת! איזו התרגשות.......
אז ככה:
זה ספר אחר מאוד. הוא לא ספר סיפורת, שירה, מתכונים או כל סוג ספר אחר שבוודאי מוכר לכם.
הוא יותר דומה לספר מגדיר צמחים או מילון כיס לצמחים אבל הוא גם ממש לא.
הכרך הזה נלווה לשתי הסדרות של עלילות ספיידרוויק - "עלילות ספיידרוויק" על האחים מאלורי, ג'ארד וסיימון, המונה חמישה ספרים וסדרת הבת הנקראת "בעקבות עלילות ספיידרוויק" על האחים (החורגים) ניק ולורי, המונה שלושה ספרים.
הוא מגדיר את כל היצורים העל טבעיים שבספרים (חוץ מאת צפרציפלון - תקראו בעקבות עלילות ספיידרוויק ותבינו...).
עכשיו, מה יפה בו?
חוץ מזה שהוא אביזר חובה אם אתם מתכננים להתחפש לאחת הדמויות מהספרים (לא להעתיק!!! רעיון שלי,), הוא אכן שימושי - גם אם היצורים המתוארים בין הדפים שלו - הלכאורה מתפוררים שמתיימרים להיות דפי ספר ישן כמו בספרי ספיידרוויק העלילתיים - בדיוניים.
די בקלות אפשר להתחיל לקרוא אותו ולשקוע בו. הוא מתעד את חוויותיו של ארתור ספיידרוויק ואת כל היצורים שפגש במסעותיו. היפה הוא שאתם יכולים לחשוב בעצמיכם על סיפורים ולדמיין שאתם חיים בעולם המופלא של היצורים הקסומים, המכיל בחובו קסם אך גם סכנה: מתכון נהדר ופשוט להכנה - עזבו אתכם ממתכונים, מדובר במוצר של JUST ADD WATER - לפאנפיקים ופשוט להפלגות ארוכות לעולמם או מסע על כנפי (הפיה של) הדמיון.
הושקעה המון מחשבה ו... טוב, השקעה בהפיכת הספר למציאותי ככל האפשר. אפילו יש בו מכתב שארתור לכאורה כתב להולי בלאק ולטוני דיטרליצי (מחברי ספרי ספיידרוויק) המפציר בהם לפרסם את המדריך השימושי כדי לאפשר לאנשים נוספים להתגונן מפני היצורים הקסומים ולהזמין את קוראיו לחקור את העולם המופלא בשלמותו, ללא הסוואות והסתתרות מצד היצורים הקסומים שלוקחים בו חלק. יש בו גם טקסטים, ציורים ומיתוסים ממקורות שונים כדי לקשר את היצורים לעולם שלנו ולחזק את הספר - כגון כתבות שונות (למשל בערך על הפיתון הענק) או איורים מועתקים על יצורים מיתולוגיים (לדוגמה בתיאור של המנטיקור).
היפה ביותר הוא שהספר מציאותי באופן שגורם לי לרצות באופן נואש להשתתף בו וחלק מסוים בי ממש משתוקק שכל מה שמתואר בו יהיה מציאותי.
תמיד רציתי ללטף בובלין.
אז זה הכל, פחות או יותר. זה לא סתם ספר נלווה לסדרה שלא מוסיף תמיד לקרוא (למשל, הספרים שרולינג דחפה לסדרה על ספרי הלימוד ועל מעשיות בידל הפייטן) אלא שזה ה-ספר. התנ"ך של ספיידרוויק ואני ממליצה לכם לקרוא אותו.
נ"ב: שיהיה ברור, אין לי ש ו ם ד ב ר נגד רולינג ובטח שלא נגד ספרי הארי פוטר שאני ממש ממש ממש ממש ממש ממש אוהבת, אלא פשוט אין לי סבלנות לקרוא אותם (את בידל הפייטן וכל אלה, לא חס וחלילה את שבעת ספרי הסדרה שקראתי מלא פעמים) וטיפה מרגיז אותי שהיא השקיעה בהם זמן במקום לכתוב כבר את ההמשך להארי פוטר שצריך כבר לצאת!!!
וזהו. :)
2 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה2 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ