ביקורת ספרותית על הצד האחר של האי מאת אלגרה גודמן
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שישי, 14 באוגוסט, 2015
ע"י פו


*מכיל ספויילרים, מן הסתם. אם לא קראתם את הספר פשוט תדלגו לביקורת הבאה*

הצד האחר של האי... איך אני אתחיל? איך בכלל אפשר להתחיל?

התאהבתי בספר הזה. הדמויות לא מורכבות כל כך, אבל קל מאוד להתחבר אל העלילה המהירה בספר.
אונור היא הקצנה של כל ילדה במהלך ההתבגרות שלה. היא עוברת למקום חדש - אי 365, שם הבנות מתנהגות שונה ממנה והורי הילדים מתנהגים שונה משלה. היא עושה, כמו כל נערה צעירה, מאמצים נלהבים להשתלב בחברה החדשה שלה, גם אם זה אומר להתנגד להוריה ואף להתבייש בהם. היא לא מבינה כמה הם היו חשובים עבורה עד שנעלמו. היא נשארת לבד בבית עם אחיה הבלתי-חוקי ועובר כמעט שבוע עד שמגלים שהוריהם נלקחו. אונור, המצויידת בשמה החדש, הלואיז, הופכת להיות יתומה - אחת מהילדים שגרים בבית הספר ועושים עבודות שאף אחד אחר לא רוצה לעשות, וכך היא מוצאת את עצמה שוב שונה מכל הילדות האחרות.
חייה של הלואיז מתחילים להתייצב שוב מחדש בתור יתומה עד שקורה משהו לא צפוי - היא רואה את אמה. הלואיז מוצאת שוב את הוריה ומבינה עד כמה טעתה כשלא בטחה במה שאמרו לה מגיל קטן.

הספר שונה מאוד מחיינו הרגילים. במקום שבו לא רואים את השמיים, קובעים באיזה שם תוכל לקרוא לילד שלך, אוסרים ללדת יותר מילד אחד במשפחה ומנסים לשלוט במחשבות של האנשים, היה לי קל מאוד להתחבר אל המציאות החונקת הזאת.
אהבתי את אחיה של אונור, ולא הצלחתי אלא לצחוק כשניגש אל הוריו בעיניים דומעות, וכששאלו אותו מה קרה אמר:"הילד הזה קרא לי 'אח!'". קווינטיליאן הוא הדמות התמימה והמסכנה, שלא בכל ספר יש. היה פשוט מאוד להבין אותו ובמשך כל הספר השתוקקתי למצוא את העתיד שלו בתוך העולם המחניק הזה.

הספר הזה מדהים. בתוך יומיים בלבד בלעתי אותו בלהיטות. הוא הותיר אותי בוהה בשני העמודים האחרונים שלו, שטלטלו אותי יותר מכל עמודים אחרים בכל ספר שהוא. במשך כל הספר הלואיז מסרבת להאמין שהוריה צדקו בנוגע לאם האדמה, אבל הכול משתנה: לאחר שבמשך כל הספר היא הולכת נגד ההורים שלה ומחליפה את השם שנתנו לה, כשהמורה קוראת לה שוב הלואיז היא לא עונה לשם הזה. "אני לא מכירה אף אחת בשם הלואיז." היא אומרת. "את הלואיז." המורה עונה. היא ממשיכה להתווכח, והמשפט האחרון של הספר קסם לי, כשהוכיח שאחרי הכול הלואיז נאמנה למה שלמדה כשהיתה קטנה:

"שמי אונור, מי את?"
2 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה2 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ