ביקורת ספרותית על ישמעאל - הרפתקה של המוח והרוח מאת דניאל קווין
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שישי, 2 בינואר, 2015
ע"י בת-יה


האם העולם השבע צריך לשלוח מזון לחלקי העולם הרעב? עפ"י ישמעאל, שהוא גורילה - פילוסוף, משלוחי המזון האלה הם חלק מהרס העולם. ולמה? כי להשקפת עולמו כל אחד צריך לגדל רק את מה שהוא צריך לעצמו. והוא מסביר: גידול יתר בעולם השבע גורם להדלדלות הקרקע - והעולם הרעב, אם ימשיך לסמוך על משלוחי המזון, לא יעשה כל מאמץ לפתור את בעיית הרעב בשטחו שלו.
ככלל, הספר הזה יכול להרגיז את מי שהתרגל ללכת יום יום לעבודה די משעממת ולקנות בשר ארוז בסופרמרקט, כי מתברר שהחיים האלה, שנדמה שנוחים לנו, לא שונים בפחדים שלהם מהפחדים שהיו נחלתם של אותם ציידים - מלקטים של פעם. היום קיים הפחד מפני חוסר יכולת להרוויח כסף ואז היה פחד מפני התכלות המזון, אבל למרות השוני מדובר באותו פחד עצמו.
אין בספר פתרונות מעשיים לאיך להציל את כדור הארץ, אלא אם כולנו נחליט יום אחד להרוס את כל מה שקיים ונחזור לחיות כמו השבטים הנודדים שחיו פעם, אבל הספר בהחלט מעמיד אותנו פנים מול פנים מול הרס כדור הארץ והאחריות שלנו לשמור על מה שיש, כי אם לא נשמור סופו של דבר שהארץ תכחיד אותנו.
10 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
בת-יה (לפני 3 שנים ו-11 חודשים)
רץ תודה! גם אני חושבת שהיום צריך לסייע לכל מקום שזקוק לכך בכפר הגלובלי (בביקורת כתבתי את מה שכתוב בספר) ובכל זאת, בכל העולם אפשר להתייחס יפה יותר לטבע. לא חייבים לקצץ כל קוץ שגדל ובהחלט לא חייבים לעקור עצים.
רץ (לפני 3 שנים ו-11 חודשים)
בת- יה - הדיון על ניצול הקרקע - בהיבט של עליונות המערב על העולם השלישי קיים יותר ממאה חמשים שנה - כמו תיאורית מלתוס אבל מה לעשות מי שלא הסתפק במשאביו ולאורך מאות שנים גזל את משאבי העולם השלישי זאת אמריקה ואירופה, ולכן היגע כעת הזמן לתיקון לאיזון - הצורך לסייע חשוב גם לעולם המערבי - כי מה שקורה היום באפריקה קורה אצלנו בכפר כולל הרס הטבע .

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ