ביקורת ספרותית על על העיוורון מאת ז'וזה סאראמאגו
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 30 במאי, 2012
ע"י rimbaldi


קראתי את הספר לפני יותר מ 10 שנים, ואיך שנתקלתי בשם הספר הכל צף לי בחזרה. ללא ספק ספר ש"נחרט" בראש ואחרי כ"כ הרבה שנים אני יודע להגיד ללא היסוס שזה אחד הפרים שיותר השפיעו עלי בחיי. מומלץ מאד למי שעדיין לא קרא.
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
ג'ניה (לפני 7 שנים)
למרות שהביקורות שלנו הפוכות כביכול אני לא מרגישה שהדעות מאוד שונות אני מסכימה שהספר נחרט בזיכרון, וגם אני קראתי אותו לפני יותר מ-5 שנים, וגם אני באתי לכתוב ביקורת עקב ביקורות אחרות על אותו ספר שנתקלתי בהן היום והעלו לי את הספר בזכרון.
אין ספק שהוא ספר יוצא מן הכלל, ולא "עוד ספר". רק שבמחינתי התיאורים שם היו כה מזויעים, ולצערי ( או לא) לא תרמו לי הרבה מסרים שהשפיעו על חיי ( אולי אסוציאציות אליו במקרים מסויימים ומודעות לכמה אנחנו עומדים על הגבול של החיים הנוחים מול מזויעים ממש- אם משהו במכונת הטכנולוגיה מסביבינו יתפקשש) . לכן בחישוב סה"כ הסבל, המועקה והגועל שחשתי תוך כדי קריאתו מול מה הוא תרם לי - יוצא לי שהיה אפשר לוותר. לא לעזוב באמצע, כי זה לא ספר שעוזבים באמצע , אלא פשוט לוותר על כל החוויה.
עינתי (לפני 7 שנים)
ללא ספק ספר שנחרט בזיכרון. אפשר לשנוא אותו אפשר לאהוב אותו, אבל מאוד מוזר (בהקשר של התגובה הראשונה) שיש מישהו שיכול להגיד שאפשר לוותר על הספר הזה :)
מירית (לפני 7 שנים)
מעניין שתי ביקורות על אותו הספר באותו היום
ביקורת אחת משבחת, ביקורת שניה מציינת שהיתה יכולה לוותר על הספר. מדהים שיש דעות כה שונות על אותה יצירה.
אני בהחלט בכיוון המשבח :-)3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ