ביקורת ספרותית על האסופית (מהדורה חדשה) - אן מהחוה הירוקה - אן #01 מאת לוסי מוד מונטגומרי
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 16 בספטמבר, 2017
ע"י פייג'


מעטים הספרים שאני לא יכולה להתרכז בקריאתם כשאני שומעת את המוזיקה שאני שומעת בדרך כלל.
האסופית, מאת לוסי מוד מונטגומרי,הוא אחד מהם. ניסיתי להבין למה באמת אני לא יכולה להתרכז בקריאת הספר עם המוזיקה הזו ולאחר בערך דקה הבנתי.
העלילה בספר היא מהירה, ולכן אני הייתי צריכה להתרכז אך ורק בקריאה ולא בשום דבר אחר.
ללוסי מוד מונטגומרי יש כישרון לדחוס שבועות שלמים לעמוד אחד. בדרך כלל, אני לא אוהבת כשעלילה של ספר מתקדמת בקצב מהיר מדי, אבל באסופית, דווקא אהבתי את זה מאוד.
כשראיתי את המילה 'קלאסיקה' על כריכת הספר זה קצת הרתיע אותי. לרוב אני לא אוהבת קלאסיקות, אפילו אם זו מהדורה מחודשת, עם שפה יותר קלילה, אבל את האסופית אהבתי. מהרגע הראשון שאן שרלי בת האחת עשרה צצה בתחנת הרכבת, התאהבתי בדמות שלה. הג'ינג'ית, היתומה, הפרועה, והרומנטית השקועה בחיפוש מתמיד אחר נשמה תאומה הקסימה אותי ושאבה אותי אל תוך הספר הנפלא הזה.

בכל הפעמים שהייתי בספרייה, עברתי על פני סדרת האסופית שישבה על המדף בלי להעיף בה מבט אפילו. אבל יום אחד שמתי לב לסדרת הספרים הזאת ואמרתי לעצמי שאני אנסה. שאני אנסה לקרוא את הספר הראשון ואם אני אוהב אותו, אני אקרא את השאר. אז חזרתי מהספרייה עם שקית כבדה מלאה בחמישה ספרים שלא ניחשתי אפילו כמה הם טובים.
אני צחקתי עם אן, אני שמחתי עם אן, התרגשתי עם אן ואני אפילו כמעט בכיתי איתה.
במשך כל הספר, ניסיתי להבין איך זה שלבן אדם, אפילו אם הוא דמות מספר, יש דמיון כל כך נהדר כמו של אן, שיש לה יכולת מופלאה להפוך כל דבר רע לטוב בעזרת הדמיון שלה.

אם אי פעם חשבתם לקרוא את הספר הזה, תקראו אותו כאן ועכשיו.
8 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אביביל'ה (לפני חודש)
פייג' וסקאוט אתן צודקות לגמרי ספר מקסים שאין לא מתחרים
וגם הספר הכי ישן שקראתי עד עכשיו.
סקאוט (לפני 10 חודשים)
קראתי את כל סדרת הספרים בתרגום הקודם, המיושן יותר ונהנתי מכל דקה. אן בהחלט אחת הגיבורות הספרותיות הבלתי נשכחות שיצא לי להכיר.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ