ביקורת ספרותית על ג'וש הפרעוש מאת ליאור עקירב
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שישי, 17 בפברואר, 2017
ע"י ראיה


מאז שנולד אחי יהונתן (כיום בן שנתיים וחצי) אני במירוץ מתמשך להכניס לבית הוריי כמה שיותר ספרי ילדים על מנת לחשוף את אחי לקריאה ולעולם שטמון בכך. במרוצת הזמן הזה גיליתי כי ישנם ספרי ילדים שהם ספרים "ליופי" – ספרים עם איורים נחמדים ולא יותר מידי מאחוריהם וישנם ספרים אשר הסופר כן מנסה לתת משל או סוף דבר שישכיל את הילדים ויגרום להם לפתח מחשבה מעט שונה על החיים שמצפים להם.

הספר הזה התקבל אצלי לסקירה וגיליתי למזלי הרב שהוא בדיוק מסוג ספרי הילדים שאני אוהבת – ספר אשר באורך כה קצר מצליח להעביר מסר לילדים שקוראים אותו.
ג'וש הפרעוש הוא פרעוש קטן שגדל בקופסא-עיר של פרעושים אשר מתוך אגדה אורבנית הפסיקו לקפץ מחוץ לקופסא מהפחד מהעולם שמחכה להם מחוצה לה. עם זאת, ג'וש הפרעוש גילה על אגם אדום מסתורי אליו הוא נכסף להגיע והוא מנסה ומנסה ומנסה לקפוץ כמה שיותר גבוה על מנת להצליח לצאת מהקופסא הזו. זאת למרות כל "אזהרות" המבוגרים ולמרות הניסיונות להניע אותו מהמטרה שלו. בסופו של דבר בזכות חברות עם נמלה הוא מצליח לעשות זאת ומראה שאם מציבים מטרה ומתמידים בדרך – ניתן להשיג אותה!

הספר עושה את זה בחן ועם איורים מתאימים לילדים (וגם עם זריקה לעולם המבוגרים עם מחשב המאק שבמקום תפוח נגוס יש שם פרעוש נגוס שאותי שיעשע מאד). מסר מצוין לאורכו וחריזה אופיינית לספרי ילדים שעושה את הקריאה וההקראה לילד מהנה ונחמדה יותר, בדיוק כפי שהם צריכים על מנת למשוך אותם לספר.
5 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה5 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ