ביקורת ספרותית על עיר של נשים - מתולדות השואה מאת דייוויד גילהם
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 27 באוקטובר, 2016
ע"י אוהבת לקרוא


כשסיימתי לקרוא את הספר הזה הרגשתי תחושת הקלה מסויימת... אני כבר הרבה זמן תקועה איתו ולא ממש הבנתי למה הוא לא בא לי טוב לגמרי.
יש פה כביכול רעיון מעניין - הגרמנים ה"טובים" שסובלים מהיטלר והשפעת המלחמה גם על החפים מפשע בצד השני. יחד עם זאת זה לא רעיון חדש (עיין ערך לבד בברלין) ויותר חשוב מכך הוא לא עולה יפה פה בספר הזה.
לקח לי כמה זמן לנסות להבין למה ואני חושבת שהבעיה היא בדמות הראשית של הסיפור. סיגריד שרדר, הגיבורה, לטעמי היא לא ממש מעניינת והמון מהדברים שעושה לא מסתדרים בשורה אחת.
רצה בין הצלות של יהודים לבין זיונים בבתי קולנוע וחדרים מפוקפקים עם יהודי אחד וקצין נאצי אחר וכל זה כשהיא נשואה לחייל אחר אבל מי סופר.
בסופו של דבר מקבלים תמונה של אישה שלא ממש יוצרת בך תחושה של הערצה כלפיה או הזדהות. סתם אישה משועממת וחרמנית (תחליטו אתם מה יותר)
אם הספר בא להראות איזה אומץ לב או גבורה מצידה לטעמי הוא די נכשל בזה ואני די נשארתי אדישה כלפיה וזה כמובן שם לי את כל הספר במשבצת של 'בסדר' ולא מעבר לכך.
עוד דבר מרגיז זה כמות המילים בגרמנית שכתובות בספר באותיות עיבריות מה שיוצר מילים ארוכות וחסרות כל דרך הגייה בראש - סתם מיותר!
12 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
לי יניני (לפני שנה ו-8 חודשים)
אני מעדיפה מילים כתובות עם פירוש בתחתית העמוד. זה לא לעניין ביטויים בשפה שאינה עברית באותיות עבריות.
תודה על הביקורת
מחשבות (לפני שנה ו-8 חודשים)
ספר בינוני למדי.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ