ביקורת ספרותית על והזעם עוד לא נדם מאת אהרן אפלפלד
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שישי, 26 ביוני, 2015
ע"י אורית


הזעם שמתואר בכותרתו של הספר טרם נדם מלב האנשים ששרדו את השואה, אך ברונו מנסה להזכיר ליהודים את ייעודם כבני מלכים ואת תפקידם בעולם כעם הנבחר. הוא רואה באנשים שחזרו לחייהם הרגילים של לפני המלחמה בגידה, וחושב שאין להקל ראש בחשיבותה של היהדות בעולם ומימושה. ברונו מספר לנו את סיפורו וחושף אותנו לחייו - מימי בית הספר בהם לעגו לנכותו, לימי התבגרותו ושרידתו את אימי השואה בגטו, במחנה העבודה וביערות, נדודיו בעולם, הקמת רשת מסחר ענפה ונסיונותיו לקבץ יהודים ולטפחם, הקמת משפחתו ממנה מתנתק בהמשך ועלייתו לארץ ישראל והתיישבותו בה. במהלך כל התקופות הגדם לוחש לו נסתרות ועתידות, לעיתים בתדירות גבוה ולעיתים נמוכה, כך ברונו מתקשר עם העולם ומקבל ידיעות על קרוביו וחבריו מאז ומתמיד.
הספר הוא ספר נחמד, התחברתי בעיקר לחלקי היהדות השזורים לאורכו, ניסיון חיזוק האמונה והמאמצים הבלתי פוסקים (עד לסוף היצירה) להשגת מטרתו של המספר. למי שמתחבר לסיפורי השואה ולסיפורים בהם יש זיקה ליהדות, ממליצה. תמיד נחמד להעשיר את הידע, לדעת יותר, להבין, לא לשכוח ולעורר את המחשבה.
קורא אחד אהב את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
מחשבות (לפני 3 שנים ו-11 חודשים)
ספר נהדר של אפלפלד ובהחלט טוב כאחד להתחיל אתו את הצלילה לאחד המרשימים בסופרי ישראל. חמישה כוכבים טהור.1 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ