ביקורת ספרותית על מחפשים את אלסקה - פרוזה # מאת ג'ון גרין
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 28 ביוני, 2014
ע"י desperateReader


הספר "מחפשים את אלסקה" מספר על מיילס האלטר, נער המחליט לצאת לחפש אחר האפשרי. את תוכניתו הוא מממש בכך שעוזב את בית סיפרו לטובת הפנימייה באלבמה "קאלבר קריק".
מיילס שעד המעבר לפנימייה היה ילדון מתבודד, חסר חברים, אחד שהעדיף להשקיע את רוב מאמצו בלימודים, בקריאת ביוגרפיות של אנשים וליקוט מילותיהם האחרונות לפני המוות.
בספר מתואר תהליך השינוי של מיילס, הוא מתנסה בדברים חדשים, לומד דברים חדשים, רוכש הרגלים מגונים חדשים. הוא מתבגר.
אלסקה, בחורה קולנית, חזקה, אפופת מיסתורין. אותה אלסקה שיכולה להיות כלבה אמיתית, אנוכית ודי מעצבנת, הצליחה להשפיע בצורה ניכרת על מיילס וחבריו. בדרך כלל, הדמות הנשית בספרי נוער היא אותה ילדה שקטה וביישנית, זאת שלא שמים לב אליה. אותה ילדה תמימה ונאיבית. אותה אלסקה מתגלה כהפך הגמור מהדמות הנשית הטיפוסית.
מה שאני אוהבת בספרים של גרין הוא הנקודה הספציפית הזאת, בשליש האחרון של הספר. הנקודה הספציפית הזאת משנה את כל פני הספר. עד אותה נקודה הייתי בטוחה שאותו ספר הוא סתם ספר בנאלי נוסף המספר על התבגרות. ואז בדיוק בנקודת השיא בספר, בא הפרט הזה שפשוט שובר אותך ומשנה את כל מה שחשבת עד כה. הנקודה הזאת לדעתי, היא החלק הכי טוב בספר. החלק הזה שגורם לך לפעור פה בתדהמה אל מול העובדה שהתגלתה לעינייך. היא מה שהופכת את הספר לספר מעולה.
כמו כן, אין ספק כי גרין מצליח לשלב בתוך הספר תובנות הגורמות לך להביט מנקודת מבט שונה על חייך, ועל דרך התנהלותך בהם. התובנות האלה בהחלט נשארות איתך גם אחרי קריאת הספר, ומעוררות בך תהייה בריאה בנוגע למה מקומך בעולם, הוא מעלה בך שאלות מעניינות בנושאים שונים.
לסיכום, מחפשים את אלסקה הוא בהחלט ספר מיוחד במינו ושווה קריאה. בספר זה תהיה לכם הזכות לקרוא ספר מקסים ומשעשע, מרתק, מיסתורי, חכם ומדי פעם גם סוחט דמעות.
אין ספק כי לאחר שפגש את אלסקה, מיילס האלטר בהחלט מצא את האפשרי.
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ