ביקורת ספרותית על מקוללים - מקוללים #1 מאת ג'וזפין אנג'ליני
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 17 באפריל, 2014
ע"י מייפל


#ביקורת זו מכילה ספויילרים#
אני אוהבת כל דבר שקשור למיתולוגיה היוונית. בגלל הסיבה הזו, סדרת הספרים האהובה עליי היא פרסי ג'קסון. אני יכולה להגיד שכמעט שני שליש ממה שאני יודעת על המיתולוגיה היוונית, למדתי מספריו של ריירדן, אבל אני אניח את פרסי ג'קסון בצד לרגע וניגש לספר שעליו אני הולכת לכתוב את הביקורת.
בקריאה ראשונית של התקציר, האמנתי שאני הולכת לאהוב את הספר הזה. נער ונערה שמתאהבים, שיש להם כוחות על טבעיים, בקיצור כל החבילה הרגילה, אבל השילוב של המיתולוגיה הוא הדבר שהכריע ואמרתי לעצמי שאני אקרא אותו.
הספר לא גרוע. באמת שלא, אבל הוא גם לא מעולה. היו בו הרבה דברים טובים, שגורמים לי לא לוותר על הסדרה וכן לקרוא את הספר השני ברגע שיתרגמו, אבל היו בו גם הרבה דברים שלא אהבתי.
לא הייתה לי בעיה כל כך גדולה עם הדמויות, אהבתי את הלן ולוקאס, את כל בני משפחת דלוס, את ג'רי וגם את קייט. לא כל כך אהבתי את הדמות של מאט, הרגשתי שהוא היה קצת מיותר. התיאורים בספר היו גרועים. הדברים התרחשו במהירות וכשסיימתי לקרוא את הפסקה, הבנתי שמשהו חשוב קרה והייתי צריכה לקרוא אותה שוב ולנסות להבין מה קרה. תיאורים טובים זה דבר שמאוד חשוב מבחינתי שיהיה בספר. יכול להיות שהתרגום הוא הבעיה, אבל אין לי דרך לדעת זאת, מפני שלא קראתי את הספר באנגלית.
דבר מוזר בספר שהוא שהלן בכלל לא התרגשה מהעובדה שהיא לא אנושית לגמרי ולא הייתה לה בעיה להשלים עם זה מאוד מהר, היא התנהגה כאילו הכל רגיל ושום דבר לא השתנה. בנוסף לכך, לא כל כל אהבתי איך שהמיתולוגיה היוונית השתלבה בסיפור, אני חושבת שהסופרת הייתה יכולה לעשות את זה יותר טוב.
דבר נוסף ומאוד חשוב שגרם לי לרצות להעיף את הספר לכל הרוחות היה השחזור של שתי דמויות ראשיות מאוהבות שמתברר שהן קרובי משפחה (קליירי וג'ייס, מישהו?). זה דבר שכבר היה! אני לא מבינה מה הקטע לדחוף את זה לתוך העלילה, זה סתם עוד דבר מיותר ולא חשוב! אולי זה בגלל העובדה שהסופרת רצתה לכתוב סדרה וזאת הדרך שלה להמשיך את העלילה.
בסופו של דבר, לא החלטתי אם אני ממליצה על הספר הזה. יש הרבה שיאהבו אותו, אבל גם יש הרבה שלא, ואני לא ממש רוצה לקחת את הסיכון.
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
sunwing (לפני 4 שנים ו-5 חודשים)
מסכימה עם כל מילה (: טוב, חוץ מהקטע שאני לא אהבתי את הלן.3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ