ביקורת ספרותית על הפרדס של עקיבא מאת יוכי ברנדס
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 14 ביולי, 2013
ע"י vik


ניתן לחלק את הספר לשני חלקים. חלק ראשון סוחף ,מעניין ומרתק- סיפור אהבתם של עקיבא ובתו של כלבא שבוע ממש כמו סיפור אהבה בן ימינו: בת עשירים שמתאהבת בעובד אדמה עני, מבוגר, ואף לא נאה בכלל, אך למרות זאת רואה בו איזשהו ניצוץ שאף אחד לא רואה ומאמין. למרות התנגדותו של אביה ,וסילוקה מחיי הנוחות בה גדלה, היא בורחת עמו ומכאן מתחילה העלילה להסתבך ולהתגלגל, וכמו שציינתי בהתחלה חציו הראשון של הספר כל כך מרתק , עד שאי אפשר להניחו , אך לאט לאט המתח מתמוסס, העלילה הופכת בהדרגה לפחות מרתקת, ו"הסחף" שפתחה עימו המחברת, אינו מצליח להחזיק עד לסופו.
לסיכום שווה בהחלט קריאה. מי שאינו בקיא בסיפורי התנ"ך מעשיר את הידע, פתאום יש משמעות לשמות שקוראים בהגדה של פסח ותמיד נחמד לקרוא את הספרים של יוכי ברנדס.
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
vik (לפני 5 שנים ו-11 חודשים)
הבהרה "עובדי אדמה" זה אנלוגיה לבחור פשוט- לא עשיר, נכון שאין היום הרבה עובדי אדמה, אבל גם אז לא היו פקידים/ או עובדי מדינה המתקיימים ממשכורת חודשית , לזאת כיוונתי.
"לא נאה", כי ככה יוכי ברנדס תיארה אותו בספר,
ונהפוך הוא , למרות החסרונות החזותיים שלו לכאורה ע"פ דבר המחברת, ולמרות שהיה עני, רחל מתאהבת בו- וכנראה שהוא באמת היה בן אדם ענק ועצום, לזה בהחלט מכוונת יוכי ברנדס וגם הביקורת שלי!
. (לפני 5 שנים ו-11 חודשים)
בימינו? שמעת בימינו על סיפור אהבה כזה? וגם די קשה למצא עובדי אדמה היום לא? אולי קצת בחוות שצצות פה ושם.

עקיבא "לא נאה כלל"? מאיפה לך/ לה? ראיתן אותו??
ספרי לי, גם לי בא פגישה כזו עם אדם ענק ועצום כזה.3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ