תקציר הספר
קרלוס רואיס סאפון, יליד ברצלונה (1964), מחברם של שני רומנים רבי-מכר עולמיים - צִלה של הרוח ומשחקו של המלאך – הוא מהסופרים הנקראים והאהובים ביותר בעולם. יצירתו, הכוללת גם ספרי נוער עטורי פרסים, בהם מלאך הערפל וארמון חצות, תורגמו ליותר מ-50 שפות! וזכו למיליוני קוראים. הוא מחלק את זמנו בין ברצלונה ולוס אנג'לס.

בילדותו גדל סאפון ליד הקתדרלה Sagrada Familia ולמד בבית הספר Gothic Jesuit - שני מקומות שהותירו בו חותם, וכבר בגיל 10 כתב סיפורים גותיים שהדירו שינה מחבריו שקראו בהם. למחייתו עסק בפרסום, אך נטש אותו לטובת כתיבה ב"משרה מלאה".
כל ספריו של סאפון מתרחשים בעיר הולדתו ברצלונה - "זו עיר שהכול בה מיוחד," הוא אומר. בספריו היא הופכת לדמות כמו לונדון של דיקנס ופריס של הוגו ובלזאק.
צלה של הרוח זיכה אותו בפרס פלנטה – הפרס היוקרתי ביותר לספרים בשפה הספרדית – ובארץ הוא כיכב כשנה בראש רשימת רבי המכר. בעקבותיו החליט סאפון לכתוב 4 ספרים נוספים - משחקו של המלאך הוא הראשון בסדרה, ואסיר השמים הוא השני.

על הספר: ברצלונה 1957. דניאל סמפרה וחברו פרמין, גיבורי צלה של הרוח, שבים ויוצאים להרפתקה שבה יתמודדו עם האתגר הגדול ביותר בחייהם. לחנות הספרים של סמפרה נכנס פרמין, ומכאן מתגלגלת עלילה קצבית אפלה המובילה אותם לעבר החידה שמסתתרת בלב בית הקברות לספרים נשכחים ומאיצה מעמוד לעמוד עד לסוף הסוער.
כמו ספריו הקודמים גם אסיר השמים אינו חף מריאליה מאגית פנטזית המעוגנת בלבה של הדמות המרכזית בספריו - ברצלונה. ברצלונה של חנויות ספרים, סמטאות הרובע הגותי והרבה מסתורין, הנאנקת תחת מגפי הכובש. בעיר שאיבדה תקווה, שראתה את עתידה נגדע בידי הרודן, דניאל ואביו מנסים לשרוד כמוכרי ספרים. דרך גיבוריו סאפון תוהה אם ספרים הם נתיב בריחה מהמציאות, או שמא טמונים בהם מפתחות להתמודדות עם המציאוּת, לאהבה, להצלחה, לאושר?

"עלילת מסתורין מענגת! סאפון הוא אמן קשוב להפליא הדואג להעניק לקוראיו לפחות אותה הנאה שכתיבת הספר הסבה לו." גרדיאן

"סאפון יודע לספר סיפור. הוא מבין היטב את מקור כוחו כמחבר. כתיבתו הקלה והקולחת היא התגלמות המושג page-turner." איימן סיכסק, הארץ

"אני כותב כי אין לי באמת שום ברירה אחרת. זה מה שאני עושה. זה מה שאני. זאת הדרך שלי להעלות נושא כלשהו על השולחן, זאת התרומה שלי, לכתוב הכי טוב שאני יכול כדי להסב הנאה לקורא. אני לא כותב לעצמי, אלא לאנשים אחרים. לאנשים אמיתיים. לכם. כתיבת סיפורים היא האמנות שלי, משלח היד שלי, המקצוע שלי, ואני מודה על כך לאלוהי הספרות. הפכתי למספֵּר סיפורים כי אחרת הייתי מת. או גרוע מזה." סאפון


רשימות קריאה בהן מופיע אסיר השמים - בית הקברות לספרים נשכחים #3
הרשימה החמה | רונדנית בת 51 מגבעת שמואל רשימת הקריאה עודכנה לפני 20 שעות

רוצה לקרוא | אור בן מתל אביב \ רמת גן רשימת הקריאה עודכנה לפני שבוע וחצי

התחיל לקרוא לפני 6 שנים ו-1 חודשים


קרלוס רואיס סאפון (סופר על המוקד)
קרלוס רואיס סאפון (Carlos Ruiz Zafon) נולד ב- 1964 בברצלונה וכיום מתגורר בלוס אנג'לס. כתב שישה ספרים עד כה, נסיך הערפל (1993), ספר שאפשר להגדירו כספר פנטזיה, זכה בפרסים ספרותיים בספרד. צלה של הרוח היה כשנה ברשימת רבי המכר בספרד. קרבת בית הוריו לקטדרלה Sagrada Familia ולימודיו בבית הספר Gothic Jesuit השא... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ